Edi Rama: KFOR-i është NATO dhe jo një forcë pushtuese për llogari të Serbisë. Një përgjigje atyre në Prishtinë e këtyre në Tiranë

29 Shtator 2023, 18:04Politika TEMA
Edi Rama: KFOR-i është NATO dhe jo një forcë pushtuese

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas debateve të fundit, në lidhje me kërkesën e tij që Veriu i Kosovës të menaxhohet nga KFOR-i.

“Në kuadrin e mbështetjes së Shqipërisë për garantimin e sigurisë në veriun e Kosovës dhe marrjen e kontrollit nga KFOR-i, në këtë fazë kur rreziku i përshkallëzimit të konfliktit është alarmant, kemi komunikuar në nivelet më të larta të aleancës euro-atlantike e kemi gjetur një gatishmëri maksimale.

Nga ana tjetër u kemi ripërcjellë aleatëve arsyet e moslinjëzimit tonë me deklaratën e fundit të BE-së, duke vazhduar të kërkojmë qëndrimin e tyre publik, lidhur me grupin e armatosur kriminal që vrau efektivin e policisë së Kosovës dhe lidhur me zinë kombëtare në Beograd për pjesëtarët e asgjësuar të atij grupi.

Atyre në Prishtinë që në vend se të fokusohen 100% tek sfida e jashtëzakonshme që kanë, gjejnë kohë edhe për të fryrë me fejsbuk, përmes profilesh politike apo profilesh fallco, tullumbacin e konspiracionit të “vëllaut të Vuqiqit”, duke ngatërruar për arsyet e mosarsyes së tyre kërkesën time të shpjeguar publikisht dje për KFOR-in, me paralajmërimin tim të para disa muajve për “Republikën e KFOR-it”, u kujtoj sot se:

1. KFOR-i është NATO dhe jo një forcë pushtuese për llogari të Serbisë, e as një fuqi ndarëse e territorit të Republikës së Kosovës, po përkundraze një garanci shumë e madhe në çdo rast kërcënimi!

2. Unë e thashë qartë dje se këtë kërkesë e ka bërë edhe presidentja Osmani dhe e shpjegova më tej se kjo që kërkoj sot nuk ka lidhje me atë çka kam shprehur disa muaj më parë, si frikë se mund të ndodhë nëse situata degradon, në mungesë të rezultateve të dialogut.

Sepse, siç e shpjegova edhe dje, “nuk jemi akoma aty” dhe që të mos shkohet nesër deri aty, duhet që KFOR-i të marrë në kontroll  veriun një orë e më parë.

3. E di çdokush të vërtetën e thjeshtë fare se në çdo rast dhe për çfarëdo nevoje të re operacionale në territorin e Kosovës, KFOR-i i harmonizon veprimet e veta me autoritetet shtetërore të Kosovës e me forcat e sigurisë së Republikës së Kosovës, prandaj është sa e dhimbshme, aq edhe qesharake, që edhe në këtë situatë kaq serioze për sigurinë në veriun e Kosovës, politikanë me profile publike apo me profile fallco në Prishtinë merren me të tilla manipulime të ulëta emocionesh të qytetarëve të tyre, duke deformuar qëllimisht qëndrimet e mia.

Keqardhje për ta, se për trimat e biznesit politik e mediatik të Tiranës, që janë gati t’ia venë zjarrin vetë Kosovës, bashkë me Shqipërinë për përmbysjen imagjinare të “regjimit” tim, nuk kam asnjë sekondë për të humbur”, thotë Rama në reagimin e tij.

114 Komente

 1. D
  Drini

  Po more Ram, ndofta mire e ke por behet enklave e KFOR-it. Ku qeveria e kosoves nuk ka me kompetenca, si I behet?

  1. A
   Andi

   Po pse tashti cfare kopetence ka? Shkoni provojeni njehere e kaloni matane ures .

   1. S
    Sebastia

    Matan ures eshte policia e Kosoves o kokrra gomarit!

    1. G
     Gazetari, opinionit dërrdërrist, i pavarur krejt..

     O po futja pordhës, futja..... Në Veri në çdo shtyllë, ndërtesë, shtëpi, institucione, qëndron flamuri i Serbisë...... . Asnjë flamur i Kosovës............Bizneset dhe qytetarët nuk paguajnë asnjë taksë. Zero. As dritat dhe uji nuk paguhet....... Dhe duke qenë se nuk paguhet energjia, aty kanë shkuar shqiptarë nga Shqipëria që prodhojnë Bitkoin dhe monedha të tjera virtuale........... . Kanabisi mbillet gjithandej. Policët janë serbë që paguhen nga shteti kosovar dhe Serbia....... . Makinat janë të gjitha me targat e Beogradit................................. Aty financon Serbia për të ndërtuar rrugë, ura, shkolla serbe, kopështe e çerdhe, kisha e manastire............... .Kontrabanda e gjithëfarëllojshme lulëzon në Veri. Faktikisht aty është Serbi......... Çfarë kontrollon shteti kosovar atje?...... . Një mut kontrollon............... . Por duke shkuar KFOR në bashkëpunim me policinë e kosovës , mbase vendosin një fatë kontrolli. ............................. Shikoni realitetin o njerëz, mos bini në grackën e mut politiqenëve.

     1. K
      King D

      Respekte... i ke thene te gjitha.... Ndodh dhe kjo... ne nje vidjo ku ne nje rruge jane policet kosovare ne postobllok... siper ne shtylle eshte nje flamur serb... dmth del ajo qe ti shpreh.

     2. S
      Shqiptari i Ilirisë

      Ju rrotat e carit që bëni të fortin në fb,do ish mirë që të shkonit vetë njëherë si policë të Kosovës andej nga veriu,që ta shihnit gopin e plakës,dhe pastaj të shihnim sa trima jeni që nuk e pranoni KFOR-in!

      1. R
       Raimond Vlonjati

       Rama bythqiri, ku spiun i piste i Serbise, kujton s epo na hedh hi syve .Ky i biri bushtres Pthuuu te dhjefsha ate bushtren qe te ka pjelle ty mor bythqir muti , shkerdhate e keqe antishqiptare . Ju te Kosoves duhet ta beni te paguaje me koke kete Rama bythqirin bashke me Mero Gelbazen qe e ka ktheyr kete pacavure gazete ne nje borije antishqiptare dhe antikosovare, Ju te Kosoves nuk duhet ta falni Mero Gelbazen , dhe femijet e tij, se ai ben politken anti kosovare dhe pro serbe , bashke me keta Moderatoret e tij qe postojne komentet e tyre raciste anti-kosovare dhe kunder atyre qe dalin ne mbrojtje te Kosoves. Ndaj ndonjeri nfa ju te mari rolin e AVNI RUSTEMIT , dhe nuk ka nevoje hapur fare. Aty pergjojeni dhe ne ndonje nate me shi , aty ku ka gazeten i shkoni prapa futja kokes dhe ik -Dhe nuk ju merr vesh asnje

       1. l
        lesh e li

        O tirmi pas tastieres, rolin e Avni Rustemit shko beje vet po je burre, mos meso te tjeret.

