"U revoltua rrjeti me policen e Elbasanit, se ishte yll e bukur e nuk i vjen era djersë. Ne ku t'i gjejmë dhe ca si ajo"

20 Gusht 2022, 11:49Sociale TEMA

"U revoltua rrjeti me policen e Elbasanit, se ishte yll e bukur e nuk i

Ditën e djeshme AMP pezulloi punonjësen e policisë Anisa Kostani, pasi përmes një postimi në rrjetet sociale ofendoi dhe fyeu gazetarët në lidhje me raportimet e tyre mbi vrasjen e Madrit Ulqinakut në Elbasan nga 18-vjeçari Horgito Peqini. Në lidhe me këtë ngjarje, ka reaguar gazetari Dritan Hila përmes një postimi në Facebook.

"AMP pezulloi policen e Elbasanit pasi kishte sharë gazetarët. Dhe populli i rrjetit u ofendua! Çudi! Nuk ofendohen kur shajnë shoku shokun por kjo policja ju ka bërë pershtypje! Ju ka prishur midenë.

Mbase ju ka bërë përshtypje se është e bukur. Se nuk i vjen era djersë dhe nuk ka uniforme të dalë boje. Se nuk rri urtë kur e shajnë. Se nuk është 30 kile mbi peshë dhe se paska dalë në foto para makinave të shtrenjta apo para jahteve, a thua se asnjë prej këtyre që e shajnë nuk ka bërë një foto të tillë.

Policen le ta kontrollojë shërbimi i brendshëm nga i vijnë të ardhurat dhe nëse është në marrëdhënie me persona problematikë me ligjin. Sa për të tjerat le mos ta prishi gjakun policja e Elbasanit. E nëse është në rregull me ligjin, ku ti gjejmë edhe ca si ajo. Ishte yll e bukur", shkruan Hila.

32 Komente

 1. N
  Naim Frasheri

  Dhe ashtu eshte ,vertet kinge, kemi nevoj per Bukuri ,jo per Gazetar qe jane Pisa dhe Kundermobne Era Djerse, nbe nga keta Shkullaku, e kam ndjere Eren e Tij te qelbur Ju betohem,se them nga Inati, Policja te kthehet ne Detyre menjehere

  1. T
   Trimi i lagjes me zero pare men.

   Çfare thoni Zoti Naim dhe Zoti Dritan. Si more të lejojme ne të na ofendoje kjo vajza e bukur? Ne të vrasim ne vend, me pistolete, sepse me preke me berryl, ose pse parkove ku nuk dua unë, ndersa ti thua ta dalim se na ofendoi. Unë të vras se me shikon shtrember, kupton apo jo. Do thoni ju qe unë s'kam tru fare dhe jam kokrra e gomarit. Nuk keni faj. Ashtu jam. Trurin e kam fushë fare, dy pare mend nuk i kam. As dy klase shkolle nuk kam, sepse unë i perkas atij brezit që linda mbas vitit 1990, dhe unë ja rrasja me shpullë edhe mesuesit të fillores, se m'kishte thane Baba. As muhabet nuk di fare, dhe mbas fjaleve "Ho me, ça bone?", nuk di më çfare të them. Edhe vajzave kur u flas, i ndaloj me force "ndalo ketu se ta ngre fustanin ne majë të likes." Dhe ndalon ajo, nga frika. Dakord, ajo ndalon, por unë nuk di çfare t'i them. As filma shoh, as libra lexoj, as sport nuk shoh, as muziken moderne nuk e njoh. Vetem tallava, mbas tre dopjo wiski. Por ama, jam romantic. "Ça bone?" - i them. Shumë romantik. Eej, po nuk tha ça boni, e gris aty n'ven. Ju thoni, ta fal unë ket cucën. Unë tani do gjej ku e ka shtepinë Dritani dhe do ja rregullon atij qejfin, se m'ka ofenduar publikisht. Do thoni ju qe aty s'kishte emer. Çar emri mer. E lexova unë. Per mu e kishte. Mu m'thone se ke zero pare men, se t'kisha dy pare, do bojsha rruge Kolumbie. Por nuk.m'japin se deri n'Laprake di me shku. Masanej hum rrugën n'autostrade. Shumë e gjate.

