VIDEO/ Rama: Çdo të hënë mësimi në shkolla do të nisë me himnin kombëtar

17 Janar 2023, 10:14Sociale TEMA

VIDEO/ Rama: Çdo të hënë mësimi në shkolla do

Çdo të hënë mësimi në të gjitha shkollat do të nisë me këndimin e himnit kombëtar.

Ky vendim është bërë i ditur nga kryeministri Edi Rama me rastin e 555-vjetorit të vdekjes së Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastrioti.

Kreu i qeverisë tha se kjo nismë nisi sot me nderimin qe iu be Skenderbeut dhe do të vazhdojë çdo nisje të çdo jave.

“Mirëmëngjesi dhe me Himnin e Flamurit që këndohet nga të gjithë nxënësit e shkollave sot, në ditën e 555-Vjetorit të vdekjes së Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastrioti SKËNDERBEUT, si edhe me vendimin që kështu do të këndohet himni në çdo shkollë, në krye të çdo jave të re mësimore, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama në Facebook.

35 Komente

 1. D
  DikManJaku

  Po fiskulturen e mengjesit kur do ta fusim??

  1. P
   Propagande e flliqur

   Kjo ështe propagande e paster e keti hajdute jeve Turkut. Ky horre bashke me Erdoganit, dhe njerzit e ti e Ka mbushe Shqiprine plote Xhami, që fillone që në tre të nates duke kenduare Arabisht dhe nuke të lëne as të flesh gjume. Ti Ed Rama je një klysh i Erdoganit dhe i Turqise.

   1. M
    Mal Cori

    O shoku Rama ! Jo çdo gjë bëhet kur thua ti. Himni dit.n e hënë ka 20 vjet që këndohet në shkolla.

    1. F
     Fener Zizi

     Edhe Ti ,"Pro.e fell." Je nje Klysh Kurve qe Baba ke komshiun. Xhamit i Salli Ai Klyshi Serbis Salixhiçi i Partizanit Serb. Edi Rama eshte Qytetar ,dge shume i nderuar edhe ne Arenen Nderkombetare, po Shpellare si Ty smund ta kuptojne.

     1. R
      Raimond vlonjati

      Ketu ne kete rast Bravo Rama ! Keshtu duhet se gjithe kjo propagande anti shqiptare qe vjen nga vendet e Perendimit, te pakten te mesohen femijet me dashurine per Shqiperine ne menyre qe te perballet kjo propagande naziskine qe vjen nga Britania dhe fqinjet tane armiqesore

    2. K
     Kalec Dega

     LOL = Legeni Global i Surrelit ka pire shume te bardhe kolumbiane...... Ai vertet beson se do zevendesoje Skenderbeun per sherbim ndaj Erdiganit e Vucic......ne sheshin e Pemeve te Lali Erit.....

     1. K
      Kozmopoliti

      Zagari do te fuse dhe informacionin politik ne shkolla diten e marte ora 07.30!! Ku po shkohet keshtu?Une psh nuk dua te identifikohen femijet e mij si shqiptar kane pasaporte te huaj, jam kozmopolit dhe nuk dua,rastesisht jemi bashkeshtetas nuk na lidh gje.Pse me zor do vendose femijet ne kete detyrim te kendoje me pahir? U shofshi or bijte e kucedres kuqe

      1. S
       Shqiptari

       komunistet ishin internacionaliste pa atdhe ashtu si ti pra zgjidh nese i perket kucedres se kuqe apo ke sadopak ndjenjen kombetare

       1. D
        Deni

        Shqiperia e shqiptareve! Po s’te pelqeu, mblidh rrobat dhe zhduku!

      2. N
       Niko, vellai i Orneles se Varuzhan Piranjanit

       Dhe te veshur me brekushe. Po ben nacionalistin ky HAJDUTI i Lindes.

       1. K
        Kurveleshi 1

        FALEMINDERIT..............