      2. b
       bugazi

       Per cilen ure po flet ....qenke ne gjume zotri qe un po te tregoj se 70 km ne veri te ures eshte kufiri i cili po ruhet nga luanet e Kosoves son te dashur.

       1. B
        Berati

        Rama: mos o zot KFORI merr veriun. Rama: o zot e maarrte KFORI veriun. Rama: nuk thashe ashtu Rama: tani ju shpjegoj se çnuk thashe.

       2. X
        Xhezo Smokthina

        Pikërisht arsyeja e mosarsyes që i bëhet arsyes tënde, ua dobëson aq shumë arsyen Kurtit në Kosovë dhe opozitës këtu, sa që me arsyen e mosarsyes së arsyes së tyre ata vajtojnë bukurinë e qëndrimeve të tua. A mjerë ky popull thuaj për fatin e tij të nxirë!....

        1. S
         Sadiu

         Po ç' lesh qeveri ka Kosova, ktyeministri i saj po të kishte degjuar Evropën dhë SHBA nuk do kishin ndodhur këto gjëra. Ai është kryeministri më i dobët që ka patur Kombi Shqiptar, ai në mëngjes i thotë këmbës dorë, në drekë i thotë dorës këmbë dhe në darkë vjell vrerë kundër Shqipërisë dhe qeverisë së saj të diktuar nga Sali krimineli. Do ta kuptoj populli kosovar shpejtë dhe do ta flakin si reckë.

         1. K
          Kosove

          Clirone jugun e shqiptarise, ndalni janullayoset, fhe heqni klushet grekoshkije nga pushteti…ju kryeni obligimet e juja. Sa per Kosve, ka shqiptar mjafte qe i dalin zot. E mos perhapni frije e disfatizem. Rama e Vucici nik e kane large!

         2. N
          Nari

          Zotri me emrin e lumit Drin,a mund te na thuash se deri tani c'fare administrimi ben qeveria e Kosoves ne komunat e veriut ?! Ato komuna vetem figurojne brenda Kosoves,sepse si mund te shpegohet qe atje nuk shkel dot kryeministri dhe presidentja e Kosoves,se per te tjeret as qe behet fjale.Vetem ne raste te vecanta atje mund te shkojne forcat speciale te Kosoves edhe keto ne numur te madh.

          1. a
           armand

           O Drin na bere te qeshim me zor . Republika e Kosoves drejtuar nga nje kompani teatrale komike me karagjoza e karagjoze ka vetem celesat e kashtes ne dore. Snajperi qe eleminoi ato kermat para se te shkrepte armen priste driten jeshile te KFOR - It , kjo e deklaruar nga vete anetaret e njesitit special. Kosova pa' KFOR kthehet pas ne vitet 90 dhe karagjozi i Kosoves e di shume mire. Ndoshta eshte edhe ky qellimi , te shohim.

           1. N
            Nje socialist me pervoje.

            Edvin retorika jote ta cpif. Eshte e dale boje. Bajate. Mjaft he xhan se u bene vite dhe na cave trapin.

            1. M
             Marseli.

             Rama nje politikan qe ndjek mire situatat nderkombetare.Nje politikan large pages,atdhe dhe komb dashes,nje diplomat I zgjuar dhe shum I afte.Ne kosove dhe shqiperi me ne krye nje Gerdalle dhe ne kosove ca zedhenesa re Albinit,duket sikur thone dicka,por bejne punen e Vucicit dhe degjojne nje kriminel apo bandit si ata qe vran policin Sali Gerdallin me ca te mjere kazanesh te medjave apo politikanve bashjepuntor ne krime ne bashkepunim me Saline.Keqnme vjen por ne shumice politikanet ne kosove e tregojne veten njerze te trashe.Nuk mendojn qe jan shqiptare.

            2. F
             Fener Zizi

             Kujt i thua o Rama, Albini eshte Dora e djathte e Vuçiçit. Ai eshte Mashtrues dhe pike.

             1. T
              Tironci

              Pa inate pa ngelje qefi. Edvin Aneta Koleka nuk ka asnje pike me qe te mbeshtetet. Po e ndjen qe i ka rreshkit cdo gje. Dosja ne amerike po i behet gati. Ekstradimi e pret. Nje dite te bukur do e shofim te vesh me portokalli duke dhrne interviste nga burgu

              1. I
               Illo

               Late nam. Lereni mor Aneten te prehet atje ku eshte. Njerez qe merreni me te vdekur! Dreqer!

               1. E
                EMIGRANTI

                Po o Tironc kari.

                1. t
                 tetovari2

                 Qytetari "dixhital", të tha?

                 1. u
                  usa

                  Tironci prej Tropoje. A e di ti si ekstradohen njerezit ne USA? Duhet te ishte ekstraduar Saliu yt me pare qe e ka marre mandaten ti po deshe shoqeroje me veshje portokalli. Ti i ben dosjet gati me urdher te Berishesh? Te luftosh per sjelljen e paqes nuk je armik i USA.

                  1. E
                   E verteta

                   Vajta 80 vjeç, e si s'gjeta nje Tironc te zgjut! Te gjithe idiote!

                   1. b
                    ben.

                    Tironco. Ja ke futur pordhes plako. Po komplet. Po pse ca i di amerikanet idiote. Si do lene amerikanet te iki ky rast fatlum nga dora. Ata ku ta gjejne te kene kryetare shtetesh me dosjen penale mal si rama. E pe ca i punuan Lulushit me shume me pak???? Ja hoqen breket nga koka, e detyrojne te beje kargjozin lart e poshte. Nuk shkon rama ne burg ne amerike, ka pasuri shqiperia te jepen fale sa te duash. Kimetja na la 2 anije te ndryshkura e mori 80 milione euro dhe iku pa prodhuar 1 kw energji, per asgje. Si do fusin amerikanet ramen ne burg. Je ne vete ti apo jo.

                   2. D
                    Detari

                    une medoja se KFORi ka qene ne kosovo keto 2 dekada apo jo? Doli qe sjan per asgje, Kosovo ti perzeri.

