Edi Rama: Nuk ka xixa mes meje e Kurtit, ishte thjesht një qen që lehte

20 Qershor 2022, 11:48Rajoni TEMA

Edi Rama: Nuk ka xixa mes meje e Kurtit, ishte thjesht një qen që

Kryeministri Edi Rama në fjalimin e tij të shkurtër në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive, ka mohuar se ka probleme ndërmjet tij e kryeministrit Kurti.

Rama ka thënë se nuk ka çështje të hapura mes tij e Kurtit.

“Ishte një qen që lehte aty para se të nisnin hymnet, mirëpo pas hymneve edhe qeni nuk lehu më. Çka mbase jep një mesazh për të ngjashmit e tij në botën e njerëzve, që kërkojnë të fusin xixa mes nesh. Njerëzit kërkojnë të fusin xixa mes nesh, dhe kërkojnë çështje të hapura mes meje dhe homologut këtu. Nuk ka të tilla sepse jemi shumë të hapur, dhe për çështjet që nuk merremi vesh kemi kënaqësinë t’i ndajmë që jemi marrë vesh për tu mos marrë vesh”, ka thënë Rama.

Ai vlerësoi se ka raporte të mira me Kurtin, duke shtuar se “qeshim mes vete”.

“Dua ta falënderoj Binin dhe ju të gjithëve, por në veçanti Binin. Është një kënaqësi e veçantë që kur ne takohemi, kemi një sinergji të plotë dhe qeshim jo pak, kjo është e rëndësishme.”, ka thënë Rama në fillim të mbledhjes së dy qeverive. 

 

59 Komente

 1. E
  Elisa-beth Spiropalikari von de Prrenjas

  Vini i Surrelit falenderon Binin e Prishtinës dhe shkojnë sëbashku të ndrojnë kostumet për higjenë. Çfarë lumturie !

  1. B
   Byrektore SHQUP-i

   Ja dhe me siper nje qen i Saliut.

   1. S
    Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

    Corapekuq,leri xixat e pordhe me rigone, sunitit "autochthonous"duhet me i rene perhere me [email protected] kokes ,ndrishe po e le te lire do te te kafshoi pas shpine......

   2. r
    redi

    Po ku e shofin aman xixat keta qente qe lehin kot.thjesht jane qen qe jane xheloz ndaj

    1. T
     Tahipi

     Ne fakt qente jane mbledhur ketu tek Tema. Sa here Rama i ndersen, por edhe pa i ndersyer e bejne me qejf,fillojne te lehin. E kur ai u hakerrehet fillojne e lepijne jarget. Mjafton te lexosh komentet ketu poshte. Nuk kane lene gje pa thene per Albinin por kur padroni thote e kam mik ,e dredhin gjuhen pa pike turpi.

     1. C
      Celo Mezani

      Tahip, Albin Kurti meriton ti thuash te gjitha te keqijat e kesaj bote. Jo Rama, por Bideni dhe Putini bashke ta mburrin nuk e ndryshojne dot realitetin qe Kurti eshte pjell e te keqes dhe prodhon vetem te keqia. Ceshtje kohe kur do ta kuptosh edhe ti.

      1. T
       Tahipi

       Çeelo. Ta them me gjithe zemer. Ik ore pirdhu

    2. a
     alfred

     ska xixa fare.ju keni nje kimi shume te mire dhe shume respekte per te dy liderave

     1. L
      Liri

      Eshte e vertet sepse vetem ata te ciket nuk na duan te miren flasin pa argumenta ! Kemi besim te ju

      1. J
       Jorgo

       Qeni qe leh nuk te kafsho Z Rama qe kshu mos u merakosni fare cfare thone te tjeret

       1. T
        Toni

        Marredheniet e mira mes dy vendeve cdo dit e me shume jane nje produkt i mire nga te tilla takime organizime

        1. L
         Lona

         Edi Rama eshte nje njeri shume i drejte ne ate cka ai percjell

         1. I
          Inva

          Cdo dite e me shume vertetojme se cdo fjale e juaja eshte nder

          1. L
           Leo

           Qente qe lehin nuk te kafshojne kshuqe vazhdoni perpara ju

           1. A
            Antoni

            Bravo z. Rama per fjalet e mira

            1. M
             Mira

             Nuk ka asgje ta ndaj shqiperin e kosoven

             1. B
              Bani

              Kemi qen dhe do te jemi nje per me shume pune e zhvillime te dy vendeve

              1. K
               Klaus

               Dy lidera te respektuar dhe plot vlera,ska si te kete keqkuptime mes ju te dyve pasi i keni mbajtur maredheniet e mira gjithmone

               1. E
                Ester

                Vazhdoni perpara z.kryeminister lerini gojet e liga te bejne punen e tyre

                1. f
                 flamuri

                 Si perhere do duan tju fusin xixa e tju prishin kur ne po e shofim shume mire marredhenien tuaj qe keni

                 1. S
                  Sokoli

                  qente do lehin gjithmone por ata qe kane folur kane qene disa ciuaua te shpifura ose me sakt dhelpra te vogla

                  1. R
                   Ronis

                   Po normal qe do lehin sepse ku kane zili per marredhenien qe keni me njeri tjetrin

                   1. L
                    Luan

                    Qente le te lehin kur jeni te bashkuar askush nuk mund tju munde ????????

