Gert Shehu “shok” me Shkëlzen Berishën, shkonin në të njëjtën xhami (nëse do ndjekim logjikën e Berishëve)

8 Dhjetor 2022, 10:19Politika TEMA

Gert Shehu “shok” me Shkëlzen Berishën, shkonin në

Në PD, kanë nxjerrë versione të ndryshme për goditjen e Sali Berishës nga Gert Shehu.

Një prej tyre, e thënë nga Flamur Noka, është se sulmi u përgatit në xhaminë tek “Ura e Tabakëve”.

Noka tha se urdhëri për goditjen e Berishës, është dhënë pikërisht në atë xhami, ku Gert Shehu ishte frekuentues.

Portali i familjes Berisha shkoi edhe më tej, duke thënë se në këtë xhami shkon edhe djali i Mustafa Nanos, me të cilin, sipas tyre, Gert Shehu është shok.

Por nëse ecim me logjikën e tyre, Gert Shehu mund të ketë qenë shok edhe me vetë Shkëlzen Berishën, që shkon herë pas here në këtë xhami, e cila drejtohet nga Elvis Naçi, mik i Shkëlzenit.

Pra, gjithmonë me logjikën e tyre, Shehu mund të ketë pasur ndonjë pakënaqësi me Shkëlzenin, të cilin e ka hasur kaq herë në xhami (aq më tepër që një e afërme e tij ishte pastruese në familjen Berisha) dhe ia ka nxjerrë të atit të Shkëlzenit, Saliut, duke e goditur me grusht në publik.

Apo mund të shkonim edhe më larg e të thoshim se Gert Shehu është porositur nga vetë Shkëlzeni që të qëllonte të atin, në mënyrë që të prishej Samiti dhe gjithë vëmendjen ta merrte Berisha, se fundja ndaj e bëri protestën.

Vetëm se për fat, jo të gjithë ecin me logjikën e tyre dhe nuk sajojnë skenare të paqëna.

Se pastaj do kishim të bënim me një çmendinë të madhe, siç në fakt kanë kthyer PD-në.

15 Komente

 1. K
  King D

  Te mbyllet ky icident me shprehjen popullore; Kush te rreh te don...

  1. A
   Anila

   Ky incident do te vazhdoje se eshte "engjellushja" Karmina ne mes!

   1. V
    Vranakonti

    Eshte e vertete se, PD-ke eshte kthyer ne nje spital psiqiatrik per demokratet me probleme mendore. Goditja e Berishes eshte skenar i bere nga vete Saliu dhe familja e tij. Eshte bere qellimisht te ulej vemendja dhe vleresimi per Samitin dhe per te ngarkuar Edi Ramen me faj. Keto kane qene dhe jane metoda pune te felliqura te Sali Berishes,por verin e semes ka per te ngren me keto skenare. Rama nuk ka dore fare per kete problem.

  2. s
   sypeshkaqeni po shijon jeten si bllokmen

   e kam thene edhe diku tjeter,ndoshta ju e kopjuat variantin tim ,qe une i kam pare te dy(hamendje)te ulur krah per krahe me sumen perpjete.sypeshkaqeni falet per krimet e baba sali kriminelit dhe karmina te shesi sa me shume breke

   1. D
    Detari

    autoktonet shkojne ne xhami? hahaha

    1. !
     !!!!!!!!!!

     Shkrimi ne fjale tregon nivelin e ulet intelektual te atyre njerezve qe kane te ' drejten ' te shkruajne ne portalet dhe gazetat tona.

     1. P
      Planeti I Majmuneve 3

      Gjelle Qensh me xhamira anadolli e kisha pederastesh. Feja e Shqiptarit eshte Hajnia shikoni babin e shkerdhenit e xhaxhi edin me xhaxhi agushin .

      1. V
       Vrojtuesi i skenes se Atentatit kunder berishes

       faji eshte i Xenit Sponzorit te Kinostudjios Shpella e Babaleve shQype Regjizore,qe e qiten berishen lakuriq TuriDhjer para gjithe oponionit . Pra ,te gjith e pame ,se si e shoqeronte Badigardi Atentatorin permes Turmes qe te gosdite Turinjt e Dhise se vicidolit ,eshte qesharake te vazhdosh e diskutoshe me per Gertin ,si e beri pse e beri e bla bla bla .____________________________ Xeni pra tregoj edhe njiher si falen halet , qe eshte nji Malok qe ksaj radhe e Ngriti aq Lart Bythen ,sa Muti qe eiti i ra mbo Koke .

      2. A
       Apojo

       Kush të rreh të do, por, por prifti thotë: Kur të qillojnë në njërën faqe ktheje edhe faqen tjatër, gjë që Saliu nuku e bëri!!!

       1. B
        Bimi

        Juve e thoni me shaka por po te shikosh videot si ka levizur grushtusi bindesh lehtesisht qe eshte e organizuar dhe si gjithmon qe sy peshkaqeni nuk di te beje nje gje te hajrit edhe kete radhe e kane sajuar aq trashe sa edhe nje idiot si Mul Noka e kupton qe eshte e sajuar.

        1. l
         ledi

         Kot se ka then populli yne fjalen e urte: Hedh nje budall njegure ne lume dhe gjith te mencurit vrasin mendjen . si qysh pse e beri. e se nxjerrin dote. ???????????????? Ndaheni nje here a ka te meta mendore nes ka mos u merrni me se populli ue ka thene 100 te mencur se gjejn dot

         1. K
          Km

          Konkluzion i sajte:-PD eshte kthyer ne cmendine.Fakte?Sa te duash,por dy po' i jap dhe Jane te Sigurtà:-Sali Berisha me kartele si psikopat,qe ne kohen e "diktator qofteafertit"-ky attentatori qe vepron me" fantasi babalesh",me kartele si psikopat qe ne kohen e Saliut ,Pasi e rrahen mire per ta qetesuar(vetem budallai dhe gomarit rrihen),e cuan ne repartin psikiatrik Foltorja per terapia intensive.

          1. I
           Imigranti

           Asnje femije nuk do ta bente nje shkrim me nivel kaq te ulet!

           1. H
            Homor

            Kjo foto te kish dale primareve do kish fituar ky gomari Deda per kryetar si na iku ky rast

            1. X
             Xhami e Tabakeve

             Te na rroje Flamur Magjar Noka figure e ndritur e ardhe Shqipnis

             Lini një Përgjigje