Lista e publikuar nga hakerat: Deputeti i partisë së Ilir Metës në listën e zezë të Policisë

3 Tetor 2022, 14:47Politika TEMA

Lista e publikuar nga hakerat: Deputeti i partisë së Ilir Metës

Sot hakerat e “Homeland Justice” publikuan dokumente nga skedarët e Policisë së Shtetit për persona të dyshuar, kontingjente të përfshirë në krime.

Bëhet fjalë për sistemin e menaxhimit të informacionit kriminal, shkurt “MEMEX”, që mban të dhëna sekrete të policisë.

Mes emrave të njohur dhe panjohur është dhe deputeti aktual i Partisë së Lirisë, që drejtohet nga Ilir Meta, Agron Çela. Ai ndodhet në listën e “MEMEX”, por arsyeja nuk dihet.

Në dosjet e publikuara nga “Homeland Justice” janë emrat e 105 mijë shqiptarëve që kanë probleme me drejtësinë, ndërsa në fund të çdo faqe të secilit dokument shkruhet “Albanian suspects”. Pra, “shqiptarët e dyshuar”.

MEMEX njihet edhe si Sistemi i Menaxhimit të Informacionit Kriminal dhe është mjeti kryesore në punën e Policisë së Shtetit. MEMEX mban të dhëna sekrete të policisë mbi çdo eksponent kriminal.

 

 

 

6 Komente

 1. R
  Rrushi

  Ndoshta policia mban akoma ligjin è kohes se komunizmit kur pedera.... denohej deri ne shtate vite heqje lire.

  1. m
   mosbesuesi

   Ore keta hakerat "Iraniane" , se keshtu na thane te gjithe (Rama,YURI KIM-ja; miqte pertej oqeanit e tj) ç'dreqin kane me Ilirin e Metajve qe ja nxjerrin te pa larat ???!!! Kta na thane qe hakerat jane kundra qeverise e kundra Rames .......e tani na dilkan ne krah ta qeverise duke i nxjerre te pislliqet e kundershtarit kryesor te Rames , Metes!!!! Valle te jete loja .....hem ...se vetem keshtu justifikohet !!!! Pa te presim dhe te shohim .

   1. Z
    ZHEJI koke pa lari

    Gazetare mos publikoni cfare hakerar qellimi tyre ky eshte qe gazetaret te bien brenda te jene ata qe bejne destabilizim .Ka dy jave ne france kane haketuar po asnje gazet nuk publikone

    1. S
     Snajperisti

     Për këtë të Ilirit nga Çepani info është e saktë, ndërsa për Spidhopalin, Mrikën dhe Prejleshin nuk është ahahhahah

     1. L
      Lajmi fundit

      Pse e hoqe lajmin per spiropirdhin kudhellin dhe pepambukun o mero apo te ta terhoqi shefi veshin sic ja hoqi fantomasit ahhahahahhaha

      1. T
       Tanguli

       Ju te Temes pse jeni te njeanshem…

       Lini një Përgjigje