Rama ndan fotot nga Emiratet e Bashkuara Arabe: Mes miqsh në hyrje të Samitit Botëror COP28

1 Dhjetor 2023, 11:26Politika TEMA

Rama ndan fotot nga Emiratet e Bashkuara Arabe: Mes miqsh në hyrje të

Kryeministri Edi Rama ndodhet në një vizitë zyrtare pune në Emiratet e Bashkuara Arabe, ku po merr pjesë në Samitin Botëror të Veprimit të Klimës, COP28.

Kryeministri ka publikuar në Facebook disa fotografi në hyrje të Samitit Botëror COP28 ku edhe është takuar me liderë të ndryshëm, mes të cilëve është presidentja e KE-së, Ursula von der Leyen, kryeministrja e Italisë Giorgia Meloni, Mark Rutte, po ashtu edhe presidenti KiE-së Charles Michel.

''Emiratet e Bashkuara Arabe - Mes miqsh në hyrje të Samitit Botëror COP28'', shkruan Rama krahas fotove.

 

44 Komente

 1. A
  Arritje madheshtore

  Si gjithmone, shalgjati brekdhjere, iku, sperdrodhi gishtat per foto dhe erdhi prape.

  1. J
   Johnny nga Manhatan

   Ha nje M...TTTT te madh or taj "arritja madheshtore" bashke me Saliqen shtrembanikun. Rama eshte "to where he belongs, among friends from civilised world". Keep on going GJIGAND!!! qe e naltesove Shqiperine dhe emrin e saj. Ti arritja madheshtore qe nuk di anglisht drejtoju Sali lexhendes per perkthim se ai e qan anglishten me theks delesh dhe dhish nga Vucidoli...this iz a mirakel of fridem"!!!!!

   1. a
    animas

    I vetmi kryeminister qe ngriti vendin ne standartin e duhur dhe i tregoi botes qe jemi me te miret.

   2. T
    Tirana

    Shko ti atje me shpuren tende te qelbur dhe ndrite.

    1. K
     Kalec Dega

     Kjo foto tregon fare mire se kush eshte seriozi per te qare hallet e botes! = Rrofte Lideri Global i Al banistanit! = Perse eshte aty Rama?!!!!...lol

     1. G
      Geda Kaceli

      Ha nje M...TTTT te madh or taj "Kalec Dega" bashke me Saliqen shtrembanikun. Rama eshte "to where he belongs, among friends from civilised world". Keep on going GJIGAND!!! qe e naltesove Shqiperine dhe emrin e saj. Ti Kalec Dega qe nuk di anglisht drejtoju Sali lexhendes per perkthim se ai e qan anglishten me theks delesh dhe dhish nga Vucidoli...this iz a mirakel of fridem"!!!!!

      1. K
       Kalec Dega, the great spiun i PPSH,LOL

       lol, un spik no inglish,lol = skru ju, sfatar i Ramushit, lol

      2. T
       TIRONA

       Kalec Dega gjithe jeten tende prej buri ke qene ne breket dhe corba e saleh kriminel karaxhicit!

      3. M
       MEZEMER E SHPIRT TURK SHQIPTAR, LOL

       Rama: Shpejt boje nje foto. Cerri i Rames: Po u dhjene se qeshuri. Rama: Mos prit sa ti shpetoje shurra se nuk del mire fotoja pastaj. Cerri: Po fole si vone o Global

       1. b
        ben

        Si tha La Fonten ne fabulen e tij te famshme Dhelpra dhe rrushte? Kur nuk i arriti dot rrushte, dhelpra tha: "nuk jane per mua. Le ti marre kush te doje". Keshtu edhe puna juaj more mik. E keni nga inati qe Rama merret ne konsiderate nga lideret e vendeve me te medha ne bote, ndersa juve zhgerryheni ne batakun e nevojtores se non grates. Kur u mesuat te rroni ne mutin e Salihit, do mesoheni te rroni edhe me shkelqimin e Rames. Kini ca durim ...

       2. R
        Ramut bolja

        Rumut ik

        1. V
         Vito mashtruesi, shoku i Orneles se Varuzhanit

         Lindaaaa! Lidhe Legenin !

         1. V
          Varuzhani HYPESI i Vitos

          Ha nje M...TTTT te madh or taj "Vito" bashke me Saliqen shtrembanikun. Rama eshte "to where he belongs, among friends from civilised world". Keep on going GJIGAND!!! qe e naltesove Shqiperine dhe emrin e saj. Ti Vito qe nuk di anglisht drejtoju Sali lexhendes per perkthim se ai e qan anglishten me theks delesh dhe dhish nga Vucidoli...this iz a mirakel of fridem"!!!!!

         2. M
          Mut corapekuq

          Te ka lene ajo fashistja ti ngjitesh mbrapa meqe do te rrase bajgat afrikane ketu?