   1. L
    Lori

    O trimi lagjes ...pa men pa men po fjalet i ke cu ne ven

    1. T
     Trimi pa men

     Respekte Lori ????????????

   2. S
    Sokol

    Miredita Naim. Sa viza i ke futur sot ? Vqzhdoni le byreke ? Shumë pak emra shan sot. Shtoje lusten se kushedi per festen e Pezes, mund te petlash ndonje kocke.

    1. P
     Panajotis.

     Po zoti Naim keni te drejte. Edhe ine e kam ndjere eren qe i vinte Shkullakut !! Shkullaku kundermonte era sapun. Dhe ti kundermoje si qen i ngordhur. pis njeri.

     1. V
      Vranakonti

      Pezullimi i kesaj policeje eshte kot fare. Ajo nuk ka bere ndonje gabim politik apo profesional. Te kthehet ne detyre. E dim se Saliut i eshte bere qejfi por fajin nuk e ka ajo.

     2. u
      u dhime duke qesh

      Kazan gazeKar dibi uahahahahaaaaa Mos e caj koken goce, gazeKaret jane raca me e shpifur ne bote.

      1. H
       Hila në Top kanal

       Çudi që Dritan Hilën e kanë degëdisur te Dritare TV! Me tërë ato servilizma që i ka bërë Ramës dhe qeverisë së tij, minimumi duhej të ishte në Top channel. Ça ka Sokol Ball më shumë? Është servil më i madh?!

       1. K
        Kapedani

        Po nuk e shikon qe dhe servilizmat i ben shkel e shko, pse habitesh.

       2. ?
        ?

        Një pyetje për D.Hilën: Kush është më e bukur, police Anisa apo Rudina Xhunga?

        1. A
         Ainshtajni

         Duke pare kete yll te Hiles, une jam penduar qe u bera shkenceatr, duhej te isha bere polic...

        2. T
         TURIEMIGR

         PER MENDIM. I TIM DUKE QENE N/KOMISARE FOTOGRAFITE ME ROBA BANJE NUK DUHEN EKSPOZUAR. SI TITULLARE E INSTITUCJONI KRITIKAT QE MUND TEJENE DHE TE DREJTA BEHEN KONFORM LIGJIT DHE ME GJUHEN QE I PERSHTATET. NUK ESHTE E PARA QE DIGJET NE KETE FORME. NE DETYREN QE KA NUK I LEJOHET KRITIKE JASHTE FUKSIONIT QE KA, SI INDIVIT. ME VJEN KEQ PO KA TEGUAR PAPJEKURI PROFESIONALE

         1. A
          Anisa

          Jan mesuar fazetaret me dashnoret zhulsa dhe dashnoret zhuls ,jeta private nuk ju duhet injorant ,jo gjarprin por luanin te mbaj cte hyn ne pun injorant, jan bo gazetaruc gjith injorantet ,shikoni halet tuaja se si yll drite esht .

          1. D
           Doda

           Rrespekte zoti Hila , jeni njeri i ndershem ne ngritjen e problemit , sakandaloze esht me shum se drejtori policis patrioti im u tregua te them lushnjar ne kte rast , lushnjaret sot jan burra , por ky u tregua frikacak mjeran , per te mar me te mira ca medja mizerabel pushon pa arsye kte vajz te perkushtuar ne punen e vet , turp per drejtorin e policis shtetit , futi policin e shtetit nen kembet e disa gazetarve ordiner qe kan 30 vjet qe denigrojn e shpifin majtas djathas ku te munden , dil perball ksaj polices zoti drejtor shikoje ne sy ate , te vij turp , esht krenari te kesh vajza te tilla ne policin e shtetit , te ksaj policie qe ka qen per 30 vjet turpi komtar , turp zoti Nano , mendoja se ishe burr me karakter si skrapalit por qenke me origjin tjeter me duket , me vjen turp per veprimin qe ke ber qe e ke pushuar kte vajz qe bente krenar policin qesharake te kti shteti qe nuk e di a duhet ta quajm shtet se nuk vjen er shtet nga 92 shi .

