Sali Berisha: Tradhtari Rama po i shet detin Greqisë, unë në 2009 firmosa një marrëveshje të mirë

26 Shtator 2022, 18:32Politika TEMA

Sali Berisha: Tradhtari Rama po i shet detin Greqisë, unë në 2009

“Shqipëria është në rrezik nga Edi Rama”. Kjo frazë ishte kryefjalë e Sali Berishës në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike që po zhvillohet këtë të hënë.

Mes të tjerash ai u ndal te çështja e detit me Greqinë. Berisha tha se marrëveshja e 2009 nuk ishte e përsosur, por tani Rama po shet detin, ndërkohë që dy palët do t’i drejtohen Hagës. Sipas tij në gjykatë po shkohet për të përcaktuar 12 milje për palën tjetër.

Edi Rama e shiti detin. Kishte vetëm një shpresë aty që ishte një proces në marrëveshje e sipër dhe ti po ndryshon rregullta e lojës. Edi Rama e pranoi këtë dhe tha nuk ka marrëveshje. pra tha nuk po shkohet në gjykatë për marrëveshjen e vitit 2009. Po shkohet për të përcaktuar linjën detare me 12 milje pala tjetër, dhuratë plotësisht e Edi Ramës për shkak të largimit të tij nga gjykimi i marrëveshjes së vitit 2009. 

Ajo marrëveshje po shkonte në gjykatë. Dhe ky zotëri ka bërë çdo hap tani në kundërshtim me vendimin e Gjykatës Kushtetuese. Për të nuk ekziston gjykatë. Sillet sikur ta ketë Shqipërinë çiflig të vetin.

Në marrëveshjen e 2009 të gjitha zonat e gazit dhe naftës binin në territorin e Shqipërisë. Në marrëveshjen që do të firmoset me 12 milje ato kalojnë në republikën helvetike. Ky është aspekti i Ramës me interesin kombëtar”, pohoi Berisha.

Ai e quajti tradhtar kundërshtarin e tij politik në Kryeministri dhe theksoi se shqiptarët nuk duhet ta tolerojnë. “Nuk ka botë që toleron një tradhtar si ky”, deklaroi Berisha.

Më tej Berisha u ndal tek sulmi kibernetik i Iranit ndaj qeverisë shqiptare. Ai kujtoi duke cituar burime se në këtë sulm janë përfshirë edhe hakerë nga Serbia dhe Rusia, por Rama e fsheh para qytetarëve shqiptarë.

“Qëndrimi i tij tjetër është më cinik, më shkatërrimtar, i vjedhjes dhe mashtrimit të përditshëm. E patë se si u tret si bryma para diellit shteti dixhital i Shqipërisë dhe ky vetëm mashtron. 

Jam i bindur që iranianët ndërhynë, por brime shumë të sigurta të parterëve tanë na thonë se në ndërhyrjet ndaj Shqipërisë janë grupe serbe dhe ruse. Këto ai nuk i thotë dot, ua fsheh shqiptarëve. Nuk i shkojnë me skemën e vasalitetit të tij ndaj Vuçiçit. Vendi shkon drejt një përkeqësimi të pandalshëm”, deklaroi Berisha.

18 Komente

 1. k
  km

  Turp i kombit.Mashtrues i paskrupullt

  1. e
   eh mer Prostitute -Plumbin ballit e ke sh pak !

   krij i do futur tritoli ne gurramze ,nuk ka karajkurve ne Bote qe mundet ti afrohet ktij prostitute shpelle

   1. l
    lexues

    O Kokrra e kurves,si ske piken e lyres more mut pleqsh azileje.Ti jo vetem per Serbin,por dhe per grekun pallohesh familjarisht o grope septike.

    1. r
     raul

     Perbindeshi i vicidolit cudi qe nuk deklaroi ne kuvendin e mjeraneve shpellare qe fusin ne tru cdo shpifje monstruoze te perbindeshit te vicidolit, se dhe luften ne Ukraine e ka urdheruar Edi Rama, se dhe revoltat ne Iran i ka organizuar Edi Rama, se dhe shiun e madh qe bie sot ne Shqiperi e ka urdheruar Edi Rama, se dhe cmimin e energjise stratosferik ne Europe e ka urdheruar Edi Rama per te lene ne erresire Shqiptaret, se dhe permbytjet katastrofike ne Pakistan dhe stuhia shkaterrimtare ne Kanada jane urdheruar nga Edi Rama, se dhe zjarret ne pyjet e Shqiperise gjate veres i ka organizuar Edi Rama, me nje fjale cdo gje e shemtuar ne bote, e rende, e dhimbeshme organizohet nga Edi Rama bile dhe covid 19 eshte hedhur ne planet nga Edi Rama. Vetem atehere shpellaret e Vicidolit ne kuvend do behen gati per pordhestat rrugore si para 3 vitesh. O mjeran sa poshte ke rene, tregohen barcoleta me ty cdo dite ne kafe.Ke marre fund nuk ngrihesh me ne pushtet as ti as spiuni Agush askushi me hanxhar ne dore.

