“Miq dhe aleatë”: Ministri i Jashtëm britanik takon kryeminsitrin Rama

24 Mars 2023, 13:50Politika TEMA

“Miq dhe aleatë”: Ministri i Jashtëm britanik takon

Ministri i Punëve të Jashtme të Anglisë, James Cleverly ishte zyrtari i radhës që priti në takim kryeministrin Edi Rama dhe vlerësoi marrëdhëniet mes dy vendeve.

Cleverly, përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, u shpreh se Britani dhe Shqipëria do të punojnë bashkë për çështjen e migracionit të paligjshëm.

“Mbretëria e Bashkuar dhe Shqipëria janë miq dhe aleatë. Sfidat me të cilat përballemi nuk mund të zgjidhen vetëm. Kjo është arsyeja pse ne po punojmë së bashku për të trajtuar migracionin e paligjshëm dhe për të mbrojtur sigurinë e Evropës”.

2 Komente

 1. k
  komentues falas

  PO Rama ka shkuar ne Angli apo Indi?!

  1. a
   alphade

   Angli, moj Angli kush te ka zhytur me kry ne hi ? Ti ke pas qene nje zonje rende, bu- rrat e dheUt te quanin nane dhe tani pye- sim ku jane bjondet e bjondet angleze ? Te zevedesuar me indiane ?! Ruhuni nga zen- gjini i ri zoterinj albione ……!

   Lini një Përgjigje