           1. D
            Doda

            Rrespekte zoti Hila , jeni njeri i ndershem ne ngritjen e problemit , sakandaloze esht me shum se drejtori policis patrioti im u tregua te them lushnjar ne kte rast , lushnjaret sot jan burra , por ky u tregua frikacak mjeran , per te mar me te mira ca medja mizerabel pushon pa arsye kte vajz te perkushtuar ne punen e vet , turp per drejtorin e policis shtetit , futi policin e shtetit nen kembet e disa gazetarve ordiner qe kan 30 vjet qe denigrojn e shpifin majtas djathas ku te munden , dil perball ksaj polices zoti drejtor shikoje ne sy ate , te vij turp , esht krenari te kesh vajza te tilla ne policin e shtetit , te ksaj policie qe ka qen per 30 vjet turpi komtar , turp zoti Nano , mendoja se ishe burr me karakter si skrapalit por qenke me origjin tjeter me duket , me vjen turp per veprimin qe ke ber qe e ke pushuar kte vajz qe bente krenar policin qesharake te kti shteti qe nuk e di a duhet ta quajm shtet se nuk vjen er shtet nga 92 shi .

            1. E
             E verteta e vertete

             Hila! Ke qene dhe zv.min i Mbrojtjes dhe duhet ta kesh ditur se edhe ushtaraku me i thjeshte dhe jo me oficeri ( me te cilin barazohet statusi i oficerit te policise ) ne rregulloren e tyre kane nje kapitull te vecante qe i kushtohet etikes, sjelljes dhe komportimit publik. Kjo vajza si oficere policie per sa me siper me menyren e reagimit ndaj gazetareve, e derdhi goten qe me pare e kishte mbushur me komunikime ne rrjetet sociale, te denja per eskorta alla Dubai…. Ne statusin e Policise se Shtetit, roli edukativ i saj ne komunitet eshte nje nga prioritetet. Kjo goca le te behet artiste cirku me gjarprinj, apo modele etj. profile si keto dhe pastaj megjithese une perseri nuk do e duartrokas apo ti bej “ like”, atehere do te justifikoj ty Hila qe do ta besh….

             1. K
              Kiko

              Ke shume te drejte. Statuti i 1 ushtari, polici eshte i rrepte. Ne mos gaboj kur konkurron per me akademi rregull eshte te mos kesh tatuazhe. Se kemi te bejme me 1 figure te paster. Me kalimin e viteve neqoftese 1 polic apo 1 ushtar i thjesht ben keto veprime nuk eshte fajin i ministrit apo drejtueseve. Kur shkelet ligji eshte i pushuar nga puna.

              1. K
               Kiko

               Ke shume te drejte. Statuti i 1 ushtari, polici eshte i rrepte. Ne mos gaboj kur konkurron per me akademi rregull eshte te mos kesh tatuazhe. Se kemi te bejme me 1 figure te paster. Me kalimin e viteve neqoftese 1 polic apo 1 ushtar i thjesht ben keto veprime nuk eshte fajin i ministrit apo drejtueseve. Kur shkelet ligji eshte i pushuar nga puna.

              2. l
               leko

               Ndyresira Sonia Meco i ben thirje gangestereve qe te vrasin politikanet dhe nuk e gjen gje se eshte "gazetare" ndersa kjo vajze persekutohet dhe hiqet nga puna sepse na paska share gazetaret nderkohe qe shumica e gazetareve jane plera, turp per policine qe bie pre e ketyre ndyresirave. Gjithmon policet viktimizohen pavarsisht qe kane dhen jeten ne krye te detyres mbi 250 bije nenash. Sa per ata shpellare qe e shajne se si vishet do ti thoja eshte e re uniformen e policise e ka model sa per jeten private eshte me e regullt se ata qe e shajne. A e dini o shpellare se ne cfar shekulli jetojme...?

               1. F
                Feim

                Leko, ke shumë të drejtë në komentin që bën. Njerzit më të ndyrë janë një pjesë e gazetarve dhe analistëve që përpunojnë opinionin dhe vetëm ata kanë të drejtë të thonë ç'të duan. Policia mirë apo keq punon më shumë se cdo institucion tjetër. Policia behet viktimë e atyre që e përdorin, ky është gabimi më i madh. Polici njef ligjin jo këndvështrimet politike.

