Ministria e Brendshme e RMV: S’ka pasur tentativë për vrasjen e Albin Kurtit

10 Shkurt 2024, 14:59Rajoni TEMA
Ministria e Brendshme e RMV: S’ka pasur tentativë për vrasjen e

Ditën e sotme mediat e Kosovës raportuan se ishte planifikuar një atentat ndaj kryeministrit Albin Kurti, teksa ai po qëndronte mbrëmjen e djeshme në Shkup, pas kthimit nga mbledhja e Këshillit të Sigurimit të OKB-së.

Ndërkohë e pyetur nga Euronews Albania, ministria e Brendshme e Maqedonisë së Veriut e ka quajtur të pavërtetë lajmin dhe s’ka pasur tentativë për vrasjen e tij.

“Ju njoftojmë se gjatë vizitës së Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në Shkup, nuk ka pasur asnjë tentim për vrasjen e tij.

Sa i përket sigurisë gjatë vizitës së kryeministrit Kurti, ajo është e organizuar sipas rregullave të paracaktuara dhe vlerësimeve të sigurisë”,- deklaroi Ministria e Punëve të Brendshme.

 

10 Komente

 1. k
  kristi

  Çdo gje e organizon vete Albin Kurti. Serbet jo qe nuk kane asnje plan ta vrasin, por perkundrazi e ruajne sepse eshte miku i tyre dhe cdo levizje apo vendim i tij eshte vetem, e theksoj vetem ne interes te Serbise. Nuk e di kur do te clirohemi nje dite si komb nga agjente te tille te ndyre si Albin Kurti apo Sali Berisha.

  1. s
   sali

   Keto jane parulla sic hidhte Saliu qe gjoja do ta vrisnin me bombe,E kush do ta vrase kete delirant qe vetem te keqija i sjell kosoves,Serbija jo e jo se veprimet e tij i vijne per qasje serbise

   1. T
    Tironsi

    O "fshatare" prej Kosove,ju lutemi shume largojeni Albin Kurtin prej pushteti,akoma nuk e keni kuptuar se ai eshte mashtrues,faktet jan te shumta,mjafton ta vrisni pak mendjen dhe te shihni rrugetimin e tij politik. Vetem fakti qe po mundohet te percaj shqiptaret ne Ballkan eshte mjafton,qe ky mashtrues te largohet nje sahate e me pare

    1. V
     Vjollca

     Tironsi, kujdes se mbidoza te vret. Drogaxhi tironsi, lepij koq.t e janulles. Vjedh ndoj gje kur te qetesohesh, plaqkit prona se aty cdo gje ju lejohet.

    2. S
     Sadiu

     Hëëëë mo thoni ka patur se ai kërkon të bëhet "hero" me pairë. Për fushat erdhi i shkreti dhe kërkon që mutin ta laj me shurrën ky. Mjerë Kosova çfarë ka në krye.

     1. P
      Poseidon

      Serbia e ka ushtarin e preferuar ALBINDENOVICIN !!!!!!!!

      1. Y
       Y

       Niveli arsimor dhe kulturor i popullsise ne Kosove lejon Kurtin ta kete shume te lehte mashtrimin e turmave. Kurti e provoj ne Shqiperi,rezultati dihet, 0,001% qe tregon se per shqiptaret e Shqiperise ai eshte nje klloun politike,dhe personazh qesharak.

       1. L
        L

        Kuptojeni o shqiptar te Kosoves,Kurti eshte politikan grindavec dhe delirant, sa me gjat ne pushtet aqe me shume do e demtoj Kosoven,ky lloj tipi vetem armiq prodhon jo miqe,qe i duhen aqe shume Kosoves dhe shqiptareve ne pergjithesi.

        1. Z
         Zeri

         O L koqja, Shperbdave drogen sot? Po vet sa doza more. Ik o pegen i janulles,

        2. Z
         Zgjohu Kosove e dashur

         Kurti e largoi Kosoven nga Perendimi. Votoni per VV se shpejt do ja shihni hajrin.

         Lini një Përgjigje