Tritan Shehu: Jozefina Topalli mund të ishte një Giorgia Meloni e Shqipërisë

27 Shtator 2022, 09:10Politika TEMA

Tritan Shehu: Jozefina Topalli mund të ishte një Giorgia Meloni e

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, thotë se ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli mund të ishte një Giorgia Meloni në politikën shqiptare.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në “Euronews Albania”, Shehu u shpreh se Partia Demokratike pati në udhëheqje figura dhe mosha të reja, por sërish dështoi.

Sipas tij, në politikë nuk është e rëndësishme vetëm mosha, por edhe energjitë e idetë.

“Duhet të jem shumë i sinqertë, padyshim që Partia Demokratike kaloi një moment të vështirë, ka rikuperuar shumë, përsëri ka vështirësitë e saj, veçanërisht në nivelin e disa deputetëve. Ne bëmë një trajektore me figura dhe mosha më të reja, por dështuam.

Jozefina Topalli mund të ishte, nuk qëlloi të ishte, por aktiviteti politik është i gjatë, nuk është se mbaron me kaq, as për Jozefinën, as për njeri tjetër. Rëndësi ka në disa momente jo vetëm mosha, por edhe energjitë e idetë”, tha ai.

Udhëheqësja e ekstremit të djathtë, Giorgia Meloni, ka shpallur fitoren në zgjedhjet parlamentare në Itali dhe është në rrugën e duhur për t’u bërë kryeministrja e parë femër në vend.

Meloni është shprehur se me këtë fitore të së djathtës, në Itali është shkruar historia.

12 Komente

 1. k
  kosta

  Ajo nje meloni ndersa ti mateo savini. Qm ku ju shkon mendja edhe pse jeni letyra fare dhe te djegur si njerez. Cfar nuk mendon budalli e shfrenon imagjinaten. Po berisha ?? Apo i vdekur i pakallur

  1. B
   Beno

   E provoj Jozefina me Partine e saj dhe ne te gjithe Shqiperine nuk fitoj asnje vote. Nuk e votoj as lagjia e vet ne Shkoder. C'far Gjorgjia Meloni ??!! Jozefina nuk eshte e afte te mbledhe lemin vete. Ajo eshte e afte te shije lemin e te tjereve. Biles luan aq bukur sa habitesh !

   1. K
    Kosta

    "Kuqo" keshtu i therisnin ne fakultet Tritan Preshit,Xhorxhia ka nje bure qe ka mbaruar per filozofi dhe eshte nder gazetaret me te ndigjuar tek "Italia 1"!Kur u pyet per familjen ai u pergjigj:Ne familje n tone "une jam burri", nuk di te gatuaj dhe beje pune grash!Ndersa zhozefina qe ti e krahason eshte si dita me naten me Xhorxhian ,sepse ndersa Xhorxhia e konsideron vehten grua ,Zhozefina do te jete edhe burre edhe grua!Ndaj eshte shume larg si krahasim nje intelektuale italiane me nje me nje intelekt-hale si puna e Zhozefines.Ndaj "kuqo" mos i ngatero punet dhe personazhet ,ne jete.

    1. b
     besim.ari

     Tritan Jozefina mund te kete te perbashket me Giorgian vetem fashizmin dhe asgje tjeter.

     1. t
      tata luigji

      he u rente kari ne bythe more celbesira, thu se nuk ju kemi pasur ketu e 32 vjet Ju duhet djegur ne furra zifti asnje turture tjeter nuk ju ben ilaq Xhele ishit dhe ngelet te tille,fisin ku e keni

      1. S
       Shaqo

       Pra nhe fashiste si ajo. Nuk na the gje te re, si fashiste nga origjina dhe vete ajo e tille eshte. Ka kapacitet te ulet intelektual.

       1. T
        Tritan te keqen nena....

        Jozefina,meloni,sali krimineli berlusconi dhe ti kokrra e budallait

        1. E
         Etiketoje fashiste

         Joséphine duhet te reagoje ky kllune e ka krahasuar me nje neo- fashiste dmth Joséphine eshte fashiste ! Familja e saj duhet te reagoje

         1. K
          Këshilltari Presidentit BEGAJ

          Në politik nuk mjafton të jesh joshëse për disa krerë të politikës, por duhen aftësi zgjidhëse, ndryshe të zhvarosin si Enverin.

          1. z
           zalli

           e he po te ishte dikur,ndoshta (p)lumbin ballit do u jepte,po sot nuk e besoj i kane rene baterit.

           1. B
            Bardha

            Kjo do ishte me prrase ne goje e ti ne byth

            1. F
             Fshatari

             Melon-it ne i themi shalqi! Eshte frut i mire, ç'eshte e verteta, kur prodhohet nga ara. Hiqeni nga mendja se asgje e mire nuk ka qene, nuk eshte dhe nuk do te jete kurre, kur ka etiketen: MADE IN SALI, qe do te thote pordhim nga sali mortja ne ndrrim jete e siper...

             Lini një Përgjigje