          1. L
           Likja i Pazarit te Ri qe t'thyn ne mes

           Or taj M...ti corapekuq, emrin e paske fantastik, ashtu sic je vete dhe besoj i madh sa nje M...t cobani. Mbiemrin cka, por pranueshem.

          2. L
           Lum ne

           Lideri global i dha leksione te gjitheve me radhe qe ndaloi rruges.

           1. F
            F-22 Raptor

            Tako sa te duash lider boteror, por kurre nuk e konkuron madheshtine e takimit te Doktorit ne Kamez!

            1. T
             TIRONA

             Madheshtine ne maqedoni me sllobodanin dhe kligorovin!

            2. S
             Shqiptar

             Na cau trapin ky si Kim Jong Ùn me kurvat e Europes dhe hajdutet e Britanise. Cfare do kete Shqiperia peshqesh kesaj here: 1. Plehra te Europes (Incinerator) 2. Arme Kimike (te Sirise) 3. Bythezite Degjenerate

             1. l
              lol turk nzemer e menje shqiptar

              Ju ne fakt pershkruat shume mire tradhetarin me te madh te gjitha koheve te kombit shqiptar. Sakte! = lol

             2. L
              Lider global

              Palloshi i ka zene ketyre qyqareve prite rruges bashke me fotografin e vet.

              1. P
               Piktori i pjatave

               I mahnite te tere o shtetar boteror. Me gishta, me duar e me kembe. Vetem suma te mbeti pa levizur kur flet, po ate se leviz dot se e ke me breke te dhjera. Kryeministren e Danimarkes e bere me dhimbje koke nga filozofite e thella politike, spo ja mban me truri gjithe ato mendime te larta qe po i degjojne veshet nga corapemuti.

               1. P
                Piktori i pjatave

                I mahnite te tere o shtetar boteror. Me gishta, me duar e me kembe. Vetem suma te mbeti pa levizur kur flet, po ate se leviz dot se e ke me breke te dhjera. Kryeministren e Danimarkes e bere me dhimbje koke nga filozofite e thella politike, spo ja mban me truri gjithe ato mendime te larta qe po i degjojne veshet nga corapemuti.

                1. N
                 Nje lolo ne Dubai

                 Loloja ballkanik ka shkuar prape te argetoje europianet me cirk e qyfyre.

                 1. P
                  Poseidon

                  GJIGAND SI GJITHMONE!!!!!!!

                  1. V
                   Vranakonti

                   A eshte Rama humori i dites!

                   1. P
                    Pikaso shqiptar

                    Aseti me i vlefshem i shalgjatit eshte fotografi, qe e shkrep foton jo ne kohen kur palloshi gerdalle pret si mut ne shi, sa ti kaloje ndonje lider afer, dhe jo pasi ti kete ndalur te tjeret duke ecur, po tamam ne momentin kur arrin t'i fuse turinjte e shemtuar prane tyre e te ngreje ato gishtat e shtrember, sikur po i jep leksion lidereve te tjere me njohurite e gjera qe ka perfituar nga diploma si piktor.

                    1. L
                     Lideri globalo-nderkombetaro-boteror

                     I ka ndalur te gjithe rruges kur po venin ne hale.

                     1. E
                      Edvin Bej Kristaq

                      Lum si ne per liderin tone global qe i jep mend botes e bota degjon gjithe sy e veshe.

                      1. E
                       Edvin Bej Kristaq

                       Lum si ne per liderin tone global qe i jep mend botes e bota degjon gjithe sy e veshe.

                       1. T
                        TIRONA

                        A e ke njohur Kristaqin o plehre?ti si vjen as te thoi i kembes!

                       2. P
                        Politikani boteror piktor

                        Fotot e gjynafqarit fotograf qe i shkrep per dy pare rroge neper samite te tilla, jane gjithmone te lidereve te shteteve te medha, me dhine e zgjebosur si pilaf ne mes, qe ben teatro me duar si soprano e te tjeret hapin syte. Fatkeqesisht, Macronin dhe Scholzin nuk i paska kapur dot rruges per ne pshurrtore, ku palloshi i ruan prite te gjithe, ose i kane rene nga anash per ta shmangur. Edhe bythziu i Anglise i paska shpetuar.

                        1. a
                         american23al

                         Xhelozet dhe keqadashesit bejne komente denigruese por Rama nuk po bene ndonje cudi dhe po rrotullon globin por contaktet me lidere te vendeve ndryshem eshte nje gje pozitive per Shqiperine ne vend qe te rrish duke fjetur ne tullumbacet personele dhe egoiste te vehtvetes…

                         1. D
                          Demokrati orëve të para

                          Rama me udhëheqësit e botes, Sali Haleja me Mul (Mut) Nokën dhe Albana shpellaren.

                          1. E
                           Emisioni

                           gjithe "personalitetet" me duart ne vend, Ed kenaqesia me duart sa ne krah e sa ne qafe po si majmun....deri sa i japin bananen ne dore. Po zatèn eshte kryeministri i nje vendi pa piken e edukates.....dhe e folura shqiptare plot ironi nga mengjezi der ne dark. vend i mjere! a thua ti se u plasi shqiptareve se ku i ve duart ed rama.....e sa i qeshur eshte me *miqte. qe te gjithe *miqte o ed rama, sapo largohesh do kene te njejtin mendim, mafjoz i meshehur.

