FOTOT: Nga Renis Gjoka, tek Osman Mula e Jozefina, këta do “shpëtojnë” Shqipërinë nga Rama

26 Shtator 2022, 19:33Politika TEMA

FOTOT: Nga Renis Gjoka, tek Osman Mula e Jozefina, këta do

Sali Berisha ka mbledhur sot atë që quhet Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike.

Kur sheh se kush është anëtar i këtij Këshilli, e kupton pse Rama është në pushtet dhe pse është e vështirë që të rrëzohet.

 

46 Komente

 1. S
  Shumica e shqiptareve do Ramen jo shkerdhatat e PD

  kjo tufe idiotesh dashka te shpetoka nga Rama dhe ke ? Shqiptare eshte 80% pro Rame . Kta jane ca funderina Karagjoze hahah si mundet te quajn kto Funderina njerzit me te urryer e pa vlere veten Shqiperi ? Hahahaaahahah Kush e menaxhon dhe sjell Medieve kte lloj injorance apo Greqiret qe bejne Menaxherin e Medieve shqiptare .

  1. r
   robi

   Po kryebanditi Sali Lush turikali flokepaqethuri a mori pjese ne keshillin kombetar te foltores se Vicidolit ?

   1. r
    robi

    Po kryebanditi Sali Lush turikali flokepaqethuri a mori pjese ne keshillin kombetar te foltores se Vicidolit ?

    1. L
     Londer

     Njeri me ordiner se tjetri. Kur shoh kete zhulsen hajdari qe sala i ka vrar baben apo djalin e olldashit ne krah te sales, ju them mire jua ka bere qe jua ka vrar baballaret, se paskeni qene rrace e qelbur qe shkelni mbi gjakun tuaj. Nje thirrje edhe per portalet qe dalin na bejne moral edhe thone qe bashen e zuri gjaku olldashit, na i kurseni keto shkrime se nuk pine me uje. Shiheni ku jane femijet e ketyre "martirve" te demokracise, ne rresht per nje duke u sherbyer vrasesit te gjakut te tyre. Rrace ordinerash. Aty ju pafsha te degjeneroheni mire. Nevojtorja beri nje pune te pa shembullet per gjate ketij vit te krijimit te saj, mblodhi rreth vete llumin e llumit te ketij vendi, e spastroi pd aq mir3 sa nuk mund ta bente njeri tj, do duheshi vite, ndersa sala e beri brenda disa muajve, mos ja hiqni kete merit, i reklamoni sa me shume fytyrat e qelbura te degjenerohen mire.

     1. r
      roritota

      Faleminderit për komentin objektiv. Kanë shitur gjithshka dhe i falen këtij "non grata" dhe nuk mendojnë se për interesat e veta ai vret të gjithë. Ka thënë: pas meje le të bëhet qameti.

      1. P
       Populli

       Nga penis gjoka te penis mula......bravo zhozi

     2. S
      Shqiptari

      Po Sander Gjoka,esëll dhe muskëtieret jane aty ne Keshillin Kombëtar? Apo me organizimin dhe perzgjedhjen e kuadrove te PD—se qe do drejtojne Shqipërinë,merret Balliu i vogël?! —Ju lutem mos harroni Nard Ndoken e madh!

      1. T
       Thyba.

       Me rithemelimin ne vere te thybes.

       1. M
        Meroziu

        Mos kini hic merak. Se do ju fshije pakenaqesia e njerezve. Ju qe i tallni njerezit nga pamja shikoni veten ne pasqyre dhe mendoni sa vota mblidhni

        1. D
         Dakord

         Kush po i tall nga pamja??? Po i shajne nga shpirti i zi qe kane ata funderrina

        2. Y
         Yp osman

         Osman hidhi topet ne tavan o burre sharlatan.

         1. B
          Bardha

          O zot keta jane palacot qe ne asnje humor nuk i merr kush,ai Osmani nuk ka ardhe me varros baben

          1. T
           Tanguli

           Ah Bardhe Zeza ti moj qyqe sa te paska kapur inati me Osman Again apo kush e di si do jete kjo pune….

           1. D
            Dardan

            Per Osman Mulen mos te flasi kush se e ka bere stazhin e Partise se Punes ne Shtepine e Kultures se Vicidolit te Tropojes.

          2. A
           Anonim

           NJE KOPE ME GOMER GERDALL CA TE PALAR QE GERTHASIN DO SHPETOJM SHQIPERIN SI SALI PROTOPAPA I TYRE.

