Edi Paloka: Të jem i sinqertë nuk kam fare respekt për Yuri Kim, do të na largojë Berishën dhe të na prishë me Metën. E paguan Sorosi

28 Shtator 2022, 16:21Politika TEMA

Edi Paloka: Të jem i sinqertë nuk kam fare respekt për Yuri Kim,

Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD, Edi Paloka tha se nuk ka respekt për ambasadoren amerikane Yuri Kim, pasi sipas tij synimi i saj ka qenë për përçarja e PD-së dhe largimi i Berishës.

"Të jem i sinqertë për znj. ambasadore nuk kam asnjë lloj respekti personal, pavarësisht se për fat të keq përfaqëson SHBA. 

Që nga dita e parë që ka ardhur në Shqipëri, e gjithë puna e saj, e porositur apo me vullnet personal, e porositur nga ata që lobojnë, nga Soros, ka qenë kundër opozitës.

Mendoj që edhe lëvizjet e fundit, takimet me deputetë të veçantë, vajtjen te Meta, janë pjesë e strategjisë së dështuar...

Sepse dështoi, historia për ta përçarë PD dhe larguar Berishën, dështoi.

Megjithatë duket se kjo ambasadore vazhdon me këmbëngulje. Po dëmton jo vetëm opozitën, por edhe marrëdhëniet e shqiptarëve me SHBA. Militantët poshtë thonë pse po na sulmon Amerika.

Nëse ka një njeri që po përpiqet të armiqësojë një pjesë të shqiptarëve me SHBA-të jeni pikërisht ju znj.ambasadore. 

Eshtë në linjën e Soros që kontrollon një pjesë të mirë të administratës amerikane. Edhe kjo puna e parave ruse nuk ka dalë për Bashën, por për vende të tjera.

Kemi një sulm të dirigjuar nga Soros ndaj të djathtës në të gjithë Evropën. Nuk është vetëm aleancë me Metën, por me çdo grupim që sot e sheh të domosdoshme që kjo qeveri të largohet një orë e më parë.

Nuk do them shprehjen: të mblidhen qelbësirat për të larguar Berishën, por unë personalisht vet do bashkëpunoja edhe me djallin për të larguar këtë që është më i keq se djalli”, tha Paloka.

 

55 Komente

 1. r
  robi

  ik mor hunderr i neveritur se na ke lodhur me daljet tuaja. Je i mbaruar o hunderr, perbindeshi i Vicidolit qe mbreme ja kaloi dhe Fyrherit me deklaraten naziste se do nxirrte jashte ligjit partine socialiste nese largqofte do vinte ne pushtet e ka marre rrugen e mutit nje here e pergjithmone drejt koshit te plehrave te historise.

  1. A
   Adullahi

   Këta flasin prralla si puna e Alfred Cakos ose si Ed Rame Turke kure kapet në flagrance duke vjedhur ose kure merr urrdha nga Baba i Turqeve shqip foles i cili ështe Tahip Erdogani .

   1. V
    Vranakonti

    E para more ti Paloqe nuk na pullcet shume bytha neve se nuk ke respekt per ambasadore Yuri Kim. E dyta,ti nga e di se ajo bashkepunon me Sorosin,apo ke pare enderr. E treta, Edi Rames t'i hash koqen e mutit se ai po punon mire dhe eshte kryeministri me i mire. Ai do tua qij nenat grat tuaja dhe do tu beje fije fije. PD ka mare fund me Berish e soj e sorollop,do shkoi ne pidhin e Sheqeres.

    1. k
     k

     Dipllomatet Amerikanë jane njerëz me integritet të lartë dhe te kulturuar. Ky debili fshatar injorant ,i di njerëzit të gjithë mediokër ,servilë dhe degjenerata si veten e vet.

     1. S
      Satpe Pashi

      Kur flet edhe ky thuthuqi, mere me mend ç’politikë bëhet.

