“Sovranistët” Berisha-Dule, në një koalicion të paprecedentë

15 Mars 2023, 11:03Politika TEMA

“Sovranistët” Berisha-Dule, në një koalicion të

Sali Berisha, ka më shumë se një vit që ka nisur lëvizjen e tij për t’i kthyer sovranitetin jo vetëm PD-së, por mbi të gjitha Shqipërisë, që sipas tij, komandohet nga një guvernante e huaj, Yuri Kim.

Por në mënyrë ironike, duke qenë se nuk ka vulën e PD, Berisha tani është peng i një “greku” si Vangjel Dule.

Vetëm se ky i fundit betejën e tij e ka për sovranitetin e grekëve në Shqipëri.

Pra dy “sovranistë” me qëllime krej të kundërta, bëhen bashkë në një koalicion, që po t’i besosh atyre që thonë, është pa pikën e lidhjes dhe pa asnjë logjikë politike.  

“Foltorja e “sovranistit” Sali Berisha, të vetmin kualicion e ka me grekun Vangjel Dule.

Partia e PBDNj -OMONIA kanë zgjedhur në mënyrë unanime si kandidat për Himarën Fredi Belerin, pjesmarrës në maskrën e Peshkëpisë në pikēn kufitare ku vranë një oficer kapiten, Fatmir Shehu dhe ushtarin Arsen Gjini, dhe u plagosen 3 të tjerë.

President i Shqipërisē Ishte Sali Berisha. Akti terrorist u krye nga organizata MAVI (Fronti për Çlirimin e Epirit.)

Kandidatë për Finiqin dhe Dropullin do jënë dy grekët e tjerë të OMONIA-PBDNJ dhe Foltores sovraniste të Berishës, Thanas Maneka dhe Leonidha Kristo”, shkruan analisti Ilir Demalia, me ironi.

7 Komente

 1. c
  c'sovraniste pellisni per kta Dy Putanat AntiShqip

  Banda AntiShqiptare e mbeshtetur nga Djalli Gerrk ,qe punon me aneksu Vorio Epirin ,i finacu Zyrtarishte nga Taksapaguesi Shqiptare ! Nji Skandal i papare ne kte Bote ,nderkoqe Hajvani i Gjate kush e di se ku Kullote ! As qe do me dit .I ka Partner Antishqiptaret I Gjati qe los me Video si Kalama medieve ! Mallkuar qofshi te gjithe Plehra

  1. T
   Taulant

   Rrofte aleanca Shqiptaro - Greke. Eshte nje perpjekje modeste per unifikimin e veriut me jugun e Shqiperise. Suksese!

   1. D
    Dardania

    Shkrim per nje ngjarje te rende. Por qellimisht gazetaru djallezon. Nuk e ka gajle gazetari vtasjen e atyre martirve ne kazermen shqiptare. Se po ta kishte shkrimin do te fokusonte te Rama dhe te prokuroria e shtetit.Por gazetari perdor kete ngjarje vetem sa per te sulmuar Berishovićin. Beriśović Sali, Ramović Kristać dhe Metavič Ilir jane te njejte,bashk me sojon e tille te gazetarise. Sa te ka lojera kaq te uleta e qellimisht te devijuara, Shqiprine do ta sundojne plaqkitesit antishtet e antishiptar. Do ta sundojne nje Shiperi te shpopullezuar ne te cilen do te mbesin vetem fansat militant hajdut te atyre tre ta paftyrve te cekur me larte.Ramović, Berishović e Metavić.

    1. N
     Noci

     Po çfarë fitimi ka PD kur ne tri bashki votohet per njerezit e Dules.

     1. S
      Shkumbini

      Sala thote, pas meje te behet qameti. Vodhi sa deshi tani e do flake e tym

     2. G
      Gjergji

      Garderoba e Kinostudios! Kujdes molën ti

      1. N
       Njeres pa (qe sduan)pune

       Rrofte Sali Berrisha, rrofte mileti kam kum shqiptar i grande fratello-s , (nuk nxeme mend kurre ne )

       Lini një Përgjigje