Seanca e përbashkët Shqipëri-Kosovë, si u soll opozita

27 Nëntor 2022, 21:41Politika TEMA

 

Seanca e përbashkët Shqipëri-Kosovë, si u soll opozita

Në vend të mesazheve kombëtariste, pa “politikë dite”, nga opozita u bë pikërisht “politikë dite” në seancën përbashkët parlamentare Shqipëri-Kosovë, në kuadër të ditës së Pavarësisë.

Enkelejd Alibeaj, kreu i grupit të PD-së, njëherësh kryetar i komanduar i saj, praktikisht i një prej dy gjysmave të kësaj force, u morr me Ballkanin e Hapur.

“Kundërshtitë tona energjike ndaj një projekti si ish-minishengen apo Open Ballkan, i cili së fundmi edhe nga parlamenti evropian në dokumentin e strategjisë se zgjerimit u vlerësua me rezerva kundërshtuese, si i papërputhshëm me normat evropiane dhe që nuk garanton gjithëpërfshirje”, tha Alibeaj, duke mos dhënë ndonjë mesazh të veçanta këto ditë.

Nga ana tjetër, Berisha me të tijtë zgjodhi të dilte nga salla e parlamentit kur fjalën e morri Rama. /tesheshi.com/

9 Komente

 1. R
  Rezi

  E të presim të votohen këta! Të gjithë opozitarët një surrat kanë, prandaj mos prisni gjë prej tyre!

  1. D
   Dani

   Ky kryetar? Ky ska ushtare! ...talleni me lexuesit ju gazetare kone te Rames?!

   1. D
    Dani kapedani

    Dani kapedani ish PD eshte ushtri e shpartalluar njeri eshte komunist e tjetri balliste njeri nongrata tjetri rubla Ruse njefi bie rruges tjetri heq vetullat si Gazmenta e PD po deri sa ne Shqiperi do kete bole si ty Xeni i Sllobodankes nga Beogradi do beje qefe me Arminen o trap me zile

   2. P
    Petrit

    Si thote Rakipi per kete? Tundet e shkundet i duket vetja i rendesishem/lol

    1. R
     Redi

     Ama rakipi e ka thene?!

    2. N
     Nedimeja

     E pate Enkelejden sot duke folur? E pate si i kishte hequr ( holluar) vetullat? Dhe prisni te bej hajr ky karafil.

     1. D
      Dani USA

      Njerzit qe perfaisioin opoziten jane kafshe te egra me ne krye kryekafhen sali ata nuk jane atdhetar atdheu per ata eshte vetem Leku.

      1. P
       Prishtinali 100% Shqiptare

       Ky eshte debil e c'lidhje kishte ballkan hapur ne nje dite te tille simbolike ,çfare rrezultati dha nje fjalim i tille ! Mos valle elektorati koqevare nuk do votoje ne zgjedhjet e ardheshme ku PS me Ramen do humbi ? Ku ishte interesi per te treguar qe jane patriot nuk besoje pasi ishte PD qe votoje rrezoluten kunder UÇK ishte pd qe furnizoje makune ushtarake Serbe me nafte duke thyer embargon ishte PD qe e konsideronte UÇK terroriste ishte PD qe arrestoi Adem Jashari Hashim Thaçi nuk e kuptoje çfare ky balliste ngrenes pulash pati me ballkan hapur kur Kurti takohet me Vucic nje here ne jave kur proces Berlinit dhe ballkani hapur jane nje sinqerisht eshte turpe qe ky immature te perfaqesoje ate pjese te PD

       1. @
        @@@@

        Faji eshte i atyre derdimeneve qe ju japin votat ketyre skerbithjeve "opozite"....dhe i askujt tjeter.....si mund te votosh te tille legene e zagare pa pike ndergjegjie...politiko-sociale....

        Lini një Përgjigje