                    1. A
                     Agron

                     Qeni qe leh nuk te kafshon zoti Rama keshtu qe ju vazhdoni te keni marredhnie te mira mes jush

                     1. t
                      tosi

                      me vjen mir qe gojet e liga tani jan te "sqaruara" .

                      1. t
                       titi

                       as qen nuk do i quaja se thyejm qent une do i thoja budallenj

                       1. E
                        ERTV

                        Qeni që leh nuk të kafshon! Atëherë pse kaq te shqetësuar juve. Për tepër pse kaq "bashkëpunues" deri më sot. Apo nuk ju linte qeni që lehte???

                        1. B
                         Baca

                         Lajme te mira per Kajmakun. Nga komentet e mesiperme te ylbersave duket qe paska dergu nga Italia kestin e rradhes per pagesen e sufllaqeve. Vazhdoni shokqe! Keshtu ju do partia.

                         1. S
                          Stela Pata

                          Bini shkon përpara, Vini le të lehë.

                          1. F
                           FCB

                           Beee...eeee...eeee

                           1. U
                            Urime

                            E vertete zoti Rama ! Nje QEN i ben te gjitha kto ngaterresa mes shqiptareve !! Nje QEN , jo i TERBUAR , por nje QEN I DROGUAR si puna jote !!

                            1. e
                             edi

                             Eshte per tu habitur qe (te gjithe komentuesit) paskan ndenjur ne radhe per te komentuar qe te na mbushin mendjen ne "idjoteve" se sa e forte eshte miqesia ndermjet Rames e Kurtit. Gabimi yne eshte qe e kemi pasur kete pershtypje te gabuar duke lexuar shkrimet e Meros, dhe ne i besonim. Tani qe e tha Rama dhe e vertetojne komentuesit qe i kane bere komente minute mbas minuti ,sepse eshte vetem nje njeri qe komenton, .(dhe jane (eshte)po keta qe deri dje nuk lane gje pa thene per Kurtin) qe nuk u ben pershtypje por transformohen si kameleoni

                             1. L
                              Lali dhjeri

                              E drejte Jane disa hale te partise punes qe i thurin lavde ktu nipit te Spiros qe po “ ua tregon vendin dempkrateve qe shkaterruan shqiperine “.

                             2. L
                              Lona

                              Jemi mesur me qent qe lehin e duan te fusin spica. Jemi te bashkuar e kjo ja rendesi

                              1. T
                               Tahipi

                               Loni paske nderruar breket?

                              2. J
                               Jona

                               Nga gjithe keto marveshje vetem percarje nuk pashe. Le te behen pune te mira per shqiperine e kosoven pa qent ate pun kan

                               1. g
                                gazi

                                skemi dyshime qe ju te dy keni nje marredhenie fantastike dhe vllazerore

                                1. k
                                 koli

                                 te gjithe ata qe ju kane zili te plasin nga inati qe ju dhe zoti Kurti keni nje marredhenie vllazerore mes njeri tjetrit

                                 1. i
                                  ildi

                                  kushedi si e mendojn kosovaret ndoshta dhe vete kurti por zoti rama ne asnje moment se ka hedhur poshte kosoven vetem e ka mbeshtetur

                                  1. A
                                   Ani

                                   Normal që ashtu eshte sepse ju gjithmone mbani marredhenie te mira me vendet e tjera dhe ju kane zili e flasin negativisht.Ecni perpara Edo se je ne rrugen e duhur

                                   1. V
                                    Vebi

                                    Vetem njerezit negativ flasin!Kushdo e sheh punen e mire qe ju keni bere e po vazhdoni te beni????Edo je ne rrugen e duhur keshtuvazhdoni

                                    1. G
                                     Gazi

                                     Shume perflitej neper media marredh nia mes kurtit dhe rames dhe degjonim te flitej vetem negativisht duke theksuar se ata nuk kishin marredhenie te mire me njeri tjetrin. Kjo gje u hodh poshte sot me kete mbledhje te rendesishme qe u be

