Humbi në Kukës? Sali Berisha premton përgjime të reja!

29 Shtator 2023, 15:20Politika TEMA

Humbi në Kukës? Sali Berisha premton përgjime të reja!

Për rezultatin e zgjedhjeve të pjesshme në Kukës, kreu i Rithemelimit bën blerjen e votës. Sipas Sali Berishës, Taulant Balla dhe Belinda Balluku janë “marrë me shpërndarje parash për një javë rresht në qarkun e Kukësit.”
Në konferencën e përjavshme me gazetarët, Berisha përmendi një takim të bërë në prill mes një zyrtari të lartë të PS-së dhe drejtorit të OSHEE-së. Sipas tij, tryeza ku u zhvillua takimi përgjohej nga SHISH.
“Në këtë përgjim, është bërë pazari, që drejtori i OSHEE, do të bëjë një tender, nga të cilat, 300 mijë euro do t’i dërgojë në Tropojë, 200 mijë në Kukës. Shtyllat do të vendoseshin në Has dhe restoja në Durrës.”

Përgjimi i është vënë në dispozicion kryeministrit Rama, sipas Berishës.
“Nuk kam të dhëna që Rama ta ketë dërguar në SPAK. E mban aty për ta mbajtur peng atë zyrtarin.”
Berisha vijoi me akuzat ndaj SPAK, i cili sipas tij ka mbyllur edhe një dosje përgjimi të kryetarit të Bashkisë Gjirokastër.
Edhe në këtë përgjim, sipas kreut të Rithemelimit, po bëheshin pazare për blerje votash.

11 Komente

 1. a
  agushkari

  kujdes nuk ha mut kot salih gerdeci I din mire pergjimet

  1. a
   agushkari

   kujdes nuk ha mut kot salih gerdeci I din mire pergjimet

   1. a
    agushkari

    kujdes nuk ha mut kot salih gerdeci I din mire pergjimet

    1. S
     Sopata

     E vetmja gjë që premton po ndenji akoma, është vetëm se si do t'ja shkërdhejnë bythën me bisht lopate! E vetmja gjë që premton një bajgë e tillë që nuk ka lënë k... qeni pa shkëdhyer e spermë qeni pa gëlltitur, është se kushedi në çfarë niveli të çmendur do vazhdojë t'a çojë poshtërimin ndaj vetes! Çdo burrë e grua me bole, lufton dhe e mbyll me nder. Por atyre që nuk ju ngelet dalje, përveçse të bëhen buçet që shkërthehen nga të gjithë, dinë edhe t'ja këpusin vetes. Mehmet Shehut që nuk i lanë rrugë tjetër, vendosi të ikë si hero, si burrë shteti dhe si kryeministër. Nuk priti t'a qinin dhe të ikte si qen që i kanë shpuar vrimën dhe i gatshëm të qihet nga kushdo, si Sali Berisha që po ikën si hajdut, si tradhëtar, si copë muti, si dorëzani në gjak që i përgjojnë familjen për t'ja shuajtur, si buçorja e Janullës, MAVIT dhe progonatasit analfabet Ferid Bejleri. Le të rri! Si prish më punë askujt përveç vetes dhe familjes së tij në prag të shuarjes. Dhe tek zvarritet në ditët e fundit të jetës si mi që e përdhunojnë dhe pështyjnë, shpaguan të gjithë ata që me gjakun e të cilëve, kaka e qenit të Viçidolit, lau duart.

     1. Y
      Ylli Rakipi artopoland i familjes Berrisha

      Kur e bene nje here ok po kur e bene per 32 vite tregone qe ti ke kohe qe ke pjerdhur po me te pjerdhur jane gazetaret qe nuk te bojkotojne .

      1. N
       Noci

       Kur kemi dashur dikur te flasim per spiunet i kemi vene lloj lloj emrash dhe me i keqi ka qene Hafije.Eshte turqisht por ne ja vendosnim me te keqit.Dikur ka qene nje pikturë qe personifikon te sigurimin,me nje burr me veshin ne gadishmëri.Ka mundesi qe ne pikturë mos kane vizatuar kete hafijen qe merret me pergjime gjate gjithe kohes

       1. B
        Babuci

        Xhehnemi dhe xheneti jane mbi dhe . Ne kete bote lahen te gjitha mekatet. Ne Tirane eshte shprehja mos te rrafte qeleshja .

        1. T
         Tahir Tarfyci

         Gjynah vetem ketij ja vjedhin,sa keq. Ka mbi 10 vjet qe ky deri ne oren 24:00 fiton gjithmon,por sapo minutat vazhdojn perpara ketij i ndodh gjithmon ky fenomen ja vjedhin. Ik mor hale se qelbe dynjan,se ka mbi 70% e shqipetareve ste shohin dot me sy. Monster.

         1. V
          Vranakonti

          Ik o Sali me te mire dhe mos ha mut kot se nuk te beson njeri. Je bere si ajo arixheshka fallxhore. Je bere i neveritshem.

          1. A
           Arbeni

           saliu është një zagar plak që nuk i mbyllet buçja .Duke shpifur e hedhur baltë ai kujton se populli do ta besoj këtë zabërhan viçidoli.Shqiptarët e njohin mirë këtë kriminel e gjaksor prandaj i ka kthyer bythën e nuk e voton më.

           1. r
            raul

            Tek vrima e celsit e deres se qevwrise per te pergjuar se mos ben ndonje pordhe kryeministri apo ndonje minister eshte caktuar nje sherbim 24/7 me sistem rotacioni cdo 4 ore. Ne grupin e pergjuesave te vrimes se celesit jane caktuar: 1. krrici i faro pace pilafit me kollaro me 2 gishta lart. 2. paloqja. 3. Salianji babale.4. Ina zhaba sharebajga e foltores se vicidolit.5. Strazua me patllake ne brez.6. Muli horri me Range Rover 125 mije euro7.Vokshi gerdalla. 8. Silva caka surratplaka.9. Tedi bibiloshi kokboshi hundpalloshi 10. Edhjet epshurr barkderr brahimkari.Keta do pergjojne cdo sekonde tek vrima e celsit te deres se qeverise per te ushqyer me informacion perbindeshin e vicidolit i cili non stop do dale tek cim pordha qenefi tv per te demaskuar qeverine nga pergjimet e shpellareve.

            Lini një Përgjigje