                    1. a
                     armand

                     Ja dhe grekdhjeri ne nje linje me serbin dhe karagjozet e Prishtines se bashku me analet e familjes ne Tirane. Shkruhet dhe shqiptohet "KOSOVA" o helaq shqipfoles i haleqise.

                     1. P
                      Prizrenasi

                      Or Detar trapi quhet Kosovë e jo ( Kosovo )

                      1. P
                       Parruca

                       Kete doni ju antishqiptaret qe te iki KFOR dhe te hyje Serbia. Meqe ra fjala ti e tradhetove Belerin apo jo se te doli llagapi ne dosje. Se ju pseudogreket shisni dhe nene e babe per leke jo me njeri-tjetrin.

                       1. M
                        Mondi

                        Doli qe pa KFORIN serbi e ha gjalle per dy minuta kosoven.Ishte snajperi I kforit qe u theu brinjet atyre o detari koqekandari. I doli huq Albin kurvit ksaj radhe.Priti tu better nami sipas direktivave te Sali qelbit.

                       2. P
                        Prishtina

                        Prishtines s' ke pse i pergjigjesh ,se atje askush nuk kerkoi mendimin tend !

                        1. M
                         Mosi

                         Prishtines po ja lexon sepse jane analfabete dhe nuk kuptojne..

                         1. P
                          Prishtinali 100% Shqiptare

                          Po Frances dhe Gjermanise qe kane bere planin franko- gjerman mos i mori mendimin koqevaris . Politika eshte aleance nuk eshte per koqevaret qe jane 200 vjet mbrapa . Kur Rama qe perfaqesone Shqiperine nxjere nje plane per koqevaret eshte e pa pranueshme nese nje klloshar gjermane paraqet nje plane eshte ok kjo tregone qe jemi tribale pasi une jam Prishtinali dhe i njohe mire keta kosovo-centistet Serbe

                         2. M
                          Monitorim

                          Kete e dine Kosovaret se e kane Nato 24 vite aty ,nuk presin ty te ju tregosh Arrat…ajo qe ben pershtypje eshte se pse Sugjerimet e tua gjithmone per puthen me ato te Serbise….Kur nuk Ke dicka te mire per te thene ,,Mbylle thone ,Anglezet……Nuk te kerkojne asistence Kosovaret ty se Ti dergon Ujin ne Mullirin Serb…je njeri i Keq aty afer Esatit Po Komunist i ndyre….Turp

                          1. V
                           Vranakonti

                           Monitorim! Edi Rama eshte shqipetar,kryeminister i shqiperis dhe i takon me ndjenja vellazerore te perpiqet e te jap mendime per Kosovaret dhe nuk ka asgje te keqe. Ai jep mendime dhe jo vendime. Nqs Rama nuk do fliste per situaten sot ne Kosove,do thoshin pse hesht Rama. Edi Rama bene detyren e tij per kombin shqipetar,per kosoven.

                           1. D
                            Dok

                            Vranakaka i takon rames por deri tani vec takime dhe lobime per vicicin ka bere. E perjashtoi me Kosoven nga cdo iniciative rajonale me retoriken e vet anti Kosove. Se rama eshte megaloman i semure, nuk mundet kush te mos beje si thote ai. Por ja qe Kurti rezistoi se nuk eshte peng i rames ne asnje afere. Dhe kjo e terbon ramen

                            1. N
                             Niku

                             O doko, quhet diplomaci o vllai, me jep te jap. Me kete logjiken tende asnje shtet europian s'duhet te qaste Gjermanine, meqe i vuri flaken kontinentit 75 vjet perpara. Por kane bashkepunuar me hir a me pahir. Keshtu dhe puna e Ballkanit. Ca i ngelet Kosoves? Te veteizolohet si Koreja e Veriut, se tani del qe te gjithe i paska armiq....

                           2. L
                            Likja

                            O ti monitorim, a me sqaron dot: 1. Si hyne kaq shume arme ne manastir dhe policia nuk i zbuloi? 2. Si dolen banditet nga rrethimi dhe iken ne shtepi si pas nje pikniku. 3.

                            1. K
                             Killi

                             Pyet ramen Like se ai i di mire punet e serbise

                            2. M
                             Monitorim i kuksit haaa

                             Haaa Monitorimi i foltore,-nevojtore mdruni me humbjen lereni Bibinin e Vetfundosjes

                             1. A
                              ABC

                              Ti një qytetar i thjeshtë dhe komenton për Kosovën dhe jo me kryeministri i Shqipërisë.

                              1. S
                               Sandri

                               Zgjidhni njehere problemet me "allo zdravo-t e VV", me pas dedikojuni politikes nderkombetare. Mbase arrini rezultate me te suksesshme, ku i dihet..

                               1. L
                                Liza

                                Po ju zgjidhni problemet e juaja me kriminalitetin, se per cdo dite po ju vrite nga 5 njerez, por nuk e degjova Ramen ta thote nje fjale te vetme. Problemi eshte se Kosova dhe njerezit e saj gjithemone jane nencmuar nga Shqiperia, jo vetem tash por ka 100 vjet, perpara dukeshin sikur te ishin thashetheme, por tash na dalin me ze e figure ne ???? dhe na fusin thiken mbas shpine, Turp i madh per ju si popull i Shqiperise qe krenoheni me keto dhelpera.

                              2. L
                               Lati

                               Ky ose ësht ose bën! Pikërisht se ësht NATO ooo piktor..vendeve të NATOs u është mbushur mendja që pa Serbinë anëtare nuk mund të flenë gjumë rehat natën ...edhe për këtë janë gati të shesin gjith Ballkanin me të gjallë e me të vdekur brenda...! Duhet me i mbush mendjen që ësht fiks si me fut gjarprin në gji...po kush ta bëj ktë punë se... Piktori jo e jo!

                               1. B
                                Bepi

                                Nuk eshte pa arsye qe soji i tyre ka synuar gjithmone Anadollin. Koqevaret duhen ndihmuar qe te marrin rruget andej perseri qe Ballkani te kete paqe dhe zhvillim. Kosova eshte shqiptare dhe jo koqevare.

                                1. D
                                 Dardhane

                                 Pyt ne familje ti se si jane koqevaret,me siguri do del dikush nga familja jote e gjinis pjeshk te te tregoj ty o pleh -ti sigurisht qe flet nashki.

                                2. S
                                 Shqiptari

                                 Bravo gjigand, ne te mbeshtesim ne te gjita perpjekjet per stabilizimin e situates ne Veriun e Kosoves

                                 1. A
                                  Ari

                                  O shqiptari e ke adresuar gabim mbeshtetjen se rama ka kohe qe punon e behet cope per destabilizimin e Kosoves

                                 2. D
                                  Dani USA

                                  Gomerve dhe dhe atyre qe paguhen me para agjenturoroe mos ua vere veshin injoroi.

