Plan për atentat ndaj Albin Kurtit në Shkup? Zyrtari i ministrisë maqedonase: Nuk ka pasur asnjë tentativë të tillë

11 Shkurt 2024, 12:40Rajoni TEMA
Plan për atentat ndaj Albin Kurtit në Shkup? Zyrtari i ministrisë

Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoninë e Veriut ka reaguar lidhur me informacionet për kërcënim me jetë ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurtit gjatë qëndrimit të tij në Shkup.

Zëdhënësi i ministrisë, Toni Angellovski tha se nuk ka pasur asnjë tentativë për atentat ndaj Kurtit dhe se siguria ka qenë maksimale sipas protokolleve e rregullave.

“Ju njoftojmë se gjatë vizitës së kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në Shkup, nuk ka pasur asnjë tentim për atentat ndaj tij.

Sa i përket sigurisë gjatë vizitës së kryeministrit Kurti, ajo është e organizuar sipas rregullave të paracaktuara dhe vlerësimeve të sigurisë”, tha Angellovski.

3 Komente

 1. M
  Mal Cori

  Opo ky është koqe. Të gjithë ktë duan të vrasin

  1. g
   gasper

   Kurti eshte gomari i madh i shqiptarise.

   1. s
    sali

    E kush pjerdh per kete delirant vec mendje mykurve kososvare

    Lini një Përgjigje