Rama vizitë në Azerbajxhan, takohet me Presidentin Aliyev: Vendosëm piketa të rëndësishme konkrete bashkëpunimi

8 Dhjetor 2022, 10:15Politika TEMA

Rama vizitë në Azerbajxhan, takohet me Presidentin Aliyev:

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ndodhet në Azerbajxhan, ku ka zhvilluar një takim me presidentin Ilham Aliyev.

Rama shihet i shoqëruar nga zv.kryeministrja, njëherazi ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku, si dhe ministrja e Turizmit, Mirela Kumbaro.

Kreu i qeverishë shkruan se me presidentin Aliyev u vendosën piketa të rëndësishme konkrete bashkëpunimi si dhe e ka falenderuar për dekretin presidencial të çeljes së ambasadës së Azerbajxhanit në Tiranë.

“Me Presidentin e Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, për një bilanc të ecurisë së marrëdhënieve pas vizitës së tij në Shqipëri, ku u vendosën piketa të rëndësishme konkrete bashkëpunimi, si edhe për ta falenderuar për dekretin presidencial të çeljes së ambasadës së Azerbajxhanit në Tiranë” shkruan Rama në postimin e tij.

13 Komente

 1. S
  Soni

  Sa mire qe beni keshtu takimesh

  1. G
   Goni

   Vendi yne po zhvillohet dita dites fale jush

   1. V
    Vranakonti

    Shume mire Edi Rama. Ec perpara gjigand,le te pullcasin nga inati Berisha Meta dhe horrat e tyre.

   2. N
    Nori

    Sa mire qe bisedoni per te miren e vendit tone

    1. B
     Bureto

     Jo dhe aq sa per kuriozitet: A e ka njohur Azerbajxhani Kosoven?

     1. a
      aaaaaa

      Po mor e ka njohur,, njifen prej kohesh nga qe kane qene ne te njejten shkolle.

     2. R
      Rea

      Vetem keshtu zhvillohet nje vend duke ber bashkpunime me vendet e tjera

      1. Y
       Yllka

       Bravo ky rama dhum bashkpunime po ben kete koh

       1. F
        Fredi

        Merit e rames qe po ben kaq shum bashkpunime dhe po mban mardhenie kaq te mira

        1. A
         Armand

         Uroj sa me shume bashkpunim mes dy vendeve

         1. b
          beni

          Kjo eshte e gjithe puna qe duhet te bej nj kryeminister dhe rama po e ben me se miri

          1. o
           oni

           Nuk ka gje me te mire sesa bashkepunimi dhe kete gje rama po e menaxhon tamam

           1. g
            gazmend

            perhere ka treguar qe di te bej miq e di te bej marreveshje produktive

            Lini një Përgjigje