Erzen Breçani: Gert Shehu do ishte vrarë atë ditë nga PD, nëse nuk do ndërhynte Berisha

8 Dhjetor 2022, 10:25Politika TEMA

Erzen Breçani: Gert Shehu do ishte vrarë atë ditë nga PD,

Erzen Breçani, ish-zyrtar policie tha në një intervistë televizive se Sali Berisha ka ndërhyrë që Gert Shehu të mos goditej më tej nga turma.

Breçani tregoi se pasi kishte ndërhyrë për ta nxjerrë agresorin në trotuar në mënyrë që ta largonte nga turma e irrituar, vetë truproja e Berishës i kishte përcjellë porosinë e këtij të fundit që 31-vjeçari të dorëzohej në polici.

“Pasi e kemi nxjerrë në trotuar nga turma, ka ardhur truproja i Berishës dhe ka thënë që Doktori ka porositur që duhet ta dorëzojmë në polici dhe të mos preket më me dorë. Kam qenë duke ecur dhe duke biseduar me të në trotuar. U jam mirënjohës që m’u bindën”, – tha Breçani.

Pra sipas tij, Gert Shehu mund të ishte vrarë atë ditë, nëse nuk do kishte reaguar Berisha, që e "fali".

19 Komente

 1. T
  Trima mbas lufte

  Pune malokesh trima mbas lufte ju te rruani sqetullat per trimeri tani merni çiftelin dhe kendoni kenge per nongraten nherez te zbritur nga shpella ....incidente te tilla nga njerez déséquilibre ndodhin kudo

  1. B
   BYLIS

   ERDHJERE BRESHKANI HAHAHAHAHA PO ATO KURVAT ME TE ZEZA CFARE PATEN???? ME THUA DOT PSE ISHIN VESHUR ME TE ZEZA???? EH MOR BABALE E DYTE,NE VERE TE MALOQEVE DO SHKONI BASHKE ME SHURRAKUN TUAJ SAL HALE VICIDOLIN

   1. K
    King D

    Mire ia punonte Enveri ne sistemin e tije ketyre koke trasheve... dy autobus ne jave lidhje me Kryeqytetin(shumica studente)

    1. T
     Teta Lili

     Hahaha. Cmendine e madhe. Hahaha. Edhe bordello fshati.

     1. j
      ja dhe Krimineli i shpellarit bo Levdata sales !

      jane aq naive e te pafytre sa leshojne nga kto lloj brockulla idotesh ne opinion me mendimin se po i beson apo si i thon ndryshe ne gjuhen e popullit ,po i ha kush genjshtrat e ktyre zagareve e krimineleve te Bandes se Shpellarit qe jane Kriminelet e pothuaj gjithe Krimeve urdheruar nga Shpellari ,kujtojme kti vete disa prej Krimieve te shpellarit turiDhim ne Porteste , si Trebicka _ Olldashi -Komuniari Kukes -ku Pritat ndetoheshin nga nga ky surrat ktu qe derdellit per Vrasje sepse ate ka pasur profesion ne sherbim te Kryekriminelit . Kaq qesharake me tregu Prralla Kriminelesh nuk lejohet ne kte Shekull eshte qesharake per TV Qytetare ,kur te gjithe dijne ,Kush eshte berisha ,si mendon ,cfar ka ne koke ,ne gjithcka ben e vepron siedhe kta kriminelet qe sot duhet te Perballeshin me Dretesine ,duke hetuar gjithe veprimtarine e tij gjate pushtetit te Kriminelit te shpelles .

      1. Z
       Zeni

       E dim se PD gjithnje ka vrar njerez por kure e thua ti cop muti behet akoma me e besushme

       1. M
        Mondi Vlore

        Mentaliteti i shpelles mbizoteron ne te ashtuquajtureb Parti Demokratike! Vazhdoni me kete mendesi se keni per te ardhur nw pushtet!

        1. a
         albin kurti

         Po normal qe do ishte vrare se ju e pranoni vete cfar mostrash jeni dhe e treguat dhe ne moment shtazerine mbi prehen qe shyqyr qe ju erdhi ne dore se ti ke qene dhe polic dhe e di shume mire qe ne boten e qyteteruar qe ju pretendoni se do na coni agresori nuk rrihet shtazerisht sic vepruat ju por neutralizohet shtrihet ne toke dhe dergohet ne polici dhe jo ne seli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

         1. v
          varja

          si ka mundesi kekurajo dhe flet...ti si ishpolic e more ne shqup, more ne pyetje, e mbajte peng tu duhet me qen brenda i pari..po shoket e tu e drejtojne policine normal qe ste marrin ty....

