PS u tërhoq nga amnistia penale, Manja: Nuk duam votat e Bashës me kusht, më shumë se 90 deputetë do votojnë pro

22 Shkurt 2024, 11:10Politika TEMA
PS u tërhoq nga amnistia penale, Manja: Nuk duam votat e Bashës me

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka folur pas përfundimit të seancës plenare, ku PS tërhoqi amnistinë penale.

Në një deklaratë për mediat, Manja tha se PS nuk do votat as të Lulzim Bashës as të Rithemelimit, por votat e deputetëve të Kuvendit.

Manja tha se do marrin mbi 90 vota pro për miratimin e amnistisë penale.

“Nuk duam një amnisti me vota të kondicionuara. E kemi për detyrë të japim votën për këtë akt dëshire, humanizmi, janë 700 burra dhe gra që presin nga ky akt dëshire. Ka mbi 4 vite që ky parlament nuk ka bërë amnisti.

Nuk dua votat e Lulzim Bashës me kusht. Dua votat e kuvendit të Shqipërisë të lexojnë ligjin. Votat janë aty në sallë. Do ketë mbi 90 vota ky ligj, ka deputetët të përgjegjës në atë sallë. Një pjesë të atyre kanë qenë shtysë që të sjellim një ligj”, tha Manja.

2 Komente

 1. S
  Skraparliu

  Mire zoti deputet MANJA,e morem veshe qe nuk do votat e Bashes,po deputetin SALIANJI e ke futur ne liste per tu amnistuar se mezi e kemi se kur flisni para kamerave te cani bythen me pase shkerdheheni me njeri tjetrin duke u dashuruar me njeri tjetrin duke plotesuar deshirat se paguajne Shqiptaret per ju dhe ju beni ligjet per veten tuaj per fukarenjt mendon zoti ju talleni me voten tone,kurcdo vije dita te zhduket kjo fare e keqe deputeti qe eshte mbjelle.

  1. U
   Universi shpresa ime

   Do ligjëroni vjedhjet. Ju qofshi se keni gjet popull barkthar. Ju raft e keqja mbi fëmij e nipra e stërnipra. As ka per TU bër ndonjiher shtet pa u zhdukur ju kasta 33 vjeçare me gjykatsa e me politikan hajduta. Tju shikosh fotografit e para 90 me të sotmet duket dallimi . Hajduta barkderra e me kostum

   Lini një Përgjigje