                                  1. K
                                   Ke shume pune nuk ke kohe te meresh me koqevaret

                                   Nuk je votuar ne krahinen e kosoves dhe nuk ke pse jep alternativa leri tribalet ne punet e tyre dhe meru premtimet me votuesit e tu . Te meresh me Pitkinin apo me Pitkinet e Vetfundosjes eshte kohe e humbur ndaj fokusohu dhe beje ate qe u ke premtusr votuesve beje rruget trotuaret blij autobuze per Tiranen beje spitale largovqente qe te trembin rruges koshatve plehrave te cmendurit rrugeve islamistet qe me 300 decibel artopolandi femrs te veshura si ne Afganistan ke shume pune nuk te premtone koha te meresh me koqevaret i nderuar

                                   1. F
                                    FAZLLIQ-qires i familjes Berisha

                                    Qenit kur i vjen ngordhja,përmjer ne deren e xhamise.....per llogari te Serbise!? Or Ramut alabaku/ qe je bere BOZË.../Shqiptaret 33 vjet pa shtet/Ti pellet per KOSOVË! Or ti alabak/'djali' i SS-Serb SALISË /Varrmihes i shtetit shqiptar/Agjente te SERBISË!

                                    1. F
                                     Fazlliqi i motres tende

                                     Fszlliq ti je super alabak je trime interneti shiko motren se po punone te semafori per 20 euro familje degjenerusr

                                    2. A
                                     Ani

                                     Serbia duhet te respektoj rregullat

                                     1. E
                                      Eno

                                      Servia ka filluar te behet nje problem serioz per te gjithe rajonin

                                      1. V
                                       Vranakonti

                                       Politikanet e shqiperise dhe ata te Kosoves,jo se nuk e din,por bejne sikur nuk e dine nevojen e KFOR-it ne veri te Kosoves. Me shume keto monstrapolitikan e kane nga semundja e xhelozise. Kurti eshte mik i ngusht i kryekriminelit shqipetar,Sali Berisha dhe mere porosi apo mesime gjithemon nga ai dhe nuk i pelqejne ndihmat reale dhe te ndergjegjsheme te Edi Rames. Por ama nje pjes e vogel jane ata qe nuk u pelqn ndihma e Edi Rames,pjesa me e madhe eshte pro. Rama kurre nuk jua ka patur kosovar me hile,ata qe punojn pas shpine jane Berisha dhe Kurti pa ndare edhe Ilir Meten qe punojn gjithemon nen rrogoz.

                                       1. I
                                        I juaji Vini I Netës

                                        Vranapordha e grisur ! Falemnderit per avokatine e peshtire. Degjo mor kar nese vazhdon keshtu do te ta q.. gruan ku ta kesh. Je bere si mut I shkelur ne Librazhd u bere ti te me besh qesharak mua. Kellirë !

                                       2. V
                                        Vini

                                        Ke shume te drejte ne ate qe thua

                                        1. L
                                         Lugu gjat

                                         Nuk meritojnë vëmendjen tende personale ,as ata qindra injorante matjane kufirit as këta bashibozukët këtej kufirit.Bëje per Kosovën , bëje per Shqiperine

                                         1. P
                                          Perseri une

                                          Z Rama: Dukesh i lodhur dhe i nervozuar nga reagimet qe disa "politikane" nga Kosova dhe te tjere kane bere ne lidhje me verimet dhe mosveprimet e tua te koheve te fundit. Une personalisht te kam inat per "carapet e kuqe" qe shpesh vesh dhe nudizmin e rinise, por te respektoj per qendrimin ndaj Kosoves. Je ndoshta nga te rrallet qe e kupton situaten sic duhet. Spjegimi eshte se ju si Kryeminister keni ditur te beni dipllomaci dhe lidhjet e tua me udheheqes te tjere evropiane ua kane hapur horizontin, gje qe nuk eshte e vertete per Kurtin dhe ca te tjere ne Shqiperi. E bera kete paranteze te them se ke shume te drejte ne propozimin qe ke bere, pavaresisht se fillimisht edhe une mendova qe eshte gabim. Mendova qe eshte gabim sepse Kosova e Albin Kurtit ka ushtrine e vet. Sidoqofte tani kuptoj se keto pune nuk jane aq te thjeshta. Le te marrim si rast momentin kur ushtria e Albinit do perplaset me ushtrine e Serbise ne Veruin e Kosoves. Do ishte nje katraure e vertete, qe nuk do "njihte qeni te zone". Ushtria serbe do thoshte se nuk ishte ajo por terroristet e Vagnerit. Ushtria e Kurtit do ishte e shkermoqur dhe gurmazi i Putinit do ishte bere autopalant. Ai do bertiste qe kjo pune duhet te rregullohet dhe do propozonte seance ne Keshillin e Sigurimit. Synimi i tij do ishte qe kete pune ta zgjithte ai dhe Kina dhe jo Evropa dhe NATO. Prandaj, perfunimisht mendoj se ke te drejte kur thua qe NATO te forcohet ne Kosove dhe qe praktikisht edhe u be...Me behet qejfi qe edhe Vjosa po e kupton se ku rreh cekani. Ka mbetur vetem Albini qe mendon se eshte Vagneri dhe jo Putini me Vuciqin jane ata qe sulmuan Kosoven. Ne keto pune te ngaterruar, secili nga ne duhet te kete besim tek ju, sepse ju keni dhe informacionet me te sakta. Albini ka vetem ca informacione te dyshimta, sepse askush nuk i flet ne bote.... Ke detyre patriotike ti mbrosh shqiptaret e Kosoves, megjithese Albini ua ka nderruar emrin ne dardane apo kosovare....

                                          1. M
                                           Miri

                                           Veriun e Kosoves duhet ta kontrolloje Policia e Kosoves. Cdo tentative për të larguar Policine e Kosoves çon uje në mullirin e Serbise. Rama eshte kryekeput gabim. Ardhaceket e Uraleve nese nuk jane dakort,le të shkojne në Serbi.

                                           1. R
                                            Rimi

                                            Shume e vertete, territorin e vet e kontrollon Kosova me mbeshtetejn e KFOR. Te tjerat jane ide idiote si openballkani i rames ne interes te vucicit

                                            1. F
                                             Futja kot

                                             O i mencur, policia kontrollon rendin publik. KFOR eshte strukture ushtarake me detyre rujtjen e paqes, mbrojtjen e teresise toksore, teritorit. Jane dy gjera te ndryshme . Mos beje te diturin Lali.

