Radoiçiç pranon se ka drejtuar grupin e armatosur: Doja të zgjoja serbët të dalin në luftë kundër Albin Kurtit!

29 Shtator 2023, 14:50Politika TEMA

Radoiçiç pranon se ka drejtuar grupin e armatosur: Doja të

Millan Radoiçiç e ka pranuar se ka qenë në fshatin Banjskë të Zveçanit më 24 shtator dhe se i ka bërë të gjitha përgatitjet logjistike për ngjarjet e asaj dite.

Ai e ka bërë këtë deklaratë përmes një letre të lexuar nga avokati i tij Goran Petronijeviç për publikun nga Beogradi, shkruan rel.

Si pasojë e përleshjeve të Policisë me një grup të armatosur në këtë pjesë në veri të Kosovës – të banuar me shumicë serbe – kanë vdekur një zyrtar policor dhe tre sulmues.

“Arsyeja e kthimit tonë ishte inkurajimi i serbëve, popullit të asaj zone, për t’i rezistuar terrorit të regjimit të Kurtit, duke mbrojtur njerëzit tanë, që çdo ditë i ekspozohen atiji terror”, ka thënë ai, duke iu referuar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.

Avokati, duke e lexuar letrën e Radoiçiçit, ka thënë se për veprimet e tij ai nuk e ka njoftuar askënd prej strukturave qeveritare serbe apo atyre politike lokale në veri të Kosovës, dhe as nuk e ka pranuar ndihmën e tyre.

32 Komente

 1. L
  Li

  BE-ja duhet ta besoj se e ka sinqerisht kete qe thot.

  1. R
   Robi

   Ke te drejte Radojcic al-bin turkoshaku eshte bajge

   1. T
    Tepelenë

    Robi, kujdes kur shane shqiptaret. Se shpejti hijeave antishqipyare do tu vije fundi. Separi atyre qe jane kanuflu ne shtet. E pastaj me rend edhe legenave simir ti. Do te te mesojme si te respektosh shqiptaret.

   2. F
    Fener Zizi

    Kjo eshte nje Intrige per te Mbrojtur dhe mbajtur gjate ne Kosove, Agjentin e tyre Albin Kurti, me Pseudonimin "Malazezi".

   3. L
    Lakja

    Pa frike Radojçiç djali...sa të kesh Blinken dhe Borrel me vete mos e rruj fare... Veji flakën Ballkanit nji dit po e nji dit jo

    1. n
     nacionalisti

     Sa te kete Albinin Radojcici djali, qe autorizon Mimoza Kusari Lilen te flasi me ket, dhe te beje marrveshje me ket KUNDER VETERANEVE TE UCK, mos ta rruj fare Radojcici

     1. T
      Tironci

      Sa te ket bablokun e sirrave te rilindjes Edvin Aneta Koleka mos ta rruj as radoviqi as Vuqiqi

    2. F
     F-22 Raptor

     Banditi respekton kodin e organizates mafioze ku ben pjese, duke marre gjithe pergjegjesine vet. Pra, Lista Serbe nuk di gje, Serbia jo, Rusia me FSB-ne e saj jo e jo. Bile gjithe armatimin e paisjet ushtarake i ka marre ne p***n e motres tijj. Te shohim a do t'a haje kete corbe serbo- ruse faktori nderkombetar!

     1. A
      Al

      Should’ve taken him out…

      1. R
       Realisti

       Këta janë komplet idiots. Deklarata e këtij krimineli është një autogol I pastër për Serbinë dhe veçanërisht për Vuçiç. Ky njeri duhet të arrestohet nga policia serbe. Gjithashtu, dita e zisë në Serbi bie poshtë sipas deklaratës së ketij plere. Këta nuk ishin hetojë por kriminela.A po shikon dhe dëgjon BEja????

       1. D
        Drini

        Radoviq, rri pak e provoje prape, me siguri heren e dyte do te qin ne bythe kosovaret.

        1. T
         Tironci

         Do te shkosh ne lufte kunder Albin Kurtit o Radocko-rrocka"? Eja ketej e merr Mero Bazen me ca loqe pas qe i entuziazmon duke mallkuar perdite Albinin.

         1. P
          Prishtinaliu per tironcin

          Tironc jo albin kurti po albin karri Cerrnagores

         2. L
          Lani

          Çfarë shtypje po i bëjnë serbëve në Kosovë?!????

