Basha uron shqiptarët për 111-vjetorin e Pavarësisë nga kulla e Isa Boletinit: Gëzuar ditën e Flamurit

28 Nëntor 2023, 14:27Politika TEMA
Basha uron shqiptarët për 111-vjetorin e Pavarësisë nga

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zgjedhur që ta festojë përvjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë në Mitrovicë të Kosovës, në kullën e Isa Boletinit.

Gjatë fjalës së tij para të pranishmëve, Basha ka uruar gjithë shqiptarët për festën e Flamurit.

Ai tha gjithashtu se Isa Boletini është një nga njerëzit që mbeten përgjithmonë në memorien kombëtare, për veprat e tyre në shërbim të atdheut.

“Gëzuar ditën e Pavarësisë së Shqipërisë, ditën e Flamurit Kombëtar. Jemi në Kullën e Isa Boletinit në veri të Kosovës. Bashkë me Ismail Bej Vlorën, ishte edhe Isa Boletini, dora e djathtë ku mbështetej Ismail Qemeli.

Fshati Boletin njihet në Kosovë për gurët e tij të mëdhenj. Edhe Isa Boletini është një gur i madh, nga ata gurë që mbeten përgjithmonë në ndërgjegjen tonë.

Këta gurë qëndrojnë përherë garanci e identitetit tonë kombëtar. Sot dua t’i uroj gjithë shqiptarëve Gëzuar festën e Flamurit Kombëtar”, është shprehur Basha.

 

 

8 Komente

 1. A
  Aron

  Sa i peshtire dhe fallco eshte ky floke xheli.

  1. P
   Prec Ulaj

   Komplet i mbaruar. Keta jane me m.ut nga ata te Saliut.

  2. K
   Koli

   Hajde Hipokrizi,Hajde.Ky njeri i ka bo Letrat per ne Burg shume Heronjve te UCK.Kendej nga Shqipnia per cfare ka pas ne dore nga 2005 qe erdhi nevPolitiken e Saliut,ky vetem Vjedhje(Rruga Kombit),Vrasje(4 te vraret e Janarit),Shitjen e Detit Grekeve(Duke u zgerdhi se po jepte Detin e Babes dhe Nanes),dhe shume Qelpsilluqe te thera qe vetem nje Bir Kurve me emrin Lule e di.Fare e qelbur,si ti si ai Kerrma qe po shtremberohet perdite pak e keni Burgun.

   1. E
    Evropiani nga Shqipëria

    Sikur e ka nxjerr Enveri nga hundët. Edhe kokën e mban shtrembër sie Enveri në Kongresin e Përmetit. Mjerë Shqipëria për këtë qyrravec.

    1. A
     Aqif pasha

     Isa bej boletini ishte bodigard i sulltan Abdyl Hamitit .....

     1. b
      basha s Kallom i rrit ne Mut

      ky sharlatan por edhe Gjarper ndyre ,nga nj hic u rrit ne Halene e salehut , vodhi ,vrau ,tradhetoj Shqiperne dhe del si Kolloqifte ne foto ,me demek ,do mashtroj ky karuci shqiptaret hej ? merre mor Kurva Spak zvarre kta bj kurvash ,qe s'i lan poshtersi pa ber ktj vendi e shqiptareve .

      1. D
       Doda

       Qenka dhe komisar Xhemoli

       1. S
        Shpend

        Krahas gjithe te tjereve ne foto , dalloj nje ish oficer shtrise qe quhet XHEMAL GJUNKSHI , nje servil exselent qe ka bere kariere ne ushtri , fale ndereve e favoreve qe u ka bere shefave te tij , qe nga Sali Berisha , Zhulali , Majko , Mediu e kompani , te cilet e kane shperblyer duke e ngritur ne pergjegjesi , deri ne gjeneral . Ai ka shperdoruar funksionin , duke vjedhur e shkelur ne menyre flagrante ligjet e shtetit shqiptar. Ai eshte autori i krijimit te mundesive ne menyre abuzive , per shkaterrimin e klubit sportiv "Partizani" dhe kthimin e tij ne shesh ndertimi per kullat e Sali Berishes dhe dhenderit te tij . Dhe vetem per kete nder , Sali Berisha e beri deputet kete monster te ushtrise . SPAKU duhet te merret edhe me bemat e ketij palaço burri , qe tani ka filluar te lepihet pas Lulezimit dhe enderron te beje prape kariere , pasi Saliu doli jasht perdorimit dhe nuk e ndihmon dot .

        Lini një Përgjigje