          1. G
           Grushti i Hekurt.

           Fakti qe se vrate tregon se e keni kurdisur vete. Cfar nuk beni ju per te ardhur ne pushtet,por per 100 vjet nik vini me keto metoda.

           1. P
            Pt'huuuu, katundar analfabet, e gjithashtu shumë l

            O kokë petaku i Markajve, ti dukesh që nga maja e Hekurave që je një legen, një pleh dhe një servil, por nejse, sepse nuk ke kujt me i ngja, geshtenjaxhi hesapi. " unë, me urdher të demokratit dhe humanistit nderkombëtar, Sali tradhetar Berishës, ja shpetova jeten atij gjyhnaqarit që ja prishi llamarinen e ndryshkur të fytyrës, udb-ashit të kurvës Shugare".....!!! Ti legeni i Markajve, "mqse e nxorre nga duart e moter-qirve" që po e godisnin kokës me këpucë ushtrie të numrit 46, kur ai trimi gjindej i shtrirë në asfalt, pse nuk ja dorzove një patrulle policie aty ?!!, pse nuk e dorzove në posten e policisë më të afert ?!! pse nuk e çove në një veturë apo kamionetë policie që kishte plot rreth e rrotull grupit çetnik të dumbabistave ?!!!, pse nuk e çove në godinen e një partie tjeter që e kishe më afer ?!!! pse nuk e fute në korridorin e një ministrie apo hoteli që ndodhej më afer, në pritje të policisë ?!!! Por e çove në shtabin qendrorë të UDB-së Serbe në Shqiperi, në SHQUP-in privat të shkerdhatave që formojnë haremin e kurvave dhe të prostitutave të proksenetit tuaj, Sali kopili i kurvës Shiqere. Shkerdhata Erzen geshtenja rrok, që ke qënë dhe je një analfabet, një dru me pre, një trap i pagdhendur, e dijnë të gjithë Markajt dhe Krasniqja, por kohët e fundit, që kur të ka qirë Babalja dhe Sali xhepist Lusha, ke filluar të paraqitesh edhe si filozof, analist thashethemesh, strateg poshtersishë, pra çdo ditë e më shumë po e konfirmon që je një legen. Si legen-oturak që je, kujton që u bë deti dhallë, me pronar kopilin e Shiqeres, ku ti mundesh me pi dhallë me garuzhde, pa asnjë rregull. Aq trapist dhe aq geshtenjë rrok je, që atë trimin fakir që e shkerdheu në mes të bulevardit babain tënd shpirteror, Sali hajdut-tradhetar Shiqeren, ti e çove në bodrumin e SHQUP-it, për ta pyetur dhe rregjistruar në manjetofon, se çfarë do thoshte, ashtu si babai jot Sali shkerdhata, kur inçizoj fakirin Tropojan, të plagosur afer Azem spihun shkerdhatës, në spitalin ushtarak. Por, harrove që kohrat kanë ndryshuar, dhe ky djaloshi i Permetit, do tregojë se për çfarë e ke pyetur dhe a e ke rregjistruar në bodrum të SHQUP-UDB-së në Tiranë. Kurse ti legen, që dera e SHQUP-it ta ka shtypur dhe shtrembëruar surratin dhe ta ka bërë petë, në të gjithë ketë histori, ti me hunden si pinokjo, e nxjerr Sali Vuk Shiqeren, së pari, dhe vehten tënde së dyti, heronj dhe demokratë të vertetë, që nuk deshironi dhunën, nuk deshironi vrasjet pas shpinde, nuk komplotoni si kurva Tropoje me pederastin Babale. Mbylle pak nevojtoren që e ke nën hundë, se ka filluar të infektojë katundin.....!!!

