Evi Kokalari tregon bisedën me Berishën: I thash përsërit garën, ke bërë masakër

3 Tetor 2022, 14:37Politika TEMA

Evi Kokalari tregon bisedën me Berishën: I thash përsërit

Evi Kokalari ka treguar bisedën që ka bërë  Sali Berisha për zgjedhjet në FRPD.

Ajo ka thënë se i ka kërkuar Berishës që zgjedhjet në FRPD të përsëriten dhe të përjashtohen ata që kanë bërë manipulime.

“Berisha duhet të dalë tani dhe të thotë që kjo që ka ndodhur me forumin rinor nuk është mirë dhe do e zgjidhim. Përsërit garën dhe të gjithë ata që kanë manipuluar të merren masa. Duhet të përjashtohet nga partia kushdo që ka bërë manipulime. I kam thënë privatisht dhe po i them publikisht Berishës”, u shpreh Kokalari për “Euroneës Albania”.

Ajo edhe një herë ka thënë se në zgjedhjet për kreun e ri të FRPD është bërë një masakër. Kujtojmë që zgjedhjet për kreun e FRPD u mbajtën dy ditë më parë dhe fitues u shpall Besart Xhaferri, por Kokalari është shprehur e zhgënjyer për këtë rezultat.

17 Komente

 1. S
  Selman

  Po kjo sikur iku!? Kjo qeka mashtruse madhe. Edhe iken edhe rri. Na vau bythen

  1. P
   Pilo Lala

   Kjo po tu qep, nuk te ndahet, grua telendare. Shikoni tani kur te filloj sherrin me Saliun. Saliu eshte i djallezuar, nuk ja hap me telefonin. Imagjino te vijne keta lloj ne pushtet, e cojne prape vendin si ne 1997. Vetem sherr dhe lufte dijne.

   1. a
    aaaaaa

    He moj koqelari...ti e di qe ujku qimen e ndron por zakonik asnjehere.

   2. l
    laraska prej koti

    Evi kokalari,qe ne fakt eshte evi byth-palari,ben sikur nuk kupton qe dhe kjo eshte pune e djallit shpellar,ne vazhdim prej tridhjet vjetesh.

   3. T
    Trapi

    Bravo Kokpalara! Je me e mire se edhe Rudina. Te dyja jeni me pashaporte amerikane, por parajsen e keni gjetur ne Shqiperi.

    1. t
     taras bulba

     Po kjo dallkaukja qe e mban veten te zgjuar , akoma se ka kuptuar qe Berisha ka celsat e kashtes ne PD ?? Kjo ka ide se cdo me then non grata nga DASH dhe Britania dhe gati BE-ja per tja dhene dhe ajo damken me te koruptuarit te Ballkanit ....dhe jo i koruptuar do ku do , se keshtu do te ishte teper e volitshme , se te koruptuar pothuajse ka gjith andej , por eshte finacuari i Putinit ....dhe ajo dihet se cdo me thene sot te jesh financueri i Putinit , Salia eshte bashke me Dodik ne nje rang ...bile per mos te thene qe Salia eshte me i rezikshem ...prandaj DASH e nxori non grata ....dhe kjo debilja , qe u quravit andej nga klani Trump ,duke u bere nje aktiviste pa pagese ne propaganden pro Trumpit me nje shperblim te daljes ne foto me kongresmene , republikane mbeshtetes se Trumpit qe kjo debilja neser ose pasneser te ushtronte presion partive me probleme se: une jam shume afer republikaneve , dhe se une duhet te degjohem me teper se kush do ne PD ....kjo nuk eshte gje tjeter vec nje mbeshtetese e te djathtes ekstreme te lobit grek ne USA , qe gjeti streh te politika Trump , kujton se cdo thot kjo do behet ...haron ama qe jo kete se ka njeri ne llogari , por dhe gjithe klanin Foltorja nuk llogaritet nga askush brenda dhe jashte Shqiperise , jo vetem nga partite dhe qeverite perkatese por as nga partite motra popullore te djathta ....

     1. e
      eli

      Po zgjedhjet e lira ishte looooojaaaa aaahaaa aaahhaaa...

      1. P
       Pd i doli pronari,plaku matuf kriminel

       Perfaqsusja e trampit do te rregulloj trapin komunist sali... Sa here te kemi thene moj kokpalare qe komunist saliu nuk heq dore nga parimet komuniste. Ai u edukua ne bllok me shurren e enverit ne xhep... A nuk e shikon kush e ndjek nga puka deri ne gjirokastren tende,njerez te rrjedhur qe duan ti japin doren edhe mos ta lajne derisa te shkojne te cjapi.

       1. Z
        Zana

        Moj zonje po ju sot keni lindur .Nuk e dini qe historia e Berishes eshte fillim mbarim manipulim dhe masaker zgjedhore si ne parti ashtu dhe ne zgjedhjet per pushtetin vendor dhe ate qendror.Thuhet qe vesi del me shpirtin prandaj jemi te detyruar te durojme edhe ca.

        1. c
         ceni, boston

         Ik oj budallaqe! Mashtruese si Sudja!

         1. L
          Lugu gjat

          Vertet kjo shura mendon se do na hedhe hi syve?. Jo, bastardin e Tropojes kjo e di shume mire kush ka qene dhe esht. Nje hale publike qe shurojne mostra si kjo

          1. L
           Luani

           Ti je më e ndotura nga të gjithë , nuk mendoja se munde të kishte më antikombëtar se Non grata po ti je më e zezë , jeton në tempulkin e demokracise dhe punon kunder vëndit tende qe drite mos paçë në jetë të jetëve ..!

           1. a
            anti25642654censurë

            një trampiste punon kundër vëndit të vetë! si atje ku jeton dhe atje ku ka lindur!! luan nuk është problem keqdashësie!!ta garantoj me mbi 100%!! është problem budallallëku! por budallallëku nuk të shpëton asnjëherë nga fajsia!!

           2. Tuti për tuti

            Përsërit zgjedhjet në 40 zona i thanë Amerikanët në 96 dhe ai si llogariti jo më të pjerdhi për ty mbas kësaj erdhi ghëma e 97 e moj Kokalari akoma nuk ke marrë vesh ti

            1. a
             anti25642654censurë

             përfytyroni se çfarë masakre është bërë nëse e ka kapur dhe gomarica e kokalarëve?? duhet të ketë qënë tmerr i vërtetë!! duhet tia ket kaluar dhe '96,kur dolën më shumë vota se votues!!

             1. H
              Himarioti

              Kokalari, ti je një femër histerike që mundohesh të bëhesh historike por, je e dështuar. Ti je njeri kot, pa vlera njerëzore dhe sociale. Më mirë zhduku vetë. Sali Berishën e njeh e gjithë bota si kryekrimineli i kombit dhe ballkanit dhe, ti, si injorante që je, merresh me atë.

              1. F
               Flm ....

               Fatlumi Rama! Shijoje deri ne fund kete komedi!

               Lini një Përgjigje