Rama publikon projektin: Një park i madh do të ndërtohet në Durrës

22 Gusht 2022, 09:19Sociale TEMA

Rama publikon projektin: Një park i madh do të ndërtohet në

Kryeministri Edi Rama ka publikuar projektin e një parku të ri që do të ndërtohet në qytetin e Durrësit.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama e ka cilësuar si “vala e re” për Durrësin, ndërsa thekson se bëhet fjalë për një park të madh për fëmijë dhe të rritur.

“MIRËMËNGJES ????

dhe me “Valën” e re të Durrësit që do të ngrihet në lagjen 18 si një park i madh urban për fëmijë e të rritur, pjese e programit të ri kombëtar të Fondit Shqiptar të Zhvillimit, “DUA TË LUAJ”, ju uroj një javë të mbarë????”, shkruan Rama.

21 Komente

 1. D
  Detari

  betoni quhet park ne albaniston

  1. S
   Svetllana

   Ky Edwin Rama e mban kot ne pune Mirela Kumbaron, e ben bukur rolin e ministrit te Turizmit, se per gje tjeter nuk ia shkep fare, vecse kur t'i shkojne ruset ne vilen -bunker ne Surrel...

  2. S
   Shqiptari

   Po z Rama ndertoni park ne lagjen 18 se shetitoren do e mbushni me gradacela.

   1. B
    Berisha Sali

    Ti Skipitari dashke vende strehimi nen toke ,e jo graticela se e bukura ju ereson syte ,ty edhe ai qe ka vene pseudonimin dietari ( druvari )

   2. K
    Kalec Dega

    e mo zagar, mutin po e lan me shurreeeee...ndonje lajm per"uzinen" e Gramshit

    1. Z
     Zjarri

     Ta gezojne durrsaket

     1. D
      Drita

      Kalec Dega,ju jeni zagar jo Kryeministri. Zoti Kryeministër,faleminderit,lagja 18 për momentin është shumë e trishtë, nga lagjet më të varfra në durrës.Si banore e lagjes 18 uroj të realizohet projekti.

      1. s
       s'ka problem

       Endrra jane edhe behen realitet , drita e uje spagojne taksa vendore jo e jo shkojme dhe bejme edhe rruge e park plus spostojme edhe hidrovorin qe ti lirojme portin privatit te gjitha me taksat e qytetareve te rregullt qe nuk zune nje meter toke dhe nuk vune nje tulle pa leje , cti besh vazhdojme te ligjerojme te paligjshmit ,

       1. H
        Himarioti

        Bravo Rama! Leri zagarët të lehin.

        1. E
         Emri

         Looks like GTA5

         1. Wehrmacht Fyhrer RamaLlapa

          Të gjitha tragji-mashtrimet e mëdha të Edvin Llapës fillojnë dhe mbarojnë me një 3D "happy end", po kush duron vallë deri në fund? Krimi, vjedhja dhe mashtrimi janë muza dhe morali i tij. Durresi ne shitje pa hipotekë. Ne kokë të Tiranës, Palasës, Drymades, Dhermiut Himares dhe nese ka ngelur gje pa u shitur. Edvini ýber allés !!Hail Edvin !!

          1. f
           fcb

           Çfar shkruan mor aman? Kush tallet me ty? Çborxh te kane lexuesit qe te lexojne kete "gjermanishten" e Zen Berishes, qe nepermjet Qim Pekes, kalon tek hajvane si ty qe trurin e kane atje ku jane ca pjese qe s'kane lidhje me artikulimin dhe shkrimin e fjaleve.

           1. P
            Per korrektesë

            Ha ha ha ha Ky gomari nuk i perpunon fare ato qe lexon. Si hyjne nga Zeni TV dalin prej ketij. Këta jane idiotët qe e mbajne Ramen kryeminister, se trembin popullin, si gogolë.