           1. N
            NJEREZ KOTI

            Race e peshtire. Njerez pa tru.

            1. P
             Pithionelus Ovalus

             Place of Poli-tic-coo-gamis!s .Wellcom to Fish . Kom .

             1. R
              Rama qe ju shkep cdo dite xhepat

              Keni qejf t ju palloje hajduti rama me hajdutin ahmetaj me hajduten dhe dashboren e mafias belinda, keni qekf ti vjedhin tere leket dhe ti ndajne me kastratin dhe salillarin dhe gjikurine. Ahh o te mjere. Zgjohuni. Mos u tallni me fytyrat e te tjereve se keta jo vetem po ju tallin po po ju shkepin para mbrapa. Po juve qe ju perdhunojne cdo dite e cdo nate keta qe permenda me siper keni surrat te perqeshni njerez ju. O te mjere.

              1. M
               Martin

               O injorant e egersire e malit. Ate qe i ka bare Shqiperise Perbindeshi i Vicidolit, Doktor Sali Mortja, nuk ia kane bere as pushtuesit fashiste e as ata naziste. Shpirtkatrani Sali Berisha ia kalon edhe Perandorit romak Neron, i cili dogji vetem Romen, kurse ky kryekriminel e kryehajdut, per te ruajtur parate e vjedhura ne Firmat Mashtruese Piramidale, dogji gjithe Shqiperine!

              2. B
               Bardha

               O tanguli nuk di ma mire se une ata surreten e percollen baben e tyre se nje te varfer,kur ky filozofi e artisti qe vetem klarinetes i ka ra,iku pas 10 ‘inutesh se i ishte i zanun me klarinet,Osmani ishte nje karagjoz qe zuri vend nga Avni Mula

               1. T
                Tanguli

                Bardhe Zeza,komento per artikullin jo per jeten Familjare,ndaj replikova me ju,pra jeta Familjare nuk duhet perzier me komentet per shtyrje kohe… Faleminderit per mirkuptimin.

               2. B
                Bardha

                Une jam dakord hiqni ate pijanec palacon qe per 50 vjet vetem nje gojores i bjen

                1. l
                 lili

                 Po Temen cfare e shqeteson? Tema ka nje vit qe kerkonte Lulin ne krye me 2% te PD-se?!

                 1. A
                  Adrian

                  Jo, Lulin e kerkonte Sali Mortja, per te cilin vrau Sokol Olldashin!

                 2. L
                  Ladi

                  Kur shoh keta them o zot kush duron Zahon ktrueminister

                  1. M
                   Mondi

                   Kur te behet zaho per tu bere kryeminister ti I ke kthyer patkonjte nga dielii.Do kesh lene prapa nje dobic krenar qe I ati I lepiu topet per 30 vjet komunistit me gjakatar te historise shqiptare.

                  2. v
                   vlonjati dizhital

                   Pd ka zgjedhur antare te keshillit kombetar ata persona qe shajne me shume EDI RAMEN ata qe ferkojne me shume e me mire liderin legjendar Sali nongradenduke i dhene zemer se po mori prap pushtetindo ti harrohen krimet qe ka bere

                   1. F
                    Fredi

                    Te gjith këta don kishotë, të gjithë të pa aftë, suksesi tyre vjen nga injoranca që përformojnë në grumbullime me muzik teneqesh. Historit e sejcilit nga këta, mos i raftë kujt në fis. Të tan murren me historitë e pista të jets prej sejcilit. Kuku për na, kuku për ta, na e ta, të tan koqe .

                    1. R
                     Roberto

                     Ku qenka katandisur PD e Berishes me Renis Gjoken.Turp i madh. Renis gjoka bashke me Aleksander gjoken do i sjellin shpetim ketij vendi qe lengon prej 30 vitesh nga poshtersite Berisha-Meta. Edhe krahu i majte nuk perjashtohet nga kjo situate por te pakten funderrina te kesaj kategorie nga mban. Tani PD e siguroi koncertin falas per popullin ne mitingjet e rradhes. Ja keni Renisin ose Penisin bashke me Aleksandrin qe rri tap gjithe diten.Osman Mula i shoqeron ne saxofon dhe Jozefina do hedhe valle etj etj.

                     1. D
                      DinPak

                      Ky Bylykbashi nuk e di pse me sjelle nder mend Kalorsin me Fytyre te vrerosur te Mark Twenit.

