Idrizi: Vangjel Dule të thirret nga prokuroria për thirrjet me flamurin e Vorio-Epirit

29 Shtator 2023, 14:30Politika TEMA

Idrizi: Vangjel Dule të thirret nga prokuroria për thirrjet me

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, në një intervistë për “Tiranë Live” në ABC Neës, theksoi se Vangjel Dule po abuzon me çështjen e censit. Ai thotë se Dule e di shumë mirë se nuk do ta arrijë atë që do ndërsa shton se duhej të ishte thirrur nga Prokuroria për thirrjet që ka bërë me flamurin e Vorio-Epirit.

“Zoti Dule si retivist në abuzimet që bën, e di shumë mirë se sa vota ka marrë në Himarë për 1 përqind që janë pakica greke. Po kërkojnë të diskriminojnë pjesën tjetër dhe presionin e dimë shumë mirë që është nga Athina zyrtare dhe idiotët e dobishëm si zoti Dule që bëjnë presion me viza dhe pasaporta, me pensione dhe kjo është histori e rëndomtë që ndodh në jugun e Shqipërisë.

Dule e di shumë mirë që nuk do të dalë aty kudo dhe po përgatit si para 10 vjetëve se kjo është një strategji dhe politikë e njohur dhe në këtë pikë është rezitivist. Por do të duhej të ishte objekt i prokurorisë shqiptare për daljet dhe thirrjet me flamurin e Vorio-Epirit, i cili ndan jugun e Shqipërisë dhe evokon republikën e Vorio-Epirit që është separatizëm dhe prekje dhe cënim i integritetit të Shqipërisë.”, tha ai./abcnews.al

5 Komente

 1. A
  AC/DC

  Ngaqe per bythelepirjet e tua tani s'kane nevoje as Sala as palla e gjate perfito na censusi dh ngele duke dale ne cdo tv dhe duke na care erdoganin. Çam 100 % , njeri i zi ne shpirt,bythelepires, mosmirenjohes, injorant. V. k. Rrace muti.

  1. E
   Erdogan

   Eshte krenari per kete popull te degjeneruar nga pushtimi Osmane dhe te shumices per Fat te Keq (fate angl kakos greq) e considerojne veten "myslimane skiptare" ! You o bij te Vezireve,Pashallareve,Bejlereve,Agallareve,Hoxhallareve,Muhipeve,Dervisheve etj jini kanceri i Ilyrise dhe Epirit. You jini shkaku i ndarjes se Epirit te Pirros dhe Kastriotit ne te Veriut Osmane dhe te Jugut Greke. You jini vend Strategjike (per Belane tuaj) nga hajdutet e Parthenonit dhe mijera Vepra te Lashta tonat Greko-Ilyre Colonizatoret Angloamerikane. Per you Ata japin"gjithcka" vetem e vetem te jetoni si Skllever pa Kombesi,Ientitet,History. Per you Kostantinopolis,Polis kjo ne Nder te Perandorit Ilyre Greke Megas Kostantinos dhe gjithe Ionia nga vjen dhe Termi Ionios Pellagos (Deti Ion) nuk ka rendesi. Perse o te mallkuar prisni t-you "Respektojne dhe Nderojne" Respetto and Honor barbaret evropiane qe jane te gjithe kunder (contra ital) Greqise? Aresyeja? Lufta kunder Helenizmit term ky ne Historine e Botes qe fillon me Megas Aleksandros dhe mbaron me vdekjen e Kleopatres se Egyptos ne fund te shekullit te pare P.E.S. Helenizmi duhet patjeter te zevendesoje Osmanllinjte e Idrizit.

   1. E
    Erdogan

    Zoti Dule o Idris Osmani e di qe you nuk hiqni dore nga Cileri dhe Erdogani. Pavaresisht qe ne "historine" tuaj 110 vjecare si Arnautistane ne Vorio Epirin e Kastriotit e kini "Pushtues" Tur-qine Strategjike!Si nuk you vjen pak turp o turq myslimane ne identitet dhe Ndergjegje! Si kini "goje" qe flisni per "Komb" Arnaute te vetequajture Skiptare kur pakica ka shekuj we ka marre rruget nga you se nuk ka dashur te Identifikohet me you. Rasti i "Arnauteve te quajture Arbarresh" ne Magna Grecia eshte historike qe nuk e leviz asgje nga krimet tuaja te panumerta.

    1. G
     Grek

     Grek o grek o te qifsha rracen

     1. P
      Pal Melyshi

      Cami Idrizi s'eshte as Shqiotare as Cam por hajdut i madh e ka filluar me 1991 kur ishte sekretar i zv/ kryemin. G. Pashko privayizoi komb. M. Mame per 6 maj jua shiti Italianeve.Tani ben oazare bashke me Zusken e Dibres Mesila Doda. Turp servil matraaz bythlepires i pa shoq ky Iiiddrizi...

      Lini një Përgjigje