          1. B
           Beni

           Keta duhen zhdukur si komb

           1. R
            RAIFI

            Europianët e kanë përgatit këtë çorbë,për të liruar nga përgjegjësia Listën Serbe dhe Serbinë si shtet.Këtë e ka pritur BE që kërkonte prova tjera,pra priste të ç'fajson Serbinë.Epo ndoshta edhe është normale,kur shofin se Edi Rama duke qenë shqiptar(me nder me thënë) dhe po e ndihmon Vuçiqin dhe Serbin pse të mos e ndihmojnë edhe ata.

            1. R
             Rob kot

             Kaq ishte, u bo hero , hec e gjeje te drejten dhe merru vesh me cicat dhe vicat

             1. S
              Snajperi

              Doje të zgjoje pi..in e satëme. Hajvan i Vuçiqit.

              1. A
               Albin Kurti penges per Kriminelet e Kontrabndistet

               C'eshte kjo Deklarate qesharake .Ky paska tru sa te gomarit .Nji Kriminel ,qe thot : Doja te ngrija ne lufte kunder Shtetit te Kosoves banden e Krimineleve e Kontrabandaisteve serbe ne veri se Ligji e Shteti i Kosoves , na hoqi Miljonat nga duart ! haaaaaaaaaaaaa haaaaaaaaaaa Si mundet te jen kaq te trashe kta kafshe seebie !!!!!!!!!

               1. 2
                20% e Fitimit te Kontrabandes shkonin ne Konton e

                Nqs 20% e fitimeve te Kontrabandes se serbeve te Veriut shkonte ne Konton e Vucicit ,atehere ,duhet ta kuptojme edhe ne problemin e irritimit te Vucicit . Sa Miljona ka ber Vucici nepermjet bandave te Kontrabandisteve ,me te cilat paguente Misionaret e BE-s per t'a mbeshtetur kunder Kurtit ? Mos harroni qe Deputetja Greke Eva Kaili bleu gjithe PE-n me Miljardin qe i dhuroi Sheiku i Katarit per te dhene Votat ne favore te Ligjit qe favorizonte Katarin nga BE-ja lol . Edhe Vucua ,eshte byth e zgjuar .Bo Miljona nga bahkpunimi me Kriminelet e bandat serbe te Veiut te Mitrovices dhe paguan Nderlmjetesit e bisedimeve kunder Kurtit . Mesiguri qe bo vaki edhe vet Kfori te jet ne lojen e Kontrabandes perfitues ,prandaj edhe bo nji sy qorr e i mban anen serbit .

               2. P
                Populli nuk i BESON

                E Vucic Vucic edhe ti si Sali Berisha qenkeni njesoi e paskeni METOD PUNE , mjer ata njeres qe bjene ne doren tuaj dhe ju BESOJNE. Ku jeni o Nderkombetare: A i besoni keto lloj xhevahire? BO BO oooo

                1. P
                 Populli nuk i BESON

                 E Vucic Vucic edhe ti si Sali Berisha qenkeni njesoi e paskeni METOD PUNE , mjer ata njeres qe bjene ne doren tuaj dhe ju BESOJNE. Ku jeni o Nderkombetare: A i besoni keto lloj xhevahire? BO BO oooo

                 1. t
                  tata luigji

                  Sa te jete Albin Trimi aty,ty radoicic do te shkerdhehet gruaja,jo vetem ty por te gjithe bashkpuntorve tu dhe te vuqiqit dobicit te Musliut gazetarit qe ta shkerdhente nenen dhe te ngjizi ty o bastard qe me shum I ngjet ti Fahri Musliut sesa çuni I mjeros atij.