            1. P
             Pt'huuuu, katundar analfabet, e gjithashtu shumë l

             O kokë petaku i Markajve, ti dukesh që nga maja e Hekurave që je një legen, një pleh dhe një servil, por nejse, sepse nuk ke kujt me i ngja, geshtenjaxhi hesapi. " unë, me urdher të demokratit dhe humanistit nderkombëtar, Sali tradhetar Berishës, ja shpetova jeten atij gjyhnaqarit që ja prishi llamarinen e ndryshkur të fytyrës, udb-ashit të kurvës Shugare".....!!! Ti legeni i Markajve, "mqse e nxorre nga duart e moter-qirve" që po e godisnin kokës me këpucë ushtrie të numrit 46, kur ai trimi gjindej i shtrirë në asfalt, pse nuk ja dorzove një patrulle policie aty ?!!, pse nuk e dorzove në posten e policisë më të afert ?!! pse nuk e çove në një veturë apo kamionetë policie që kishte plot rreth e rrotull grupit çetnik të dumbabistave ?!!!, pse nuk e çove në godinen e një partie tjeter që e kishe më afer ?!!! pse nuk e fute në korridorin e një ministrie apo hoteli që ndodhej më afer, në pritje të policisë ?!!! Por e çove në shtabin qendrorë të UDB-së Serbe në Shqiperi, në SHQUP-in privat të shkerdhatave që formojnë haremin e kurvave dhe të prostitutave të proksenetit tuaj, Sali kopili i kurvës Shiqere. Shkerdhata Erzen geshtenja rrok, që ke qënë dhe je një analfabet, një dru me pre, një trap i pagdhendur, e dijnë të gjithë Markajt dhe Krasniqja, por kohët e fundit, që kur të ka qirë Babalja dhe Sali xhepist Lusha, ke filluar të paraqitesh edhe si filozof, analist thashethemesh, strateg poshtersishë, pra çdo ditë e më shumë po e konfirmon që je një legen. Si legen-oturak që je, kujton që u bë deti dhallë, me pronar kopilin e Shiqeres, ku ti mundesh me pi dhallë me garuzhde, pa asnjë rregull. Aq trapist dhe aq geshtenjë rrok je, që atë trimin fakir që e shkerdheu në mes të bulevardit babain tënd shpirteror, Sali hajdut-tradhetar Shiqeren, ti e çove në bodrumin e SHQUP-it, për ta pyetur dhe rregjistruar në manjetofon, se çfarë do thoshte, ashtu si babai jot Sali shkerdhata, kur inçizoj fakirin Tropojan, të plagosur afer Azem spihun shkerdhatës, në spitalin ushtarak. Por, harrove që kohrat kanë ndryshuar, dhe ky djaloshi i Permetit, do tregojë se për çfarë e ke pyetur dhe a e ke rregjistruar në bodrum të SHQUP-UDB-së në Tiranë. Kurse ti legen, që dera e SHQUP-it ta ka shtypur dhe shtrembëruar surratin dhe ta ka bërë petë, në të gjithë ketë histori, ti me hunden si pinokjo, e nxjerr Sali Vuk Shiqeren, së pari, dhe vehten tënde së dyti, heronj dhe demokratë të vertetë, që nuk deshironi dhunën, nuk deshironi vrasjet pas shpinde, nuk komplotoni si kurva Tropoje me pederastin Babale. Mbylle pak nevojtoren që e ke nën hundë, se ka filluar të infektojë katundin.....!!!

             1. H
              Himarioti

              E qelbën kombin tonë këta shpellarë tropojanë. Jo vetëm kaq por, po e rrezikojnë seriozisht. Dhe, nuk paskan të numruar, kaq shumë janë sikur, Tropoja, të ishte Serbia.

              1. V
               Vlore

               Himarioti , ke shume te drejte . Kta i paska shkerdhyer Serbi nene e babe ,prandaj jane kaq Anti Shqiptare .Por s'kane kta faj ,Kta bejne se gjejne terren ,ndryshe nen nji Qeverri me Atdhetare , kta ,e tipa si ky sot do sihte duke shty vagonat e miniere . Eshte injorim Kombetare dhe nji Kosto e papare per Shoqerine Shqiptare dhe vet Shqiperine , te lesh kta Esadiste e Anti Shqiptare , ala te qelbin Shqiperine . Dikush tjeter i kishte izoluar brenda nji Nate te gjithe bijt e Bushtres .Eshte shume e thjeshte .Por ngaqe s'e bejne ,as Shteti e as drejtesia , dalin ne sken Avni Rusteme ,gje e cila do marri permasa shume e me te medha ne ditet qe do vijne . Kjo far Kermash i ka ardhur mbi Bole Shqiptarit