     2. S
      S’EDI

      Po të shkoi jeta në shalët e Berishës o njeri paloqe. Me servilizmin tënd me siguri i je neveritur edhe gruas, kalamajve e familjarëve të tu, se ndër shqiptarët s’ke e s’ke pikë respekti. Edhe Berisha vetë nuk ka respektin më të vogël për ty, ndryshe do të të kishte bërë sikur edhe një ditë ministër( mjafton edhe Ministër të Punëve të Kota, por as ashtu nuk të bëri.)

      1. D
       Dakord

       Paloka nuk eshte servil. Eshte i kapur. Ka dosje. E ka kopsitur plaku mere

      2. S
       Sula

       Po te vije nje dite PD ne pushtet, ky koqja mund te jete minister i brendshem. Kjo eshte dhe arsya perse socialistet dalin masivisht ne votime diten e zgjedhjeve, per te frenuar Paloken dhe shoket e tij te vijne ne pushtet.

       1. G
        Gjovalini

        Ne zgjedhje kunder klanit mafioz te kryekriminelit dhe kryehajdutit Sali Berisha nuk do te dalin vetem socialistet, por edhe ne populli demokrat qe diktatura salibaniste te mos kthehet me kurre ne Shqiperi!

       2. S
        Shoku Fahri

        Tha thua kethtu o Edo the na dhive fare

        1. T
         Tirana

         Ti flet sinqerisht por koken e ke bosh. Ti je ne politke sepse do nje rroge.Mbete ne pd me shall pionieri nga koha e enverit.

         1. B
          Bardha

          Thuthuq thuth

          1. R
           Rrespekt të madh per znj. Yuri Kim, motren e Shqip

           O klyshi i kurvës Ed Palaçja, a e din se për kë po flet..?? O thythi i gruas gruas kurvë, o vellai i motres "demokrato-seksuale", a mos të duket motra e Shqiptarve Yuri Kim, ambasadorja e Amerikës së madhe, si Zhelefina Topall Sakati. A mos kujton që po flet per kurvat e pista Tropojane, që rrijnë korridoreve të SHQUPI-t, të cilave ju vjen era djersë dhie, dhe ju duket leshi i sqetullave siper kemishave.Ore vajzë qiri thyth, si guxon ta barazosh tradhetarin e kombit, hajdutin, trafikantin, vrasesin, kopilin Sali Shiqerja me znj. Yuri Kim. Po të ishe vellai apo kushuriri i hajdutit Sali UDB-ashi, ju kuptoj dhe nuk ju vëj faj, por të flasësh keshtu per znj. Yuri Kim, nga pozita që keni pushtuar me korrupsion, pozita e një politikani Shqiptar, kjo gjë është e pa-falshme per një politikan Shqiptar, megjithse ky politikan është një zagar i treshes Serbo-Greko-Ruse, siç je ti o thuth shkerdhata. Amerika dhe krejt Shqiperia ta shkerdhefshin rracen o thythi Ed Palaçja.

           1. K
            Kujtimi

            Paloqja flet keshtu se Arben Llalla i SPAK-ut eshte komshi ne Lalez me Perbindeshin e Vicidolit, Doktor Sali Mortjen.

           2. A
            Adi

            Kujt i plasi ca mendon ky thuthuqi lepirsesi i saliut

            1. A
             Andi

             Nuk esht se e kerkon ajo respektin tuaj gjithesesi o paloka

             1. N
              Niku

              Na plathi trapi the c'mendon ti. AKoma me teorite e Thorothit. Ethte turp te daleth ne TV me kapacitetin tend the edhe budallai kur nuk flet e marrin per te zgjuar, me kupton apo jo?

              1. B
               Byrektore SHQUP-i

               Mire qe je fatkeq mbasi Perendia te ka bere thethuq dhe te peshtire po i lig perse behesh. Perse ofendon ambasadoren Kim kur dihet qe ajo percjell direktivat dhe porosite qe i jep vendi qe perfaqeson, pra SHBA. Ti kujton se te gjithe kane nivelin shpellareve qe ju mbeshtesin ju funderrinat e komdit.

               1. A
                Apojo

                Ky nuk ka respekt për BYTHËN e vet e të ket për të tjerët.