                                           2. J
                                            Joni

                                            Shpresojme qe kjo situate te zgjidhet sa me shpejt

                                            1. b
                                             brunilda

                                             lere kocin e teto ollges ne rugen e tij se atje te gjith kok trashe e hunde perpjet jane ,injoranti sdo ti hap syte i eshte mbushur mendja qe jan shteti me i fort ne bot e udheheqsi i lavdishem , skecben duan edhe dy jet te cilivizohen ,nuk gdhendet truri i malokut

                                             1. p
                                              platon

                                              To moj kurve, te qifte maloku shkerdhate femer se jane bucet si ty dhe palloshi ne krye te Shqiperise qe po na ndan...

                                             2. V
                                              Visi

                                              O Rammut,se mos është hera e parë që ha mut,edhe sikur me dashtë me harru ti nuk len sepse që nga fillimi luftës në Ukrainë ,hapur je në shërbim të Vuçiçit,edhe ku nuk ka qasje Vuçiçi ,në Nato,ti sillesh si zëdhënësi i tij. Pra njeriu edhe mund të.gabojë njëherë por Ti në vazhdimësi bën "gabime" tani Ti ose je tradhëtar me vetëdije ose Vuçiçi të ka kapur për koqe ,dhe sa herë Ai t'i shtrëngon ,je i detyurar të bësh atë që të thot Ai,Vuçiçi.

                                              1. M
                                               Mashkullori

                                               Drejtuesit politike te sotem te Kosoves i ka gjetur si ate been me sherbetorin qe e pyeste: -A i ke dhene uje gomarit? -I kam dhene i thoshe sherbetori. -Si ja ke dhene ujin,te ftohte apo te ngrohte? -Te ftohte i pergjigjej i ziu. -Obobo,i thosh beu,me plevitose gomare. . Heren tjeter,kur beu e pyeste,ky i thosh se i kish dhene te ngrohte.Dhe beu ulerinte: Obobo,me paske perveluar gomare... Dhe keta politikanet Kosovare te sotem keshtu i ka gjetur: Pse nuk flisni dhe te mbroni Kosoven,dhe: Pse flisni ne emer te Kosoves,sepse ne flasim dhe mbrohemi vet... Po atehere,perse nuk kerkoni te largohet EULEKS-i dhe KFOR-i? Ja pra,pa zerin e Shqiperise,pa forcat e NATO-dhe pa BE-ne,Serbi bashke me Rusin,ngryset ne Prishtine...

                                               1. v
                                                viktor

                                                Ne ka e ka pasur nje njeri qe ben manipulime emocionesh ne rracen tone ky je ti...ku i cove : Sandri dhe une....Une dhe Sandri....Europa te mos ve sanksione Sandrit etj....mbase do ishin zgjuar me shpejt Europianet pa ndodh keto gjera....ti solle dyfleteshin e Sorosit ne tavoline per ndarjen e kosoves dhe qe atehere cdo gje qe kane bere e bejne serbet e kane bere e bejne qe te arrihet te ky dyfletesh...maskara burre...Esat Pasha nuk vetedeklarohesh tradhetar, Esat Pasha ishte narsicist me ego te madhe qe kerkonte te vendoste veten mbi shqipfolesit .Nese kete se arrinte do te ndante nje cope ku te ishte ai qe vendoste dhe ku te krihesh vetem ai...tradhetar e quajtem ne se ai se shihte te tille veten. Ti je gati te djegesh enderat e disa shekujve nese sje ti ai qe deklarohet realizues....dhe kjo eshte ana me e rrezikshme jotja.

                                                1. E
                                                 Ema

                                                 KFOR duhet te reagoje dhe te zgjidhe situaten qe eshte krijuar ne veri te kosoves

                                                 1. a
                                                  ardit

                                                  Mbaheni kete qelbesire burre larg problemeve te Kosoves se vetem dem sjell.

                                                  1. K
                                                   Klea

                                                   Nje situate qe ka prekur te gjithe rajonin

                                                   1. i
                                                    ilir

                                                    Nuk ka hajer me nje te Soros ne krye te rraces sone. Soros urrehet 1000 here me shume nga me shume se gjysma e amerikaneve sec urrehet ne Kosove e Shqiperi.

                                                    1. v
                                                     viktor

                                                     Kete mortje, izoloheni nga ceshtjet e rraces sone se keni per ta pesuar.

                                                     1. s
                                                      selim

                                                      Kudo ku ky fut duart ka pisllek.Ju kujtohet Hajredinaj?! Mu po me sulmonte ma shume vellau em se cpo me sulmonte serbi.

                                                      1. A
                                                       Avzi Nela

                                                       Sa me pak te fus hundet ky maskara ,aq me e sigurte eshte e ardhmja e Kosoves.

                                                       1. l
                                                        linda

                                                        Ky shet Kosove e Shqiperi per egon dhe narsicizmin e tije.

                                                        1. d
                                                         dani

                                                         Po ti shko or burre e takoje ihere vllaun ne Beograd e ndreqi keto "moskuptime", merr dhe Elisen e Noc Frrokun me veti.

                                                         1. P
                                                          Puri

                                                          Hahahha. Mire i ke thene. Por nuk e pranon vucici se i mbylli papritur ballkanin e hapur

                                                         2. S
                                                          Skraparliu

                                                          Kur kishin nevoje per shqiperine erdhen me qere dhe ndejten si ju donte qejfi.Tani ju duket se kane aritur gjithcka leri Rama kosovaret ta zgjidhin si te duan ty asnje politikan nga te gjitha partite nuk te mbeshtet eshte krijuar mendimi se ju i sherbeni Vucicit,leri ta zgjidhin vete haroje kushtetuten nuk duan kur ti vere para serbi atehere gjeju vende meru me punet e tua se belinat e mirelat po kalojne andej nga spaku ka halle me shume Shqiperia.

                                                          1. D
                                                           Dakord

                                                           Ti je shumë i qartë zoti KM, por ke 21% të popullit shpellarë që ndjekin sali kriminelin. Kuptojnë me 50 vjet vonesë ata.