              2. V
               Vertetë je një legen i shpuar.

               Erzen shkerdhatë Breçani, që kur të kanë shkerdhyer nga policia, ke filluar të hash shumë mut, herë herë me lugë specialisti, e herë herë me lugë analisti. Erzen gogsima, ti je shumë legen, shumë shkerdhatë dhe shumë frikacak dhe i lig. Por ti, me këtë sjellje plehu, nuk felliqë familjen tënde, sepse ti dhe familja jote nuk keni qënë dhe nuk jeni askushi në Markaj dhe as në malsi. Ti je shumë legen dhe pa asnjë gram karakter. Po ta kujtoj një fakt, që ti, perveç që je një legen i shpuar, je edhe një servil, frikacak, që asnjë Tropojan nuk të rrespekton, as nuk të friksohet, sepse ta kanë njohur karakterin tënd të një thiu.Ty legeni i Markaje, ke të njëjtin karakter kurve si prokseneti jot Sali rracë qirë Berisha. Pse ?!! Ti legeni i Markaje, ti rrije, pije dhe haje çorbë me Agron Rrahmanin, i cili në të njëjtën kohë donte të mashtronte kushuriren tënde të afert, për ta çuar në Belgjikë që të punonte si prostitutë. Pra, siç i thonë një fjale, qent e Tropojës të kishin marrë erë në qafë ty, dhe kishin arritur në konkluzionin që ti je një legen, një shkerdhatë dhe një derr shumë i lig. Pra nuk kishte asnjë frikë nga ti, megjithse ajo vajza ishte kushurirë e afert e jotja. Ti edhe sot i bën gojore Miftar kurvë Lumeshit, që ishte ortak në planet e zagarit Agron Rrahmani, në lidhje me kushuriren tënde. Çfarë do të bësh, apo, çfarë të flasësh ti derri i rritur me geshtenja, ti nuk koritë askënd, se familja jote nuk është askushi, por me servilizmin tënd patollogjik, ti hedh pak turp mbi disa burra të mirë por të paktë të Breçanit, si Agim Breçani, Daut Breçani, Hysni Breçani, Shkelzen Breçani, Astrit Breçani e Skender Breçani me vellezer. Në të gjitha familjet e ketyre Breçanve që permenda, si per gezime, apo per hidherime, ti legen Erzeni, e ke vendin në fundin e sobës së burrave. Me servilizmin dhe sherbimin që ke bërë si një kurvë ndaj tradhetarit dhe shkerdhatës Sali udb-ash Berisha, ti ke kryer një faj të rënde ndaj Markajve, ndaj Malsisë së Gjakovës dhe ndaj Atdheut. Pra, ti, një ditë duhet të justifikohesh dhe të japësh llogari.....!!

               1. A
                Ardi

                Me kete palaco shpellari qe nje kimshia jon afer vuante nga shpellari qe i kishin ber per burr nje trapalesh dhe ai nje b.q.. nga shpellat sa her e denonconin ne polici tek komisarjati nr 2 ky e nxirrte nga burgu i merrte lek , u shoft raca e byth qimave tropojan se nje bab kan sali kara-xhic sheqere kurven qe u shkerdhye me serbin e polli serbin b.q. sali shurren.

                1. V
                 Varja ...

                 Jo Erzen, e ke gabim! Me cka pa ne foltore te SB, ka shume " intelektual pijanec e burgaxhinj ordiner". Dhe dihet qe "intelektualet" nuk vrasin. Nuk mund ta vrisnin. Se u tha qe para ketij veprimi kishte dal nga xhamia! Si me thene ishte Dora e Zotit. Pyetje per ty: Po ti pse nuk e cove ne shtepi tende? Pse tek Pd?

                 1. F
                  Filipi

                  E si mund të shpresoni ju për pushtet, nji stan ku me derra mbysin një të vdekur. Ti mor çiban i berishës breçan hajvan, harrove që bashk me berishën kini rrahur çar tju dilte përpara qysh nga rama, legisi, braçe, gjinushi e tjerë. Me siguri ta ka kapur kpkën diku berisha, që ke mbetur muti i shtypur i këpucës tijë. Prandaj nuk ju afron njeri, dhe pse hytë në tiranë si emigrantë, po kurrë nuk u bëtë njerëz. Si kafshë erdhët nga skutat e shqipërisë dhe derra mbetët nga trutë.

                  1. M
                   Malsia

                   Jo more Erzen se Ai kete donte qe ndodhi...dhe nese ju do ta vrisnit ate grushtuesin...sdo merrte vlere ajo qe u be... Hajt pushoni tani..

                   Lini një Përgjigje