     1. k
      ka Foto ku berisha i bo gojore Janullatos

      ky KurvePolitike gjate gjithe jetes se tij ne pOlitike vetem ka Mashtruar ka Genjyer per Kundershtatret Politike ka Shpifur duke i veshur kundershtareve gjithcka ai ka bere dhe eshte vet .Tradhetari dhe surrati me i ndyre i Shqiperise . Po i vjen fundi dhe sdi per cfar te pellasi me pare

      1. D
       Dhendri Serbise Sali Ram Sheqere Berrisha

       Krimineli Berrisha komunisti fundit i ballkanit nongrata minuesi demokracise e di se eshte ne vitin 1991 ku berrtiste liri - demokraci , poshte kumunizmi dy gishta larte dhe urraaaaaa ooo idiot i lindur jemi ne 2022 je ti ai qe ke prodhuar 1997, grushte shteti, kater te vrare para kryeministrise , firmat piramidale, Gerdeci, nafta Milloshit , vjedhje , vrasje, shitje deti Greqise, Çez, kompleksi partizani ti je krye krimineli dhendri Serbise

       1. z
        zeni

        O Funderine ! Qe te dy jini dy felliqesira dhe asgje tjeter....E nise ti detin...apo harove...dhe po e bitis ky batakciu ! Historia te dyve do tua qije ato lavioret e serbit !

         1. Q
          Qytetari dixhital nga veriu

          Kush e di sa here i del gjumi naten kriminelit Sali duke kujtuar Edi Ramen qe e hoqi nga pushteti , nuk di si ta ngeje popullin ne kembe ti vere zjarri vendit amos ishalka shpeton nga nongrada Harron sa krime i ka bere ketij populli ,therret vellaun tjeter siamez Like floririn ti bashkohet ne kete lufte nongrada por kot e ka vetem qorrat e ndjekinata qe kane trute ne vend nuk e ndjekin prapa kriminelin Ishalla edhe europa e shpall nongradate mos kete te drejte te dali nga vendi

          1. D
           Daja

           Ky qenka kokrra e idiotit kur thote po ja kalon detin “ republikes Helvetike “ nuk e ditka qe Helvetia i thojne Zvicres diku me pare .

           1. S
            Shqiptar

            Maskara i ndyr

            1. E
             Edi Rama

             http://www.arkivalajmeve.com/Enigma-e-laptopit-te-sekreteve-Zbulohet-dosja-per-skandalin.1046953946/ https://shqiptarja.com/lajm/6-diplomatet-shqiptare-i-kerkuan-seks-per-10-dollare-polices-se-maskuar-si-prostitute-skandali-i-panjohur-ne-shba-dy-prej-tyre-sot-ne-poste-te-larta Ja kush e firmosi detin me Greqine, Ambadadori Ferit Enver Hoxha qe ka gjithe jeten qe shkon sa France , si spiun u Frances e sa NY si spiun greko rus

             1. l
              loni

              Po c'fare budalleqesh thua o Sali??? Sipas llogjikes suaj ; nese Edi Rama i fal Grekut 12 milje detare, atehere pse u dashka te shkosh ne gjyqin e Hages?

              1. U
               Universi shprsa ime

               Republika helvetike eësht vet Zvicra o rrot kush ta ka shkru idiot edhe ti që e lexon si kaposh

               1. K
                Kim Yong

                Po ti falesh grekut 12 milje i bie qe kufiri te dale ne majen e Llogarase...Genje Sali sic ke bere gjithmone, por mos kujto se njerzit jane budallenj. Pataj ajo ceshtja e Republikes Helvatike eshte perle fare. I bie qe detin Rama po ia "fal" Zvicres. Apo me Zvicren i bie me mire se gjithe floriri eshte atje...Si thua Sali sikur t'ja falnim Bangladeshit? Se i ndihmojme ata, te varfer jane..

                1. K
                 Këshilltari Presidentit BEGAJ

                 Deti duhet të qëndroj ashtu siq ta ka lënë Ramiz Alia, pasi ne as duam më shumë dhe as më pakë. Nëse Greqia ka zili detare, le të luftoj disa ditë kundra qyteteve bregdetare.

                 1. z
                  zalli

                  Bravo kete radhe u tregove i sinqerte.E ke pranuar e firmosur qe ne 2005,100%ke ardhe ne pushtet ne 2005ne saje te pranimit e firmosjes se kesaj marrveshjeje.(Kumbari ishte XH .Tenet).o moj shqipni e mjera shqipni,ne pushtet vijne ata qe te shesin Ty.

                  1. P
                   PD

                   Shqiptarët e njohin z. Ramën dhe ty NON GRATA bashk me ata tjerët që vratë e dogjët e palçkitet dhe shisnin përkatsisht e bëtë gjenocid mbi shqiptar dhe Shqipërinë. Tash ha m...i pisllavti, fytyrë gjenaze.

                   Lini një Përgjigje