                  1. P
                   Perparimi nga Tirana

                   Letra e tij ( komentet ) jane kopje e deklaratave te A Vucic .Vetem kaq mjafton qe te dy jane NJE. Hetimi qe pret Boreli dhe Lajcak mbaroi. Urgjent duhet nje trojke negociatash ku te jete patjeter edhe "buldozieri" diplomatik i SHBA. Kosova duhet ti trajtoje serbet sic trajton Shqiperia minoritaret greke.Sovranitet i pacenueshem i Kosoves ne cdo cep te territorit te saj.Pavarsia nuk eshte shitore qe jepet ne qira. Ama, te drejtat e cdo kosovari e te cdo serbi jane NJe, te barabarta.Edhe detyrimet jane NJE.Shpikja serbe e asosacionit per komunat ne Veri eshte ndarje e sovranitetit.Ahtisari qe mori edhe cmimin Nobel nuk e parashikoi kete karrote politike per serbet ne veri te vendit.Shteti i kosoves qytetaret e Kosoves duhet ta ruajne si thesar te shenjte investimin e NATO-s me SHBA ne krye.Ruajtja e ketij partneriteti eshte detyrim per shqiptaret nder breza. Ne , shqiptaret, kudo qe jetojme ne trojet tona apo kudo tjeter neper bote e kemi dhe duhet ta kemi sycelesi te perdutshme ruajtjen dhe forcimin e ketij partneriteti strategjik.Miqesine tja falim vetem atij qe e meriton dhe vetem kur ajo i sherben kombit shqiptar. Ne jemi popull paqesor. Historia e vjeter dhe ajo e sotmja e verteton me se miri jete virtyt kombetar. Ne nuk urrejme asnje etni sdhe pse trojet tona nepermjet lufrave grabitqare, genocidit dhe spastrimeve etnije , jane bere cope-cope.Te etur per te ardhmen ne nuk jemi skllever te historise, por jemi mendje hapur e ne te njejten kohe vigjilente. Sot ne jemi fanatike per cdo cm2 toke por jemi fanatike e mbrrojtes te zjarrte te cdo germe te alfabetit tone dhe jetet tona ha kemi taksur flamurit kombetar. Keto tre pjese te ADN_se tone jane vija e kuqe ku ndahemi me miqte dhe me vendet e rregjimet jo miqesire. Nuk kemi kohe per te humbur ! Madje,eshte uleritese thirrja per te ecur , ne cdo fushe me shpejt, qe te japim kohen e humbur , duke qene qytetare dinjitoze te Europes.

                   1. G
                    Gazeta

                    Ky sikur ishte aleat me Kurtin ne qeveri? Lista Serbe ka qene ne aleance me cdo qeveri ne Kosove.

                    1. K
                     Kuma

                     Po kush i ha keto more koke loqe! Po mjetet,armet..ku i gjete more paçavure! Te qift Kina...me fare e soj e sorrollop!

                     1. A
                      Ademi

                      Degjo mor djale... ti do te zgjosh kosovaret qe flene ne krevat me gruan tende...me motren tende dhe me cucen tende, se bytha jote nuk ben me eshte rrudhosur, kurse gruaja jote me mamin dhe motren e gocen tate e kane pjeshken gjithe leng dhe ja hyn kosovari me hajdar ne dore perdite.

                      1. A
                       Adem leshi

                       Plasi patriotizmi i fb si terroristet e vetefundosjes ae paguhen per te vjell vrreee mbi Shqiperine Nuk e kuptoni qe beheni te peshtire md kete llogjike primitive . Serbet jane trima vdesin per flamure nuk d nderojne ate si koqevaret boll se na ishpifet me keto komente katundsresh

                      2. K
                       Ku eshte ndryshimi Radocic-Berrisha ?

                       Ky eshte per tu admiruar lufton per flamurin ndersa koqevaret nderuan flamurin ky eshte patriot pushka top pamvarsisht qe kauza e tije nuk na pelqen ne . Me kete ka punuar thaci haradinaj kurti te gjitha qeverite bile bile me voten e tij dhe te listes serbe u zgjodhe vjosa osmanlliu. Non grata eshte dhe Berrisha perse nd krahinen e kosoves cfare deklaron Berrisha ne kazanet ju mbushni gazetat kur Berrisha eshte i njejte si Radocic ? Mos valle non grata per serbet eshte ndryshe nuk besoje qe Radocic ks vrare me shume se Berrisha ne 1997 u vrand mbi 5000 mije te pafajshem sa ka vrare Radocic ? Trajtohini njesoje non gratat ndryshe beheni te pa besueshem gazetare kooqevare

                       1. A
                        Aron

                        Ja pate vilat luksoze qe ka ky "patrioti" ne Kosove? Ky nuk e ka hallin te zgjoje serbet te cilet qekur eshte cliruar Kosova as nuk paguajne asnje takse, asnje fature dhe u eshte lejuar t'u ndertohen shtepi falas, kur ne te njejten kohe shqipetaret e kesaj zone jane ndjekur nga tipat si ky Radoicici. Serbia dhe keta kriminelet nuk e kane problemin tek ai pak minoritet serb qe eshte ne veri, por duan ta perdorin ate zone si pjese e krimit edhe per Serbine dhe pak nga pak te bejne destabilizim per shtetin e Kosoves.

                        1. A
                         Alb

                         Eshte e pritshme ca po thote ky serbi organizator. Por ne kemi ramen qe per gjithe keto vite ka punuar krah vucicit ne interes te serbise.

                         Lini një Përgjigje