                           1. M
                            Maloku

                            Hani nje M.t te madh ju qe sju pelqen Rama. Po une do e kritikoj ose me mire do i lutem, RAMES, aman aman mos na co foto, se do na e semuresh saliun dhe lulin, a nuk e shikon si jane bere si te cardallosur, u ka ikur fiqiri i kokes, ne drejtim te pa ditur, aman mos se cdo bejme pa ata te dy, e per ata te shkallafepsurit qe i ndjekin nga pas. Na duhet lexhenda sali, sun mund te bejme pa lexhenden sali.

                            1. L
                             Lani

                             Bobo sa armiq që bën o Ramë me këto foto!

                             1. I
                              Iku shul dhe erdhi lloz

                              Nuk e di se sa kontribute mund te jape Shqiperia ne ceshtjet e ngrohjes globale. Gjithsesi eshte mire te kontaktuhet lideret boterore, tu tregosh ndinje barcalete, te besh dhe fotografi dhe te kthehesh ne Tirane. EdiRami karragjoz, shkoi shul dhe erdhi lloz.

                              1. C
                               Cirk

                               Boll u shtire sikur je miq e vellezer me njerez qe nuk duan ta dine ekziston ti apo jo. Dhe mos i sperdrish gishtat ashtu sikur po u jep mend, se nuk jemi budallenj, e dime qe s'ke dy fije tru ne koke per te drejtuar as nje shtet te vogel brekdhjere dhe je nje shkarravites i deshtuar me diplome pikture te marre me mik nga yt ate komunist Kristaqi, ndersa ata jane njerez me shkolle qe marrin vesh nga politika nje mije here me mire se ty. Nuk kane nevoje per leksione nga nje trushkulur i dhjere qe lyp lemoshe nga bota se nuk ka per te paguar pensionet ngaqe grabit leket e popullit te tij dhe qe se ka haberin per asgje vec qyfyreve. Ik e rri me sulltan Erdoganin se do te beje ca xhami te reja ne Shqiperi per sumperpjetet qe do na sjellesh ketu ne vere.

                               1. S
                                Shfaqja albaneze per Euripen

                                Gjithmone duke u zgerdhire te tjeret ne foto me ty. Si ja ben o palaco? Pergatit qe perpara ca batuta e qyfyre qe do t'ja thuash kur t'i ndalosh per foto? Si nuk nxorre nje foto serioze? Po si mund te nxjerresh, kur nuk pergatit asnjehere pune, po vetem nxjerr qyfyre nga ajo goje hale.

                                1. L
                                 Loloja me atlete firmato

                                 Europianet ty duhet te te kene vene pseudonimin qyfyrexhiu i zhubrosur i Ballkanit. Sa i afrohesh, i dine shakate bajate pa kripe qe duhet te degjojne.

                                 1. P
                                  Palacollek

                                  I prek ata sikur po prek njerezit e shtepise. Sa me shume qe perpiqesh te dukesh sikur i ke miq te aferm qe pijne birren me ty, aq me shume te jep pershtypjen e kundert, si nje i jashtem, si nje dele e zeze, sikur nuk ke vend aty dhe po perpiqesh te shtiresh sikur je nje prej tyre, po perfundon duke nxjerre ne dukje vetem kompleksin tend te inferioritetit me gjestet e fryra dhe llapen qe nuk te pushon e qe nxjerr nga goja vetem mut pa vlere, po qe kujton se po nxjerr flori. Per kete inferioritet nuk ta ka fajin Shqiperia. Edhe Vucic perfaqeson nje shtet te vogel ballkanik po nuk vuan nga inferioriteti si ty dhe nga nevoja e deshperuar per t'u vleresuar nga me te rendesishmit.

                                  1. P
                                   Piktori i droguar

                                   Po ti cfare dobie kishe atje si kryeminister i Shqiperise? Cfare kontributi dhe? Bere ca foto, the ca batuta e gjeegjeza pa shije, ju ngjite te tjereve nga mbrapa me gjithe fotograf, ndalove ke te te kapte dora, pastaj u ktheve si mut. Si gjithmone, me taksat e shqiptareve, perdore nje samit nderkombetar per te shkrepur ca foto me lidere qe te shohin si lolo pa breke, po qe nuk ta thone dot nga miresjellja.

                                   1. K
                                    Keshille per vllane

                                    Une them per keto foto, mos i ndal rruges per ne hale se e kane me ngut dhe nuk te lene shume kohe. Prit sa te dalin nga haleja dhe te jene liruar, dhe do te kesh me shume minuta per foto me gishta. Mos ki merak se nje dere ka haleja, nuk kane ku shkojne, tek ty do perplasen.

                                    Lini një Përgjigje