Shqipëria i bashkohet thirrjes së Qeverisë së SHBA-së për deeskalim të menjëhershëm në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë

30 Shtator 2023, 00:44Politika TEMA

 

Shqipëria i bashkohet thirrjes së Qeverisë së SHBA-së

Kryeministri Edi Rama ka mbështetur thirrjen e sekretarit të Shteti të SHBA per uljen e tensionit në kufirin Kosovë Serbi. 

Në një postim në twiter Rama shkruan:

"Shqipëria i bashkohet thirrjes së Qeverisë së SHBA-së për deeskalim të menjëhershëm në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë. 

I bëj thirrje lidershipit të Kosovës dhe Serbisë që të veprojnë me përgjegjësi dhe maturi. Shqipëria është e përkushtuar për sigurinë dhe stabilitetin e Kosovës."

2 Komente

  1. T
    Te qifsha Edi Ramen

    Ky eshte komplet Netaqire. I bej thirrje thote Kosoves dhe Serbise. Sikur edhe Kosova eshte pergjegjese njelloj si Serbia. I barazon plehra. Nderkohe qe ShBA i bejne thirrje vetem Serbise! Hidheni ne hale kete mut o popull.

      Lini një Përgjigje