                      1. V
                       Vini

                       KE TE DREJTE MERO,SHQIPERINE VETEM ZOTI I MADH E SHPETON NGA HARBUTI RAMA.MJERE POPULLI QE MER USHQIME ME LISTE DHE AI TALLET PA PIKE TURPI.

                       1. M
                        Mira

                        Po qe se Edi Ramen do ta zevendesoje kryehajduti dhe kryekrimineli Sali Berisha, falemiderit o Zot qe me dhe mend dhe ika me gjithe fsmoilje e farefis nga Albanistani!

                       2. R
                        Rtsh Osman Mula

                        Çkeni me Osmanin e shkretë. Pensionist është, do shtyjë ditën. Me kët rast do i bjerë saksit ke Shqupi kur t’ja kerkoje Partia.

                        1. P
                         Pensionisti i Porcelanit

                         Osman Mula eshte me i gjeturi ne ate tufe budallenjsh- te pakten dp t'i duhet Sales t'i bjere fyellit!

                        2. S
                         Shqiptari

                         Zahon,Gjoleken,Selam Musane dhe Mic Sokolin i vendos dhe i heq populli nga karriget.Iku koha kur vendoste Lugati dhe nuk shkuleshin. -Eshte populli qe t’a pret kostumin,pasi ai eshte me i zgjuar se une dhe ti.

                         1. z
                          zalli

                          nuk e besoj po nuk u shpreh kokpalarja,

                          1. F
                           Flase

                           Sa te mire ishin artistet tane, muzikantet tane, humoristet tane....! Sot fytyrat e disa prej tyre jane kthyer nga te dashruarat e publikut ne te urryerat e publikut dhe nuk dihet aresyeja; mos valle paraja apo injoranca ne trajtimin e çeshtjeve publike e njerezore?! I tille qenka bere dhe Osman Mula qe kisha respektin me te madh: i kam dhier mu ne saksofon tani, per te mos thene ne koke!

                           1. m
                            mos me keqkuptoni thjesht nje opinion

                            hiqini keto foto me kta meshkujt e shpifur, lini te shofim kto pjeshkat e ngrohta 40 te shofim pak erotik te pakten

                            1. T
                             Taraboshi

                             Tufa me e peshtire dhe me e urryer per per 90 perqind te shqipetareve. Po te jete per kete tufe dhe me saliun ne krye , Rama qendron ne pushtet sa te kete jete,

                             1. B
                              BUKUROSHI NGA OROSHI

                              RADHA Pa kaq shume komentesh nuk besoj se do lexohet komenti im pooooor shkurt po pyes: Nga kane ardhur keto fytyra te shemtuara se shqiptare nuk besoj se jane Shqiptar kaq te shemtuar nuk gjen OSE ato pak qe jane qenkan mbledh ne kete stan derash KJO parti eshte kthyer ne fund jo vetem ne strehen e fundit te maskarenjve por dhe te shemtise njerezore. SA keq na shemtuan edhe racen keta kelysha me gjak serb.Fare e keqe

                              1. I
                               Igor

                               Vetem bomba atomike e shpeton Shqiperine nga keta hajdutet ,deri dje ishin komunista,sot jane kthyer ne demokrate dhe neser doti bashkohen fashizmit Italjan ,pra Jozefina topalli dote behet Xhorxhi melloni e Shqiperise pra na erdhi fashizmi ne Shqiperi.

                               1. Q
                                Qytetare

                                Sa Te jete sala ne politika Edi Rama eshte i fituar

                                1. D
                                 Drejtesia

                                 Sa Te jete sala ne politika Edi Rama e ka Te ftuar betejen Keto opozitRe qe jane me metodat e vjetra Te dhunes ne fjalor e protest ia zgjas in mandate Te majteve Jane me ndryshe

                                 1. K
                                  Këshilltari Presidentit BEGAJ

                                  3 mandate në Kryeministri i shtyn Rama, më pas duhet ti hapë rrugën një tjetri qoftë dhe sërish nga PS., pasi qumështi po qëndroj më shumë se sa duhet në zjarr, digjet.

                                  1. K
                                   Kadriu

                                   Se ku shkon Rama kete e di Parlamenti i Bashkimit Europian dhe Shqiperia do te qeveriset perseri nga kuadrot qe nxjerr Partia Socialiste. Sali Berisha na duhet per drejtor te Estrades se Tropojes.

                                   1. s
                                    selfo zeneli

                                    po mir more Floriana Garo nuk ka asnje vlere me gjith ate shale edhe pse e qi Luigj Marku

                                    Lini një Përgjigje