                1. J
                 Juli

                 Ky te ben pis trute.Si ka mundesi qe ky eshte politikan,deputet,kryetar i kuvendit te Pd-ës etj?Eshte nivel zero,nivel kafje nga Brraka.E tmerrshme per ne.

                 1. F
                  Fatosi-kosove

                  O zot e gjithe bota çenka ngritur kunder "engjullit" sali berisha me qakejt e tij si paloka,kelliqi e disa hundderra tjer,sipas palok sakatit amerika dhe gjithe Europa qe jane rreshtuar kunder putinit Jane te paguar nga sorosi !!! Hajde zot hajde palloka edhe me djallin do te bashkepunon per ta shpetuar sali berishen doemos edhe veten se Ramen e rrezon dhe e ngrit vetem vota e qytetareve,kurse me ndihmen e Yuri Kim dhe amerikes kysmet kriminelet ne burg kurre ne pushtet, shqiperia nuk eshte rusi as nuk do behet kurre sado qe palloka han nga leket e putinit.

                  1. S
                   Sali_Iliri hajduti

                   me ka mbaruar letra higjenike. Paloqe , hajde me lepi sumen, se je mjeshter. suma ime me e mire se e berishes, nja 30 vjet me e re.

                   1. Imigranti

                    Plehre; gjynah qe eshte nip I profesor Palokes. Trego pse te blackmail Berisha?

                    1. A
                     Askushi

                     Dhe ambasadorja po e rruan shum per ty , po kaq idjot e k..r te jesh po nuk te ka as ne list te pritjes idjot po kaq budallenj ju te pd njeri me koqe se tjetri , pysni plakat mos ju kan pjell me djallin sali kara-xhic berishuren .

                     1. T
                      Thuthuthuja

                      Po budalle mbete gjithe jeten mor tu mbyllte dera?.. po kujt i plasi per respektin tend mof thuthuq?.

                      1. T
                       Thuthuthuja

                       Po budalle mbete gjithe jeten mor tu mbyllte dera?.. po kujt i plasi per respektin tend mof thuthuq?.

                       1. T
                        Thuthuthuja

                        Po budalle mbete gjithe jeten mor tu mbyllte dera?.. po kujt i plasi per respektin tend mof thuthuq?.

                        1. N
                         Nushi

                         I plasi bolja ambasadores per respektin tan. Shko mor rrip fshij qyrret e tua.

                         1. P
                          Paloqja qe justifikohet

                          Paloqe, mos u mundo te shpjegohesh se je gati te punosh me djallin. Ti po punon me djallin qe tani po se kupton, me sa duket se je rrote K....

                          1. S
                           SIROSI NJE SPEKULANT ITALIA DO MIRATOJ LIGJIN ANT

                           MEQENESE NUK BESONI EDI PALOQEN DEGJONI XHORXHA MELONIN, KRYEMINISTREN E RE TE ITALISE, ÇFARE THOTE PER MATRAPAZIN NDERKOMBETAR, SPEKULANTIN GEORGE SOROS. KOPJONI KETE LINK, VENDOSENI NE GOOGLE DHE HAPNI VIDEON. OSE SHKONI NE VIDEO DHE KERKOHENI ME KET LINK. ESHTE E FRESKET FARE https://youtu.be/V19b1G8QZx4

                           1. C
                            Cen

                            Te bejme referendum ambasodorja apo Sala kush fiton. Votat ti numeroje ky Paloqja se e ka zanat.

                            1. M
                             Mush asht miku i perbashket i dyshes Rama-Berisha

                             NJIHUNI ME MIKUN E PERBASHKET TE DYSHES RAMA-BERISHA. KLIKONI KET LINK https://youtu.be/V19b1G8QZx4

                             1. I
                              Ilda

                              Po cna hyn npun respekti jot ne m paloke po ec mbylle gojen

                              1. G
                               Gena

                               Jeni mesu ju skemi respekt per pjestaret e opozites qe opozit i thoncin do keni respekt per lideret e diplomatet