               2. a
                abc

                Kjo vetëm për fotot ku ka dalë nuk ështê e denjë të jetë police. Më kujton atë prokuroren a gjykatësen që voziste me "Porsche" dhe këndonte "Mafia, Mafia"! Edhe ky Hila duket se ka filluar të iki për lesh. Njëlloj si Ngjela, Çupi dhe kompani.

                1. E
                 Edlira

                 Pikerisht! Njesoj si ajo gjykatësja... Ka dale si Trejsi "gangsterja e Elbasanit"...poza si "gangstere" apo "pornostar". Nga momenti qe mban veshur uniformen e Policisë se Shtetit, ke detyrime te tjera si individ ne rrjetet sociale...nuk mund te besh "gangsteren" me paraqitje dhe me fjalor!!! Pale po na vë dhe këngë rep te Unikkatil: "mu vetem plumi me ndal..".Debile. Çudi si nuk i kane "terhequr veshin" kohë më perpara eproret: "Mblidhu pak,se je hapur shumë...".

                2. Mos j’a prishni qefin MEDIAS !

                 Policinë duhet t’a shash , ofendosh , përbaltësh , pse jp dhe t’a rahësh , ajo ka për detyrë t’ë durojë , ulë kokën , po e goditën në njërën faqe t’ë këthejë tjetrën , më tepër kujdes të kenë me median gazetarët , dhe kur i përbaltin provokojnë , të përgjigjen si duan ata , si ata e imagjinojnë ngjarjen , që pastaj lajmi të bëjë bujë , në të kundert , prishen mardhënjet me pusht etin e IV-ër . Kur të shkojnë në plazh , sidomos femrat si puna e kësaj polices , në asnjë mënyrë me roba banje , vetëm me uniformë , se lajmi i pare ky është i ilustruar dhe me foto , jo për ditë po për javë të tëra . Për rastin konkret , nqs kjo punonjëse policie , abuzon me detyrën , është e koruptuar , e lidhur me krimin , kusur mos i lini jo vetëm përjashtim nga policia , por dhe ndjekje penale .

                 1. ?
                  ?

                  Nje gje me habit, ku e di ky Dritan Hila se cfare ere vjen kjo policja, ose cfare ere nuk vjen? Po kjo nuk ka rendesi, guri qe ka hedhur "budallai" Rama ne lume ne kete rast per t'i zene me pune "te mencurit" e Republikes se Shqiperise kete rradhe nuk qenkan as atletet, as poturet, as streçet po nje police "e bukur qe nuk i vika ere djersa". Hajt me hajer, rrofte populli inteligjent shqiptar.

                  1. M
                   Medie Sonila Putana me Botox ne tru !

                   Mbulleni halene mor funderinat e njerezimit , por s'keni faj ju por ai majmuni Policise qe bo cirk ,se me pas qen ndonji Drejtues Kompetente Policie ju kishte zgerdhi nga i pari deri ke i fundit sepse Medie Putana jane frynezuesi i Krimit ne Shqiperi . ----------------------------------------------------------------------- Anisa aty me lart rrofsh ,ai eshte Koemnti i duhur mbi Kermat e Kazanit qe kan 31-.vjet Mbeshtesin shkaterrimin e Shqiperise dhe shoqerise Shqiptare . Nenkomisaria beri Detyren e saj ashtu si i takon dhe tha nji te Vertete qe na paska prekur Etiken e Bordellos ptuuuuuuuuuuuuuu fare e qelbet e njerezimit . Kusha e ka radhen pas Putanes se Bexhetit ti beje Gojore Krimineleve e kerkoj te Vrasin sa me shume shqiptare ??????????? Jemi ne pritje !

                   1. V
                    Vertet

                    Komenti me i bukur!!

                   2. S
                    Shume hapesire per nje qe nuk ia vlen

                    Komentuesit marrin komanden si ata qente e strevitur. “Hidhu ne sulm”; “hidhu ne mbrojtje”. Kalojne nga nje ekstrem ne tjetrin. Ose jane te ndikuar se koken e kane bosh dhe e mbushin me propaganden e pushtetit ose jane ushtare te propagandes dhe e bejne me vetedije! Zonja eshte drejtuese ne policine e shtetit dhe si e tille duhet te respektoje etiken ne veshje e sjellje. Pozat e saj provokuese sikur te jete nje show girl nuk jane per profesionin serioz qe ka zgjedhur, per me teper ne nje qytet problematik si Elbasani. Nuk mund te shmanget paragjykimi per profesionalizmin e saj dhe as per pastertine e figures. Mos spekulloni me lirine e fjales dhe te drejtat e individit per jete private. Ato kufizohen ne momentin kur pranon te behesh pjese e sherbimit te nderuar e respektuar ne mbrojtje te rendit publik

