Avokati i PD: Celibashi shtyu qëllimisht afatet, të mos regjistronte PD

14 Mars 2023, 18:17Politika TEMA

Avokati i PD: Celibashi shtyu qëllimisht afatet, të mos regjistronte

Indrit Sefa, përfaqësuesi i grupimit Alibeaj reagoi pas vendimit të KQZ-së për të mos regjistruar PD-në në zgjedhjet lokale të 14 majit, duke thënë se Celibashi shtyu qëllimisht afatet, ndërsa vendimi ishte politik.

“Për më shumë se 8 ditë, komisioneri mban pezulluar kërkesës së PD, ka shtyrë afatet qëllimisht. Komisioneri e mori vendimin për të ndikuar në mënyrë të drejtpërdrejtë

Vendimmarrja është politike. Komisioneri është produkt i politikës 30 vjeçare. Komisioneri i la vetes 48 orë afat për të plotësuar të metat, ne ia bëmë të qartë se nuk do të kishte plotësim dokumentesh. Ai kishte detyrim të mblidhte në seancë”, tha Sefa.

3 Komente

 1. H
  HeadQuarterTema-Peshtan AL

  Ik mor rrote kari kush te ka dhene diplomen ty per avokat. Me siguri Kreshnik Spahiu me shkollen e plepave. Si e kuptoni kur "avokat" Cefa gënjen? Buzët e tij vazhdojne lëvizin edhe mbasi ka mbaruar se foluri. [ Ymer Baze] Cefa i ciflosur flet i telekomanduar nga Lenini i Librazhdit i cili tall bythen me te

  1. P
   Populli.

   O Indrit nuk jua ka fajin kush.Zbatoni ligjet ne kohe dhe skeni perse vini tani verdalle.Perse lozni me te ashtuquajturat teknikalitete .Ligje nuk behet me te thene e dine te gjithe.

   1. B
    Bimi

    Kush eshte ky mer yahoo. Cop mishi me 2 sy

    Lini një Përgjigje