VIDEO/ Vuçiç thotë “rroftë Serbia” në OKB, përthyesi ia plas të qeshurës

22 Shtator 2022, 11:21Rajoni TEMA

VIDEO/ Vuçiç thotë “rroftë Serbia” në

Presidenti serb Aleksanër Vuçiç ka mbajtur fjalimin në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së. Në fund ai e mbylli duke thënë: Rroftë Serbia”.

E ndërsa dëgjoi këtë frazë nga lideri serb, përthyesi nuk ka mbajtur dot të qeshurën. Një video po qarkullon në rrjetet sociale dhe është bërë virale.

Sjellja e përkthyesit që qeshi me deklaratën e Vuçiç ka marrë komente të shumta. Shumë e cilësojnë si “jo profesionale”, ndërsa ka të tjerë që e mirëkuptojnë duke u shprehur se ajo që tha presidenti serb ishte vërtet për të qeshur.

 

Lini një Përgjigje