                                                           1. D
                                                            Dardhani

                                                            Po na befason qdo dit o Ramo, kemi pas simpati ndaj juve dhe te kemi vlersue, je ka gabon shume . Po te ishte kjo Nato-Kfor ajo qe ruante kufirin nuk do toleronte qe nje ushtri nga serbia te futej ne kosove me gjith at arsenal, dhe mos harrojme qe deri sa nuk ishte ne qeveri Albin Kurti kufiri i veriut te Kosoves me Serbin ishte komplet i hapur per shferc, kalime ilegale , faktikisht ishte pjese e serbis . Ra Albini e ua nxiu jeten Serbise dhe disave ktu e aty nga ne « znash nashki-ve » per ata serbia u qart e u qmend qe disa muaj. Nuk jeni te vetedishem sa miljarda euro nga kontrabanda me mallra dhe kriptovaluta jane fitue ne veriun e kosoves gjat ktyne 20vjet deri sa kosoven e udhehiqnin kriminelet e dalun nga lufta ne krye me Hashi opingen dhe Ramush mercenarin. Kta hyne ne lufte si patriot e dolen si kriminelet ma te mdhaj te kombit shqiptare , faktikisht e paten ozurpue kosoven me tok e me njerz.

                                                            1. L
                                                             Li

                                                             O Dardan me dh-ë te qeka mush mendja se kufirin e ruan policia e Kosoves? Po kur i kercet te veshi Albinit pse ben thirje KFOR-it (NATO)-s apo ikni se s’tu duam hajdeni se ju duam. Po nuk funksjonon keshtu o trim.

                                                            2. E
                                                             Emigranti Deutschland

                                                             Kryemistri yne Edi Rama ty te ka zgjedhur populli Shqiptar dhe perseri do te zgjedhin sepse je i duhuri per Shqiperine nuk e ben kete vend asnjeri me mire se ju . Por kam nje verejtje te vogel i nderuar Kryeminister ! Me keta koqevaret e ke tepruar ca si shume sepse gjithmone i ke marre e i merr ne mbrojtje,duke ngritur zerin e juaj kudo ne Europe e ne Bote per kosoven,dhe koqevaret popull dhe politikane te kane sulmuar gjithmone duke te quajtur vellain e Vucic ,shkuat ne kosove dhe turkoshaku al-bin nuk te priti ne Shtepi....e shume here te kane ofenduar e prape te ofendojne kosovaret neper rrjete sociale. Z Rama je Kryeminister Shqiperise populli te ka zgjedhur me Vote prandaj fokusohu ne Popullin tend e leri menjane koqevaret sepse sado qe tu besh nder ata kane qene dhe mbeten popull i pabese jane momirnjohes kane zhelozi sepse Shqiperia ka ecur shume perpara dhe po zhvillohet me ritme te shpejta. Koqevaret kane zhelozi pse ne Shqiperi vijne shume Turiste nga Serbia etj. Kovaret nuk e duan kete. Eshte i vetmi Popull qe nuk ka te drejte te levize lirshem ne Europe. Prandaj Gjigandi yne vazhdo ec perpara nderto Shqiperine qe po behet Perla e Ballkanit dhe leri islamiket koqevare te lehin mo u merr me ta.

                                                             1. Y
                                                              Ylberi ( ish piramida)

                                                              Po ushtaret e Ukraines cfare duan (benin) ne Kosove mor pederast. i Lindes?

                                                              1. u
                                                               uskania

                                                               Ramës i përgjigjen në fb të njëjtët “trima”, të cilëve as u bëhet vonë për Kosovën dhe Shqipërinë.Dihet se kush janë dhe çfar janë. Në Veri nuk paguajnë asnjë taksë, as energjinë elektrike.Le të shkojë Albini e të takojë popullin e tij atje.Ia nxjerrin pantallonat nga kryet.

                                                               1. S
                                                                Saliu se shpejti ne burge me gjithe familje

                                                                Tironci: sa per ta kujtuar ai e ka emrin Edvin Kristaq Rama dhe nuk duhet ta citosh ne emrin dhe mbiemrin e nenes se vete, E ema rjedh nga nje familje e nderuar me kulture dhe ka qene Zonje grua me plot kuptimin e fjales e nderuar ne shoqeri e ne pune jemi gjalle akoma ne qe e njohim dhe kemi punuar me te , njrzit e mire nuk harohen . Kjo tregon qe ti e ke inat Edi Ramen e para kjo dhe e dyta fut nje here ne Burge Sali KRIMINELIN pastaj mendo per Ramen ,nuk shkel kollaj Rama ne derase te KALBUR mos ki merak dhe do te shkoj dem gjithe ajo shprese .

                                                                1. t
                                                                 tata luigji

                                                                 I vetmi njeri qe ka dal me flet lavdrimi nga burgjet serbe eshte ALBIN KURTI gjithe te tjeren jane ne varreza , kjo eshte domethenje e madhe. Z.Rama mbyll kufirin me kosoven dhe ketu mbyllet urrjtja e kosovareve me shqiperin, koha do ta vertetoj se ne sherbim te kujt eshte Abini maqedonis

                                                                 1. N
                                                                  Nga sheshi Skenderbej

                                                                  Kujt i drejtohesh o Rama ?. Cdo gje qe ngre eshte e qarte se eshte ne mbrojtje te Kosoves. Ju thoni " ... nuk ka nevoje te kerkohen hetime per ngjarjen, sepse dihet kush e kreu agresionin dhe para s te filloje dialogu, te ndeshkohet Serbia ". Po ashtu theksoni : qe Serbia duhet ndeshkuar edhe per faktin : qe, shpalli dite zie, per terroristet qe u vrane Aty ku ata kryen krimin. E perseri albushi dhe gjithe albushet e tjere Kosovare, te konsiderojne vella te Vucuvit. Po Albini ka aqe mend, sa ne zgjedhjet parlamentare te zhvilluara ketu te ne, erdhi i biri i botes edhe pse KM i Kosoves dhe beri fushate per nje parti VV edhe ketu ne shqiperi. Pra ai me sa duket o Z. Rama shef larte, pra per tu bere udheheqes i kombit shqipetar. Rezultati i asaj fushate dihet, por dime tashme efhe mendesine e tije; ndaj leri me mire necate boten e vet e le te udhehiqen nga i ndrituri Sali, se ai i do shume shqipetine e Kosoven. Shqiperine e dogji dhe e vrau e e preu, i shiti pjese te detit e sikur te mos mjaftonin gjithe keto, na nxorri per kryetar bashkie kriminelin qe vrau oficeret e Pashkepise, pra Bejlerin e Partise naziste te Agimit te Arte, qe pa ardhur mire, qysh ne fushate ngriti ne Himare flamurin grek dhe deklaroibse qe nga malet e Laberise e deri nd Konispol eshte Greqi. Pra degjojeni Saliun se do tja shikoni hajrin, ashtu sikunder edhe ja ka pare Kosova, qysh kur djemte Kosovare derdhnin gjakun lume dhe efendiu sali furnizonte tanket serbe me nafte, apo kur ishte kunder Rambujese, e plot shembuj te tjere dhe tani e mbani per idhull kete tradhetar te kombit.