          2. s
           spata

           Po citoj disa shprehje nga nje takim me shok e miq . Eshte sezon pushimesh dhe qyteti gumezhon nga turiste te huaj e vendas . - Ja kjo na kishte munguar per shume vite . Tani cdo cep i qytetit ka marr gjallerin qe duam. - Me fal ! Keshtu eshte tere vitin . -Shoku! Si shume po kerkon . -Aaa.Me fal .Qenka dhe kjo nje kenaqsi e vecante . -Ta kishim keshtu gjithe vitin s'do vuanim ekonomikishte . -Kete desha te nenvizoje.A do tja arrijme qe jeta dhe aktiviteti ekonomik te shtrihet gjate gjithe vitit . -Kjo do kohe shoku te realizohet .Punojme 3 muaj per gjithe vitin.Prandaj dhe befasohemi me sherbimet e cmimet qe jane ne treg . -Mua nuk me duket llogjike kjo politke qe ndiqet sot edhe mbas 31 viteve demokraci . -Nuk i realizojme te gjitha brenda nje kohe . - Ti shoku qenke me programet e qeverise Rama . _ Po jam me Ramen dhe kundra shpellarve qe na lane mes bajgave . Te huajt s'na hidhnin as syte .Tami vendi eshte i mbushur me te huaj qe na vizitojne ne cdo sezon . -Ke te drejte kur e kraheson mete shkuaren e bazise berishjane .Por kane nje kufi krahesimet. Rama po drejton shtetin ne mandatin e 3 . Nuk po shikoje investime qe te punesojne popoullin .Rinija po na iken.Kur te vije dita qe te kerkojme investime afatgjate ne fusha te tjera sdo te kemi fuqi punetare . -Le ta vrasin mendjen ata qe do te vijne me vone . - Pikerishte kjo do te na nxjerri zbuluar qe do ti vuajme me shume se tani . -Ja me thuaj per qytetin tone . Vec Aerodromit qe do ngrihet cfare projekte ka te tjera per te permirsuar nivelin e punesimit . -Ka shume.Investime si ne Portet e Vlores .Ne Termocentralin e Treportit .Ne modernizimin e Fllotes se peshkimit.Ndoshta dhe ne fushat e agro -turizmit . - Pak me duket qe tu pergjigjen nevojave per permirsimin e nivelit te jeteses . E degjove cna tha nipcja kur pime kafe . Dajo qendroje nga ora 6 e mengjezit deri ne 01 te nates per tu ushqyer .Po kur te largohen pushuesit me se do ti plotsoje nevojat . Ne vendet e tjera,qe na rrethojne, sakrifikojne me pak dhe skane keto shqetsime qe kemi ne .Mos kujtoni se kjo eshte zgjidhja per ne .Te rrojme 3 muaj e me pas te shterngojme rripin . -Foli ti dhe une me per keto cfare ndodhin me popullin ne teren .Vetem ata te punsuarit ne administraten sheterore bejne jete tek normalja .E ke iden se cbehet te kapesh nje vend pune ne shtet .Mos ti hapim keto tema se su japimdot zgjidhje .Ndryshime ka por jane te pa mjaftueshme .Te mburremi e te kenaqemi me keto s'me duket politke e drejte .

           1. P
            Poli

            Me thote gje njeri a ju pelqen Veliera? Keshtu na e reklamove dikur.....beji te gjitha por aman jo me borxhe....thjesht vilni te ardhura e mos vidhni....

            1. A
             As i majte e as i djathe- nje njeri qe ia do te mi

             Decentralizoni pushtetin zoti Rama! Jeni bere me keq se ne kohen e Enverit, edhe atehere bashkite kishin me shume hapesira se tani nen regjimin tend. Te gjitha kalojne nga FZHSH sepse kjo eshte kthyer ne krahun tend te gjate qe ushqen gojen tende te pangopur. Lini bashkite te punojne per komunitetin e tyre!! Ju nuk e dini se cilat jane prioritet e komuniteteve. Banoret trokasin ne dyert e bashkive jo te FZHSH-se!! Nese nuk i le kompetencat qe i takojne bashke me pergjgjesite ligjore, asnjehere nuk kemi per te pasur kurre bashki te forta, te afta e te pergjegjeshme. Ne fund te fundit leri edhe bashkite te bejne ca tendera. Lere edhe KLSH te beje punen e vet nese kryetareve u shkon nder mend te vjedhin. Po ti i do ti kesh te gjitha nen kontrollin tend per dy aresye: 1) te eshte mbushur mendja se vetem ti di te ideosh projekte dhe te besh gjithecka; dhe 2) do te pastrosh parate e pista qe fitoni nga shitja e cdo cm2 te ketij vendi dhe nga ekonomia e kanabisit. Te ishe i zoti e kishe ndritur ne art e sport atehere kur nuk ishe KM. Tani idete e tua i have vetem ata qe ushqen ti me parate e vjedhura ketij populli

