PS thërret kryesinë: Nesër shpallen kandidatët e 14 majit për 61 bashki

24 Mars 2023, 13:20Politika TEMA

PS thërret kryesinë: Nesër shpallen kandidatët e 14 majit

Partia Socialiste pritet që ditën e nesërme të mbledhë Krysinë dhe të vendosë për emrat e 61 kandidatëve për zgjedhjet e “14 Majit”.

Edhe pse gati 90% e skuadrës të mbetet e pandryshuar, gazetarja e ABC News, Esiona Konomi bën me dije se ka disa bashki në të cilat ende nuk është vendosur dhe pritet që tgë ndahet ditën e nesërme.

Emra të rinj pritet të ketë në Bashkinë e Librazhdit, Gramshit dhe Peqinit sa i përket qarkut të Elbasanit.

Po ashtu ende janë pritje emrat për bashkitë në Dimal dhe Kuçove, ndërsa pritet po ashtu emri që do të zëvendësojë Lefter Allën në Bulqizë.

Vlora është qarku me më shumë ndryshime, ku siç pritej Dritan Leli nuk do të rikandidojë dhe në vendin e tij do të jetë Ermal Dardha, ndërsa emra të rinj pritet edhe në Selenicës, Konispol dhe Sarandë.

Diskutime ka edhe për Kavajën. Një emër i ri pritet në Patos, ndërsa në qarkun e Gjirokastrës do të ketë risi vetëm në Libohovë.

Në qarkun e Durrësit, i paqartë mbetet vetëm fati i Krujës. Në Shkodër do të ketë risi vetëm në Vaun e Dejës, ndërsa në Kukës, vetëm në Has. Edhe Mirdita duket se ka vend për distutime.

3 Komente

 1. M
  Muharem Kaso Laprake

  Pal Vaten ne Dukagjin e ka te fitume

  1. S
   Sokoli

   Me vjen mire qe ne Corovode nuk ndryshonj ,sepse ai i ka rrenjet nga PD-ja, packa se deget i leshoi mbi PS-ne. Po edhe ai i Poliçanit ,nga PS-ja tek PDNJ-ja e tani perseri e perseri nga PS. Dhe thone se nuk ka zbatim shprhje " Dridhe Like,dridhe se te ka ardhur dita" Mire Likja i madh se ashtu e quajti Partine ,parti e qendres dhe bene laviersin sa majtas djathtas... apo si thote populli : "SHkon nga fryn era ( kupto fitimi) .

   1. k
    komentues falas

    Kam nje pjetje qe ne mengjez: ku bie ky Dimal-i? S'e kam degjuar ndonjehere si vend gjeografik apo i banuar me gjallesa me dy kembe perveç pulave , vetem mbaj mend ne kohen e Enver Hoxhes, ishte nje raki qe kishte emrin Dimal.

    Lini një Përgjigje