                                                                  1. M
                                                                   Mar

                                                                   Vetem pallavra. Asgje te re nga i gjati mashtrues qe nuk i del e keqja me Kosoven. Ata qe te shajne nga Kosova e nga Shqiperia jane realistet dhe shqiptaret e vertete. Ata te tjeret qe hane sufllaqe dhe glorofikojne sulltan ramen jane vec servile te nenshtruar qe nuk kane as opinion dhe as u lejohet te mendojne me tej. Duhet vetem te zbatojne axhenden personale te ram hajdutit.

                                                                   1. T
                                                                    TAIPI

                                                                    kosova ekziston vetem ne saje te NATO E SHBA Po iken ata do tu degjoj si do me kakarisni

                                                                    1. S
                                                                     Saliu se shpejti ne burge me gjithe familje

                                                                     Tironci: sa per ta kujtuar ai e ka emrin Edvin Kristaq Rama dhe nuk duhet ta citosh ne emrin dhe mbiemrin e nenes se vete, E ema rjedh nga nje familje e nderuar me kulture dhe ka qene Zonje grua me plot kuptimin e fjales e nderuar ne shoqeri e ne pune jemi gjalle akoma ne qe e njohim dhe kemi punuar me te , njrzit e mire nuk harohen . Kjo tregon qe ti e ke inat Edi Ramen e para kjo dhe e dyta fut nje here ne Burge Sali KRIMINELIN pastaj mendo per Ramen ,nuk shkel kollaj Rama ne derase te KALBUR mos ki merak dhe do te shkoj dem gjithe ajo shprese .

                                                                     1. J
                                                                      Janina kryeqytet i Shqiperise Etnike

                                                                      Gjuhë pengu! Flet atë që i shkruajnë. Praktikisht e njejta linjë dhe e njejta dorë që mbante për hunde Sali Berishën.

                                                                      1. A
                                                                       Ana

                                                                       Shume te drejte keni zoti kryeminister

                                                                       1. T
                                                                        Titi

                                                                        Si perher rama flet sakt dhe paster

                                                                        1. L
                                                                         Leona with the Big Tits

                                                                         Kfori kontrollon Sigurine e kosoves jo sigurine e veriut te kosoves , nuk ka cfare te merr ne kontroll,ose rishikohet mandate ligjor i KFORIt ceshtje ku Ramen se prefill askush ose Kfori shton numrat ne Kosove brenda mandatit qe e ka , ku Ramen perseri nuk e perfill askush , ngutja per te futur konceptin e veriut si njesi me vete brenda Kosoves i con uje separatizmit serb edhe Vucic edhe Dacic disa here e kane kerkuar kete Gje ,madje edhe sulmi i fundit terrorist si argument kishte luften kunder PUSHTUESIT (SHQIPTAR) dmth Serbet pushtues Konsiderojne Shqiptaret dhe Jo KFOR in , Veprimet e qeverise Kurti i xhindosen Serbet se po te ish per KFORin e pame se ua thyen kembet ushtareve te KFORIT me shkopinj dhe si gjeti gje , por kure e kruajten b... me arme zjarri nuk iu eci u zbythen maleve dhe ia mbathen andej nga hyne , nga e njejta vije kufitare qe duhej ta ruante Pikerisht ai, KFORI, prandaj keto perallat me KFOR me gjithe respektin per angazhimin e tij me teper se Ceshtje Lokacioni strategjik, veri , jug lindje a perendim apo ceshtje numrash apo pajisjesh , eshte ceshtje vullneti , A deshiron KFORI ti godasi keto sjellje paramilitare terroriste Serve apo Jo , dhe bindja ime eshte qe Kfori nuk deshiron tensione qe do ti kushtojne shume energji atij vete ti fike,Qendimi i KFOR shpreh Konjukturen e Kancelarive te perendimit qe ka kohe qe po i bejne freesk Vucic it per arsye qe ato i dine , Por nuk nevoje qe ne kete cikel bythlepirje te futet edhe Shqiperia zyrtare, madje une mendoj qe per ceshtje te politikes sone te jashtme me interes jetik per KOMBIN SHQIPTAR zoti Rama nuk ka tager te flase ai nuk simbolizon vullnetin e unifikuar te popullit shqiptar te Shqiperise , figure Unitare dhe e rendesishme per mendimin tim eshte Presidenti i Republikes i cili duhet te rakordoje veprimet me aktoret politike ne vend qe SHqiperia Kombi AME te flase me nje ze dhe te mbroje interesat e kosoves e Jo te dale Rama te thote ca gjera qe ia thone ne nje Leter si Bente ferit Hoxha ne OKB dhe te dali Kurti dhe Ti thote rri aty e mos fol kot

                                                                         1. K
                                                                          Kejsi

                                                                          Duhet menjehere qe te kete nderhyrje qe situata te qetesohet

                                                                          1. D
                                                                           Dardani i Ri

                                                                           Albin Kurti është një i çmendur, në krye të një klike shqipfolësish të çmendurish. Të tillë ka plot, këndej dhe andej Drinit. Ai endrron të bëhet Hitleri shqipfolës. Z. Rama, nëse Kosova shpëton nga një ripushtim i mundshëm serb, sigurisht që do të jetë merita e juaj.

                                                                           1. S
                                                                            Sufli

                                                                            Qenkan ushqyer mire me sufllaqe patronazhistet sot. Jane leshuar turme kunder Kosoves sipas oreksit te ram surrelit.

                                                                            1. N
                                                                             Nuk behet ky vend me maloke

                                                                             Qe e ke per detyre te flasesh per Kosoven kete nuk ka bir kurve ne ate vend qe ta mohon,Shqiperia si vendi ame nuk e di tani mbase ata kujtojne se jane dhe jo ne te takon te sygjerosh apo keshilla per te dale nga kjo situate.Po kur sta fershellen njeri o burre lerri ne mizerjen e tyre ju duket vetja te mencur dhe jane ne unison kunder teje skane qene ne asnje veprim pro teje te nxitur apo jo kjo ska rendesi e rendesishme per ta eshte nacionalizmi shterpe qe po kultivojne me veprime populiste.Vrasja e disa krimineleve nuk eshte fitore vendimtare per ceshtjen eshte fillimi i nje konflikti ne forme te re qe tani e tutje hapat e ketyre derdimeneve qe kujtojne se i dhane dermen serbeve duhet bashkerendohen nderkombetarisht.Kfori cfare eshte saktesisht?Nato apo trupa te OKB se crendesi ka prej tyre u bene shtet dhe fundja prej tyre egzistojne kesht qe mos hani shume mut loqe dhe muter qe na cate trapin me komentesh patriotesh te flakte te karit ikni ju luftoni me serbet pas tastieres jeni te gjithe te mencur e trima te jepni uje ne bisht te luges por futeni njehere ne byth qe te qendroje uji.

