Plan për atentat ndaj Albin Kurtit? Vjen reagimi i parë i kryeministrit të Kosovës

10 Shkurt 2024, 14:00Rajoni TEMA
Plan për atentat ndaj Albin Kurtit? Vjen reagimi i parë i

Kryeministri Albin Kurti ka reaguar pasi mediat në Kosovë kanë raportuar duke cituar burime të sigurisë së Kosovës, se ka pasur plan nga Serbia për atentat ndaj tij, teksa ai ndodhej mbrëmjen e djeshme në Shkup, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit të OKB.

Kurti ka theksuar se ka mësuar që ka shumë kërcënime nga individë e struktura të cilat i kanë rrënjët e tyre në Beogradin zyrtar.

Ai shtoi gjithashtu se në Shkup nuk është ndjerë i rrezikuar, por ka parë forca të shumta policie që janë kujdesur për mbledhjen ku ai mori pjesë.

“Kam mësuar që ka shumë kërcënime nga individë e struktura të cilat i kanë rrënjët e tyre në Beogradin zyrtar.

Sa erdha nga Shkupi, nuk jam ndier i rrezikuar, por kam parë që kishte shumë forca policore që u kujdesen për këtë mbledhje që e mbajtëm, e ku mysafiri special ishte përfaqësuesi i SPD-së gjermane, Lars Klingbeil”, ka deklaruar Kurti.

8 Komente

 1. O
  Ol

  Lojra te BIA—s!

  1. P
   Prec Ulaj

   I sajon vete keto histori, per tu dukur si hero i Kosoves. Heronjte e Kosoves tashme dihen, jane UCK dhe vetem UCK, Ata qe kerkojne te ndryshojne historine e Kosoves si puna e Albinit, do shkojne ne gropat septike, aty e kane vendin.

  2. K
   Kurti

   Albini shqiptar i vertete, njeri i popullit e jo si gjithe kurvat makiaveliste qe na rrethojne

   1. H
    Ha ha ha

    Po shkru per vedi aaaaa, turpe.

   2. P
    P

    Albini po behet qesharak si mentori i tij Sali mut Berisha. Miqesia e tij me dy politikanet me te urryer ne Shqiperi Saliun dhe Meten,tregon se ku eshte katandisur ky psikopat.

    1. B
     B

     E kush eshte ai qe do i ndyj duart me rrugacin delirant Albin Kurtin? Paranojak...!

     1. V
      V

      Po cfar plani thoni,keto jan sajesa te skizofrenit Kurti,turp qe ky legen burr drejton punet e Kosoves. Kurti si dhe mentori i tij Saliu,ate qe thon ne mengjes e lepijn ne dark,keta tipa nuk skuqen dhe nuk zverdhen.

      1. L
       Largohu Kurti, shko ne Norvegji te hash salmon

       Kurti te dorehiqet, po e defaktorizon Kosiven dhe po cbon pavaresine.

       Lini një Përgjigje