FOTOT/ Ndërtohet shkolla e re 9-vjeçare në Kamëz, Rama: Është ngritur nga themelet

26 Mars 2024, 10:17Sociale TEMA
FOTOT/ Ndërtohet shkolla e re 9-vjeçare në Kamëz, Rama:

Një shkollë e re është ndërtuar në Kamëz. Këtë lajm e ka dhënë kryeministri Rama përmes një postimi në rrjetet sociale.

''Mirëmëngjesi dhe nga Valiasi në Kamëz, ku është ngritur nga themelet shkolla 9-vjeçare “Demokracia”, ju uroj një ditë të mbarë'', shkruan Rama.

Qeveria po punon me një intensitet të madh, për ndërtimin e 100 shkollave në vend.

Janë ndërtua shumë gjimnaze dhe shkolla 9-vjeçare si në kryeqytet, por edhe në qytetet e tjera, ku brenda vitit pritet që të ndërtohen të 100 shkollat e premtuara nga qeveria.

5 Komente

 1. 4
  444

  Ustaaaaaa...Durresin e ke akoma pa gjimnaze...

  1. s
   shori

   Shume e bukur, por shikojeni pas nje-dy vjetesh, si do ta bejne derrat e zbritur nga malet...!!!

   1. E
    ENTSOE

    Durresi nuk Ka nevoje per Gjimnaze, te fuqezohet dhe shtohen arsimi professional, teknik dhe kulturor.

    1. L
     Lakja

     Asnji kshu??? Te gjitha ne TR?!?! Dmth je edhe ti me idene e Timonierit te Madh: durrsaket qytetare te kategorise se dyte qe duhet vetem te mesojne si tu sherbejne kafene zengjineve te Rilindjes neper vilat e tyre ne DR...ose te zhduken ne Gjermani se ka Banglandeshi kamariere plot... Sakte?

    2. D
     Detari

     hera e pare qe shikoj nje ndertes moderne dhe jo ala-turke.

     Lini një Përgjigje