                                                                             1. U
                                                                              Uku

                                                                              Albin, cpret vendos kontroll te gjithe vijes kufitare me polici-ushtri Kfori aty eshte mbeshtetja jote Rambua eshte necte njejtin accord me vicin pucin Ktheje kishat ne zotrim shqiptare me prifterinjte shqiptare Asosiacion me kusht dhe LugineSanxhaku Serbi ka cofur di kthehet ne origine sic ska qene

                                                                              1. J
                                                                               Jimny

                                                                               Z.Kryeminister, Nuk mendoj se kjo ceshtje, ku ke hyre shtrember, mund te zgjidhet me deklarata ne Media. Vecanerisht kur merresh me lojera fjalesh, sic me duket se po ben kete here, si rrallehere. Ndaj, bej cmos te tregosh nje respekt me te madh per autoritetet ne Kosove dhe te rivendosesh me shpejtesi komunikimin e munguar me ta ne rruge normale shteterore. Pastaj koordinohu me Kosoven ne cdo hap, duke ecur perbri tyre por jo para tyre. Tek nderkombetaret duhet vajtur me nje ze, te forte, qe i perfaqeson te dy vendet.

                                                                               1. U
                                                                                Uku

                                                                                Albin, cpret vendos kontroll te gjithe vijes kufitare me polici-ushtri Kfori aty eshte mbeshtetja jote Rambua eshte necte njejtin accord me vicin pucin Ktheje kishat ne zotrim shqiptare me prifterinjte shqiptare Asosiacion me kusht dhe LugineSanxhaku Serbi ka cofur di kthehet ne origine sic ska qene

                                                                                1. V
                                                                                 Vuci Buzebytha

                                                                                 aha sqenka force pushtuese e serbise. por ama as e kosoves seshte? ca them une. Ti i jep mend edhe Putinit, e jo me Kosoves. Lum ne qe te kemi.

                                                                                 1. X
                                                                                  X

                                                                                  Po çfarë bëni gam gam kot o njerëz. Në Kosovë akoma eksportuesi më i madh është Sërbia ose sllavo folësit ju thoni Rama e ka fajin.

                                                                                  1. l
                                                                                   lazy

                                                                                   Thjesht, mbylle halen!

                                                                                   1. A
                                                                                    Ali Pasha

                                                                                    Dëgjojeni me vëmendje “Ismail Qemalin”e kohëve tona qê kasharitet çdo ditë tek saloni personal për ti ngjarë Ismail Beut ???? veqse harron se është mē zi se Esad Pasha. Ky për karrjeren e tij jep dhe familjen. O zot cfare monstre, ku ka ra Shqipëria

                                                                                    1. C
                                                                                     Cano

                                                                                     Sa te percare qe jemi ne si popull. Dhe kjo ndodh sot kur me shume se kure mishngrenesit nga veriu e jugu i vendit jane gati te na shqyejne. Dhe me siguri ne kete percarje eshte dora e tyre e felliqur.

                                                                                      1. T
                                                                                       Tritan preshi dhe Pollo lesh kuqi

                                                                                       Po pse lodhesh kote o burre me ata analfabete, injorante qe ti sqarosh, 95 % e druvareve trushpelare , shpellare, bukeshkale dhe hakmares primitive as qe e kane lexuar ate ke shruajtur , por me mire se asgje nuk do kuptonin. Nuk rendesi c far thua ne OKB duke mbrojtur Kosoven , per trutrashet e liq , palacot truthare , megaloman, xheloz dhe sharlatan , Kryeministri i Shqiperise , SHBA dhe BE jane me Vucicin dhe kunder Kosoves.

                                                                                       1. E
                                                                                        Edushi

                                                                                        Si mund te merreni seriozisht me nje karagjos politik qe cfare thote ne me gjes nuk thote ne mbremje. I vetmi arsim eshte te zhgaravise dhe qe zhgarravinave u thote piktura. Ai sot bashkohet me serbin, neser me rusin, pasneser me erdoganin . Shet baba dhe mama per pushtetin e vet.

                                                                                        1. C
                                                                                         Ceni

                                                                                         Nese ne kete moment ushtria serbe sulmon veriun ajo pa rezistence vendos kontrollin ushtarak atje. Dhe NATO- s i duhet te futet ne veprim pas pushtimit te teritorit. Pikerisht per mos te ndodhur kjo, propozohet kalimi i KFOR-it (NATO) ne veri. Pra, ky teritor te kontrollohet nga forcat e NATO- s. Qeveria e kosoves, e entuziasmuar nga suksesi kunder nje grupi kriminal, thote se e mbron vet veriun. Ok, po si e bene, me polici? Jo, teritori pushtohet dhe mbrohet nga ushtria. Policia nuk eshte ushtri. Dhe nje sqarim, NATO, atje ku shkon, nuk zevendeson as policine dhe as pushtetin vendor. Thjesht siguron paqen duke mbrojtur mostjetersimin e teritorit.

                                                                                         1. L
                                                                                          Lani

                                                                                          Sa me shume qe ndodhin ngjarje te tilla aq me e qarte behet qe shqiptaret e Kosovës duhet te bejne miq ne Perëndim e të sillen si perëndimorë: të kenë besë, të ulen për të biseduar, të bisedojnë me kokë e jo me emocione, të ngrejnë marrëdhënie të mira në radhë të parë mes njeri tjetrit e pastaj edhe me shqiptarët e Shqipërisë e fqinjët e tjerë… Mos shkoni shumë larg por shikoni Izraelin si sillet. BËHUNI QYTETARË EUROPIANË!

                                                                                          1. P
                                                                                           Prizreni

                                                                                           Te gjithe komentuesit anti Rames duhet me i kujtu qe te meren :ata ne Kosove me mbrojtjen reale te Republikes dhe te ndalojne hedhjen e baltes mbi Shqiperine e Qeverine.Dhe kta te Shqiprise te cilet ka 10vjet i sistemon vete Rama sic i ka sistemuar.Nga figurat e peshtira te opozites por sidomos te shtypit te shitur tek dreqi qe e ka quajtur me te drejte "Kazan" .Bike kazan plerash.

                                                                                           Lini një Përgjigje