                    1. N
                     Noli

                     Per vete pozicionin publik , qe duhet te karakterizohet nga nje profil i ulet dhe korrekt ne syte e publikut, dyshoj se si kjo vajze mundi te katapultohet ne nje pozicion te tille , ne nje kohe qe ajo ka kaluar , ose duhet te kete kaluar , testin e integritetit dhe disiplines qe lidhet direkt me detyren dhe qe eshte kusht themelor per punonjesit e policise duke filluar nga punonjesi me i thjeshte jo vetem gjate ushtrimit te detyres por dhe ne jeten private.Per keto atavizma dikush qe e coi aty duhet te pergjigjet. Qershia mbi turte eshte dhe reagimi i saj ndaj gazetareve, qe tregon nivel jashte standarteve te komunikimit dhe qe le per te desheruar. Shkaktare eshte vete zonja dhe nuk do te desheroja qe elemente te tille te zbehin punen dhe figuren e mire te Policise se Shtetit. Asnje se privon zonjen te beje modeling , ku ndoshta do te gjeje vetvehten por jo te jete pjese e plicise.

                     1. S
                      Sillo

                      Zoti ish minister i" GURALECAVE" Policja ne fjale nuk eshte fotomodelle por police qe ka ngaterruar profesionin. Dhe kujdes me komplimentet se do te beje"Shish qebap"ish "ylli" I Zerit te Popullit.

                      1. ?
                       ?./

                       Kam pasur një farë simpatie për këtë Hilën, por edhe ky doli zero! Dua të ju tregoj nja dy shembuj rreth kësaj laraskës të shougirl-it që na ka dalë në foto si një prostitutë dhe i ka bërê publike! Dhe me siguri që ndjehet krenare për atê që ka bërê. Madona ka qënë dhe ështê një këngëtare me famë. Me famë po ashtu e ka bêrë edhe jeta e shthurrur, nxjerrja e bythës vend e pa vend jashtë etj etj. Një herë një kohë deshi të takojë Papën e Romës, Palin e Dytë, atë polakun. I cili e refuzoi takimin dhe vizitën e saj në Vatikan për shkak të sjelljes së saj skandaloze. Rasti i dytë: I keni parë këto baxhellat dhe çinghiet, sidomos nga Kosova, që 11 muaj në vit na bëjnë prostitutën dhe muajin e Bajrramit na mbulohen me shami! Afërsisht si ato vepronte thonë edhe njëra. Natën punonte në bordello, por ditën aman e ngryste si murgeshë nê manastir ! Me një fjalë natën i falej karit dhe ditën Krishtit! I mora këta shembuj për të treguar se jeta personale dhe ajo profesionale janë një. Kur ke zgjedhur zanatin e polices, je police edhe në gjumë. Pra ti nuk mund të jesh edhe prostitutë bordelloje, edhe murgeshë. Edhe hajdut, edhe roje banke! Ka disa rrregulla, parime dhe morale cilado shoqëri. Duke përjashtuar atë shqiptare. Si spjegohet që shqiptarët kanë rënë kaq poshtë saqë nuk u bën përshtypje as imoraliteti, as krimi, as korrupsioni?! Kanë humbur çdo lloj etike shoqërore dhe vlerê morale?! Saqë justifikojnë këtë zuzaren police se ajo nuk mbaka era djersë! Ky vend me këta njerëz dhe këtê mentalitet nuk ka për tu bërë as për një milion vjet. Më dëgjoni mua. Ikni, ikni, ikni. Mê keq se jeni nuk keni për tê qënë. Shqipëria ështê sot vendi i maskarenjve dhe kurvave.

                       1. E
                        Eva Vruk

                        Po ti pikëpyetje pikë vruk i mbaje kamineton darkave në mision e ditën bëje Vasillon e natën Cilikën apo të rroiti bleta e na popullon pas ikjes...vallë do hojet arza .

                        Lini një Përgjigje