                               1. H
                                Hyrjet ne Shengjin,i shite

                                O shkerdhate mashkull,po si ju rren mendja qe do te shpetoni nga ndeshkimi,ate kopilin e Vicidolit,dhe rakitikun e Cepanit,bashke me ju te tredhurit e Sali Karaxhicit,po ku ka popull qe ju del per zot ju,ju jeni llumi i ketij vendi,

                                1. M
                                 Më kompakte nuk bëhet !

                                 Le t’ë thotë ç’të dojë Ambasadorja , rrëndësi ka që ju , partinë e keni më të fortë se kurrë , pak kashtë e koqe po ama keni Foltoren , Rithemelimin PD-në e firmës dhe të vulës , ata që nuk dinë me kë janë , Butakët e eunukët , dhe më të famshmit ata që ngrysen me Lulin e gëdhihen me Saliun . Sa për Metën mos kini merak , se ai i pëlqen shumë Boronicat Antioksidante të Tropojës , dhe takimet me Ambasadoren .

                                 1. K
                                  KRYEMINISTRJA MELONI ZBULON FTYREN E VERTETE TE S

                                  DEKLARATA BEFASUESE E KRYEMINISTRES XHORXHA MELONI ITALIA DO MIRATOJ LIGJIN ANTI SOROS. KERKO TEK VIDEO ME KETE LINK https://youtu.be/V19b1G8QZx4

                                  1. J
                                   Joni

                                   Po ku ke respekt per njeri ti more legen more ordiner i pabese

                                   1. G
                                    Goni

                                    Pik se pari ska ajo per ty ska nevoj te lesh ti per te

                                    1. A
                                     Asd

                                     Ha ha ha. Ky nuk e paska qejf Ameriken!? Eshte Amerika qe nuk i ka qejf hajdutet dhe te korruptuarit.

                                     1. I
                                      Iljaz

                                      Ca respekti te kesh ti ka debuar shoket nga shteti

                                      1. P
                                       Pelioni.

                                       O paloqe ti bashkpunon me djallin,me dreqin e me ç'të thotë koka jote bosh , por dhe deri më tani ti dhe krye djalli Sali atë keni bërë , keni bashkëpunuar me krimin,korrupsionin, trafiqet, e çdo të keqe që dëmton shqiptarët dhe Shqipërinë,pasojat i kanë vuajtur shqiptarët,ata s'mund të harrojnë vjedhjen qeveritare Alla Sali me emrin sude e komp.,ata s'mund të harrojnë 97,98, dhe gjakun e derdhur për karriken e kryedjallit Sali,ata s'mund të harrojnë Gërdecin , 21janarin, ata s'mund të harrojnë demokratët e vertetë të vrarë e zhdukur nga krye djalli , Hajdari,Olldashi,Zhulali,Pashko, Tepshi .... Prandaj o paloqe , populli sipas kokës ju ka vënë festën ,përgatitu që të gjatin e të gjatit ti ,salehu e kompania nevojtore (foltore) t'a lëpin si akullore deri sa t'ju marrin zoti ju farë e keqe antishqiptare.

                                       1. L
                                        Lida

                                        O Padhoka, perendia eshte treguar shume e padrejte me ty….. te ka bere thuthuq, trushpelare e shpirtzi, prandaj keshtu shpjegohen dhe veprimet e tua sipas thenie se gjeneral Narsesit qe “ natyra ma ka punuar e une po ja shperblej”.

                                        1. D
                                         Dibrani

                                         Kjo ambasadore me sjell ndermend fjalët e Enver Hoxhës per Amerikën. Kish pas te drejt rahmetliu. Kjo don te permbys Dibrën me ujë. Kjo nuk eshte mike e shqiptarve dhe perderisa perfajqeson Amerikën dhe Amerika jo. Kjo eshte nje intrigaxhie e poshter qe ju ka venë kembën ne fyt shqiparve duke mbeshtetur baronët e drogës me në krye Esad Pash Ram Toptanin.

