U shkarkua se dogji KZAZ, Berisha e kandidon sërish: Votojeni Zef Hilën se e njoh unë shumë mirë

14 Mars 2023, 20:00Politika TEMA

U shkarkua se dogji KZAZ, Berisha e kandidon sërish: Votojeni Zef

Sali Berisha ka prezantuar pasditen e kësaj të marte kandidatin për Bashkinë Vau Dejës, në zgjedhjet e 14 majit, Zef Hila, për të cilin u shpreh se ai do të dorëzojë mandatin e deputetit, për të kthyer bashkinë, sipas Berishës, në shtëpinë e parë të qytetarëve.

“Unë kam një nder të veçantë, kënaqësi të madhe të vij sot për të paraqitur para jush për kryetar të bashkisë së Vaut të Dejës., qytetar të parë të kësaj bashkie, njërin nga qeveritarët lokalë më të aftë, më të shkëlqyer që ka patur dhe ka PD. Njërin nga deputetët e saj më aktivë, avokat i juaj, i interesave tuaja në parlament, i palodhur dhe i pamposhtur.

Unë kam dekada bashkëpunimi me Zef Hilën dhe ajo ç’ka mund të ju them ju, ka qenë dhe është gjithnjë një drejtues, udhëheqës, menaxher, i suksesit, eficent, mbi të gjitha Zef Hila është njeriu që ju do ju, njeriu që zemra, shpirti ju rrah për ju. Njeri që e ndjen veten njërin prej jush dhe të detyruar pafundësisht ndaj jush”.

Në qershor 2019, me propozim te ministrit Sander Lleshaj, Zef Hila u shkarkua si kryebashkiak, pas sulmeve të dhunshme të ndodhura në KZAZ nr 6 në Bushat.

Hila dhe te tjere persona dogjën materialet zgjedhore. Nga ngjarja mbetën të plagosur tre efektivë policie.

Keto zgjedhje, Sali Berisha dhe Ilir Meta ia servirin serish Vaut te Dejes per kryebashkiak.

12 Komente

 1. D
  Demokrati nga Mjeda.

  Hahahahahahaha, o Zef mut Hilja, o dumbabist, o pleh, a nuk po e kupton që perkrahja që po bën per ty Sali Shkerdhatë Tradhetari, per zgjedhjen tënde si krye-kar i vaut të Dejës, ta ka qi zgjedhjen tënde. Pra, edhe nqse ke patur nji shans per tu zgjedhur krye-kar, edhe atë shans ta ka shkerdhyer Sali kopili i Shiqeres, me lëvdat që të ka bërë, dhe ti, si një derr, kujton që fitove garen. O shkerdhata Zef, si ka mundesi që nuk e ke kuptuar, që çdo kush që lavderohet apo propozohet nga Sali kurva e Viçidolit e ka humbjen e sigurtë. Gjithashtu, ti Zef thiu, si nuk e ke njohur aspak Sali shkerdhaten e Viçidolit të Trapojës, që si ai, ashtu edhe vendlindja e tij e kanë dhe e rrespektojnë parimin e hekurt ""duje shoku shokun - futi kollodokun"", por nejse, sepse byhta jote e një thiu e duron pa problem, kollodokun e kopilit të Shiqeres.

  1. P
   Poseidon

   RRALLE PO FARE FARE RRALLE MUND TE GJESH NDONJE DEMOKRAT QE TE MOS JETE FYTURA E POSHTERSISE KRIMIT DHE VJEDHJES MASIVE......,.,......KETU ESHTE VENDI KU RRINE TE GJITHE KRIMINELET E DJESHEM DHE TE SOTEM .......

   1. P
    Poseidon

    RRALLE PO FARE FARE RRALLE MUND TE GJESH NDONJE DEMOKRAT QE TE MOS JETE FYTURA E POSHTERSISE KRIMIT DHE VJEDHJES MASIVE......,.,......KETU ESHTE VENDI KU RRINE TE GJITHE KRIMINELET E DJESHEM DHE TE SOTEM .......

    1. P
     Poseidon

     RRALLE PO FARE FARE RRALLE MUND TE GJESH NDONJE DEMOKRAT QE TE MOS JETE FYTURA E POSHTERSISE KRIMIT DHE VJEDHJES MASIVE......,.,......KETU ESHTE VENDI KU RRINE TE GJITHE KRIMINELET E DJESHEM DHE TE SOTEM .......

     1. P
      Poseidon

      RRALLE PO FARE FARE RRALLE MUND TE GJESH NDONJE DEMOKRAT QE TE MOS JETE FYTURA E POSHTERSISE KRIMIT DHE VJEDHJES MASIVE......,.,......KETU ESHTE VENDI KU RRINE TE GJITHE KRIMINELET E DJESHEM DHE TE SOTEM .......

      1. P
       Poseidon

       RRALLE PO FARE FARE RRALLE MUND TE GJESH NDONJE DEMOKRAT QE TE MOS JETE FYTURA E POSHTERSISE KRIMIT DHE VJEDHJES MASIVE......,.,......KETU ESHTE VENDI KU RRINE TE GJITHE KRIMINELET E DJESHEM DHE TE SOTEM .......

       1. x
        xha Beqo

        po pse nuk eshte ne burg ky atehere?! faji s'kerkohet gjithmone te Saliu...

        1. S
         Shkodrani

         Ky perveç vjedhjeve galopante që bente nga fondacionet e huaja (miliona euro sa që u be ortak në blerjen e hotel turizmit në shkoder)arriti deri aty që dhe ndihmat e permbytjeve ti fuste në tunelet e ushtrise (në pronat e kthyera te xhelefina topalles në melgush)dhe te blinte votat per zgjedhjet e ardhshme! Lene pastaj Pa aftesine e tij më zgjidh problemet e tokave,ku gjate 30 vjeteve në krye te komunes/bashkise,numerohen mbi 30 vrasje! Ky pis I keq,litarin e kerkon në mes te bushatit me e vjerrur!

         1. A
          Arian

          Po, po, e njohin njëri tjetrin këta… Njëri sekretar i PPSh në spital e tjetri zv. sekretar tek AVL Gjadêr Lezhë shajne ata që kanë lindur në internim si shërbëtorë të Edi Ramës…. Sa të pafytyrë…..

          1. r
           robi

           Po ky hunderri Zef Hila njihet mire per perdorimin e molotovit ne djeg'jen e KZAZ ne zgjedhjet e 2019 por kjo monstra i duhet perbindeshit te Vicidolit se ka dhene dhe kontribut ne sulmin me leva e cekice ndaj shqupit.

           1. e
            enver hoxha djal i mir

            ky eshte nje nder banditet ma te medhenj te vau dejes beshke me ate nard koqen keta kqyrni mir se kane plantacione hashashi sikur fushat e orizit n kine

            1. D
             Dardani i Ri

             Kryekriminelit të kombit tonë, Sali Shpellar Berisha, të tillë tipa i duhen, anarshistë, të inkriminuar dhe sharlatanë, si ky Zefi.

             Lini një Përgjigje