             1. D
              Do shpetoje Shqiperia nje dite

              Respekte i nderuar komentues. Ja nje njeri qe do të beje opozitë, pa e share Ramen si shalegjate, apo imoral. Jo se nuk është, por keto jane gjera pa rendesi perpara atyre qe ke thene to ne koment. Ky i ka marre të tere pushtetet per vete, dhe tani është edhe kryeminister, edhe minister, edhe drejtor, edhe kryetar bashkie, edhe kryeplak, dhe ka mbetur vetem t'u hyje njerëzve ne shtepi dhe t'u beje ligjin aty. Natyrisht ben edhe pune, por nuk ka opozitë qe të beje transparence financiare të të gjitha projekteve qe ben Qeveria. Ne kemi vetem Aldo Bumçin qe bertet si idiot ne emisione televizive, si ai femija qe ka frike nga erresira. Tha qe do bente shtet, por beri vetem pushtet. Shteti duhet të funksionoje njesoj, është apo nuk është Rama kryeminister. Ky e ka bere qe njerezit të kujtojne se po vdiq Rama mori fund Shqiperia.

             2. B
              Bobo

              Durresit o KM i duhen nja 3 parkingje te medhenj se eshte trafiku me skandaloz e me i tmerrshem per shkak te parkimit vend e pa ven dhe dysh ne cdo rruge. Por ti e qeveria jote nuk i sheh keto se jetoni mbi re dhe nuk kaloni neper rruget e tmerrshme. Ashtu sikurse Durresi qytet turistik pa asnje parking publik, e njejta gje edhe ne Sarande apo Vlore e Pogradec ku pretendon se ke bere “ mrekulli”. Kjo vjen nga mendjet e shkurtra, perverse, hajdute e pa vizion te KM e qeveritareve. Cfare eshte bere mire ne kete vend, ah pervec qe nuk po u lejohet te vijne ne pushtet shpellareve S.B e I.M.

              1. L
               Lab

               Palermo eshte e bukur,do e bejme akoma me te bukur....Ciancimino.

               1. B
                Beton Armeja

                i famshmi Ramazon, ja kalon kryeministrit suedez… lol

                1. Koco

                 I nderuar Kryeministër ju përshëndes me shumë mirnjohje për punët e mëdha transformuese për gjatë këtyre 8 vjetë si dhe për transformimin e shpëtimin e Kryeqytetit tonë gjatë 3 mandateve që juve e këthyet në një Kryeqytet të mirfilltë Europian , të cilin Shpellari Berishë nën qeverisjen e tij 12 vjeçare e denigroj në një vënd banimi të pa banueshëm duke e këthyer në një WC të madhe , e vlen të kujtoj si e denigroj Lumin e Lanës , Parkun Rinia ,Sheshin Skënderbe në një Tokë të Xanur etj pa fund , Puna juaj në grup si P. Socialiste duhet vlerësuar si dhuratë nga Zoti për këtë popull e këtëvënd . Ajo që dua t'ju sugjeroj e dëshiroj " T'ju shkul Veshin Fort , bëhet fjalë për një Diçiturë të Piktorit Gjenial Françesko Goja , ku ai dizenjon një Zotni i cili mbante në shpinë Një Gomar ?!" Mundësisht , urgjentisht tregoju vëndin këtyre monstrave , gjakpirsa të pa fytyrë , këtyre fundërinave të cilët meritojnë të shkohen në Gijotinë . Jeni Madhështor , mos Tut para këtyre këpushave , akoma të kalërojnë në ketë shtet ?! Deri kurrë më ?

                 Lini një Përgjigje