                                         1. P
                                          POPULLI

                                          po kush te llogarit ty o THUTHUQ JENI TE GJITHE QELBESIRA ME GJITHE FOLTORE NEVOJTOREN DHE ISH SPIUNET

                                          1. N
                                           Nga nje person demokrat i oreve te para

                                           Betohem nuk e lexova fare shkrimin Nuk enjoh personalisht Paloken por vetem ce kam ndjekur neper intervista qe jep shyqyr qe del rralle , qe te njohi ky njeri sinqeritet dhe ndershmeri dhe we te arrije ky cope injoranti te vere ne dyshim punen e ambasadores amerikanedhe te brsosh kete o je i marre ose nuk ke jetuar ne Shqiperi ose je me keq se paloka nga trute. Qe te votosh keta te kethehen prap ne krye te vendit Saliu ,Paloka ,Noka nuk po rendis te tjere se ka shume po shume dhe te pretendosh qe qe keta do te rregullojne Shqiperine nuk e di por eshte nje soj si te besosh qe . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . o njerez thirrini mendjes

                                           1. R
                                            Riñot Centron

                                            S'edi ti Edo nuk po t'a shkruaj ndryshe nga herët tjera as palo djalë apo palo burrë apo pa loçka në ballë , por nuk e di më çiltër si mund të ta qëndis jo për të fërkuar kokën jo , do të doja t'i thyeja turinjtë , në një ring të ndershëm mes dy shokësh si atherë fëmijë në lagje ( çlirohe imagjinatën ) , por ajo femër në aq sa ty ta kap kaçka tënde ( truri , truçka ) vërtet beson ti se do të na shohë të ndarë mes hilesh e pabesish e jo ti biem njëri tjetrit në një duel që edhe ajo e ata që do pasojnë të marrin frymë mes nesh e jo me kamën në tirk gati për vetmbrojtje se ty tu tek apo të ndjell si manjaku shpina e jo syri i çiltër ?! Nuk po të pyes Ed por po të thyej mitin , me një relike të paçmueshme të vogëlisë si Baltazar pa të lënë në baltë e llucë .Po lind dielli përtej nga ajo vjen . Hënëz te ne . D'Artanianit i kanë ardhur rregullat e po pushon .

                                            1. a
                                             arqile

                                             Ky jo vetem eshte paloqe por nuk pike po pike truri .Nuk ke cfare te degjosh prej ketij eshte kohe e humbur.

                                             1. A
                                              Arjnan Cani idiot i lindur.

                                              Me keto qe tha ky karri e ka hallall pjaten e supes me jarget e Sali kriminelit.

                                              1. L
                                               Luli

                                               Mire Sala por edhe kjo MELONI sikur i ka thene te njejtat gjrra SORROSIT. Apo edhe kjo budallaqe fare !!!!!!

                                               1. a
                                                american16al

                                                Me keta lloj idiotesh PD do te shuhet si parti ne te ardhmen, nuk e di ne se e degjon ndonje kete hajvan..

                                                1. t
                                                 thake-thuki

                                                 kuku perne,thote pardhoka nuk kam respekt per ambasadoren e shba-se. hajde rrote hajde, po kush muti je ti. ke 30 vjet ne politike e mbahesh mend se ke gjajt me telefon ben imamin e i ke thye dhembet per t'i bere qefin berishes pastaj ke gjuejt ramen me boje kalamajs si kalama kryeministrin rama, ti je deputet debil, kaq e gjitha. ti je nje sevil i tipit qe kur saliu ta fute mbrapa i thua "me fal se te kam kthye kurrizin"

                                                 1. a
                                                  alphade

                                                  Ky Paloqja eshte superbudalla ! Me keta debile mendon Sali Serb Monstra te vije ne pushtet ?! O tempora, o mores !

                                                  1. E
                                                   E verteta

                                                   O njeri me Bisht! Je bere me shpellar se vete shpellari Je vec nje Hic, nje nul, nje zero me xhufka! Kush merret me ty?Funderrine!

                                                   1. E
                                                    E verteta

                                                    O njeri me Bisht! Je bere me shpellar se vete shpellari Je vec nje Hic, nje nul, nje zero me xhufka! Kush merret me ty?Funderrine!

                                                    Lini një Përgjigje