                                     1. G
                                      Gazi

                                      Shume perflitej neper media marredh nia mes kurtit dhe rames dhe degjonim te flitej vetem negativisht duke theksuar se ata nuk kishin marredhenie te mire me njeri tjetrin. Kjo gje u hodh poshte sot me kete mbledhje te rendesishme qe u be

                                      1. G
                                       Gazi

                                       Shume perflitej neper media marredh nia mes kurtit dhe rames dhe degjonim te flitej vetem negativisht duke theksuar se ata nuk kishin marredhenie te mire me njeri tjetrin. Kjo gje u hodh poshte sot me kete mbledhje te rendesishme qe u be

                                       1. P
                                        Prajla

                                        Vetem negativisht dijne njerzit te flasin , mediat dhe portalet. Marredhenia me dy lidereve te shteteve eshte e mire she kjo gje u reflektua ne mbledhjen e sotme

                                        1. 1
                                         19

                                         Ky rama eshte nje copa e kurves dhe nje frikacak burre .

                                         1. D
                                          Detari

                                          cfare dmth hymnet se nuk flas turkisht?

                                          1. y
                                           ypsilon

                                           cna e shpife me keto batuta si te portokallia, nanje bo bajat

                                           1. R
                                            Redoni

                                            Keto jam ato qe shtojn xixa jo se rama dhe albini kan dicka konkrete shprej qe keto projekte te shtojn akoma dhe me shume bashkpunimin midis dy liderave

                                            1. R
                                             Redi

                                             Fale projekteve dhe marveshjeve qe do te behen bashkpunimi midis dy liderave do te shtohet akoma dhe me shume

                                             1. N
                                              Një qytetar

                                              Meqë e "dashke" shumë Albin Kurtin, zoti Rama, për kofidencat që ke, pse nuk e thërret shkurt Albi, por i thërret "Bini"? S'di pse më tingëlloj sikur kishe parasysh Bin Laden kur e lexova si e thërrisje. Po nuk është budalla Albin Kurti të mashtrohet nga sjelljet e tua konfidenciale. Ai e di se ti veç vehtes as ke patur dhe as ke fuqi për të dashur dikë tjetër. Shpirti jotë është një shkretëtirë, ti "do" dikë vetëm duke patur parasysh një rezultat, një llogari, ti nuk mund të duash askënd në mënyrë njerëzore.

                                              1. N
                                               Një qytetar

                                               Meqë e "dashke" shumë Albin Kurtin, zoti Rama, për kofidencat që ke, pse nuk e thërret shkurt Albi, por i thërret "Bini"? S'di pse më tingëlloj sikur kishe parasysh Bin Laden kur e lexova si e thërrisje. Po nuk është budalla Albin Kurti të mashtrohet nga sjelljet e tua konfidenciale. Ai e di se ti veç vehtes as ke patur dhe as ke fuqi për të dashur dikë tjetër. Shpirti jotë është një shkretëtirë, ti "do" dikë vetëm duke patur parasysh një rezultat, një llogari, ti nuk mund të duash askënd në mënyrë njerëzore.

                                               1. T
                                                Transparent

                                                Kur do themelojme PS-ne e Kosoves, siç beri Kurti me vetvendosjen e Shqiperise ?

                                                1. A
                                                 Ana

                                                 Rama nuk ka vetem fjale boshe ai e vertetoj perher qe marrdheniet di ti ruaj me se miri dhe do vazhoje ti ruaj ato

                                                 1. R
                                                  RKS

                                                  Ju lumte te dy kryeministrave. Zemren mal na kan ba. Perfundimisht me gjithe skpticizmave qe ka n dy anet,nji shtet asht i domosdoshem. T mire a t kqij,keta qe jemi. Rastesisht ne yutube pash ushtrine e Enver Hoxhes viteve t 70-80. Ju te Shqipnis ma drejt gjykoni se vet e keni provu. Por mu ba mishi kokrra kokrra tu e pa armatimin,avionat e mjetet ushtarake t asaj kohe.

                                                  1. A
                                                   Astrit

                                                   Rama nuk di te ruaj marrdhenie te kqija me askend dhe per me teper me kurtin qe pervecse udheheqes te dy shteteve qe jan te lidhur shume ata jan dhe miq te mire

                                                   1. 2
                                                    2 serb dhe neve nga pas

                                                    2 korrak lidera shqiptare qe pellasin ne djell si atdhetare.

                                                    1. A
                                                     Adriatiku

                                                     Qeni mbas qenit do te shkoje.????????

                                                     1. P
                                                      Poli

                                                      E dime e dime.....

                                                      Lini një Përgjigje