        1. T
         Troooja

         Himnin e serbise a te turqise zgjidh njerin

         1. R
          RAIFI

          Përkunder faktit se Rdi Rama ka bërë me qindra veprime të dëmshme për kombin në tërsi e për Shqipërinë në veçanti kësaj radhe paska bërë një propozim të mirë megjithatë dihët thënë se e ka kopjuar Serbinë përkatësisht Vuçiqin.

          1. L
           Liku u Males nga Surrel city

           TE DHJERE, BARKBOSH, PA DINJITET, ME TE VARFERIT E KONTINENTIT E BLA BLA BLA POR KRENAR. TE RROFTE HYMNI (HYMRI) ED RAMA SE RILINDJEN E KE KTHY KOKEPOSHT. AS KUSHTET MINIMALE SU KE KRIJU SHQIPTAREVE VEÇ DERDERLLKIT E SBO GJO TJETER VEÇSE PROPAGANDE. PO I VDES PARA KOHE TE GJORET PENSIONIST ME ATO SHUMAT QESHARAKE 12, 15, 20 MIJE LEKESHE. UROJ TE ZENÇIN KETO HALLE NJE DITE SE TI, ILIRI, SAL BERISHA ENE USHTARET TUJ E KENI HALLALL.

           1. K
            Kinezëri hesapi

            Ne nuk kemi praktikuar himnin tonë me dorën në zemër. Ngelëm duke kopjuar më keq se kinezët.

            1. S
             Shko mer k

             Nisbi ju punen me himnin e mos i cmendni femijet. Dhe mbylleni duke u falur se shume mekate keni!

             1. I
              Igor

              Ky nuk eshte i vetmi qe nuk i intereson as kombi,as populli ,as feja keta te gjith pas 91 ne qeveri e kane vendin ne burgje dhe jo ne qeveri ndertojne xhamia qe populli te mbetet si ne kohen e sultanit.

              1. H
               Himarioti

               Kush e din çfarë ka menduar z. Rama, me këtë ide "patriotike" kaq të madhe! Larg qoftë por, ka mundësi që, pas pak javësh do të thotë që, të gjithë mësuesët dhe nxënësit, para se të fillojnë javën e re mësimore, të falen me bythë përpjetë.

               1. S
                Sander

                Me ne fund

                1. A
                 Apollon

                 Me kte vendim te qeverise zhvillohet ekonomia........sa gjynah.

                 1. T
                  Tirona

                  Ore ti mir e ke se në fund të fundit himni kombëtar ësht por un menoj që në çdo klasë te venoset ene foto jote .. A mër kaptin carac ...

                  1. V
                   Vlora.Vlora

                   Me se normale ,femijet duhet te rriten me patriotizem per atdheun

                   1. N
                    Nje Veteran

                    E pse trembeni nga nje kenge e cila titullohet Himni, kenge e bukur revolucionare eshte duhet larguar vemendja nga Top chenelli me ato Big BRADHERAT PISLLIQE le te mare per mire ndryshimi ne ritjen e brezit te ri se u bene fare nuk thoni shyqyr qe i ka keto mend Kryeministri? Dhe ky ndryshim ndodh me rastin 555 vjetorit te vdekjes se heroit tone Kombetar Gjergj Kastriotit Skendrbeu se po na i marin Sllavet ta bejne te vetin kur ai eshte i joni.Lavdi heroit tone kombetar.

                    1. P
                     Pensionisti

                     Nje Bravo te madhe per kete veprim Patriotik qente le te lehin Karvani te shkoj Perpara.

                     1. P
                      Pensionisti

                      Nje Bravo te madhe per kete veprim Patriotik qente le te lehin Karvani te shkoj Perpara.

                      1. P
                       Pensionisti qe lu tavell

                       O pensionisto ka ketu e 25 vjet qe kendohet himni neper shkolla, vetem po e ka heq ky i ndrituri dhe e ve prap tani se me te tjerat e ndriti. Hajde byrek per popullin barkthare!!!

                       1. R
                        Remo

                        Pensionist, ndonje rritje pensioni ke pare apo leh si qen kot. Sa per himnin e flamurit, kjo eshte hipokrizia e radhes e Edvin Saleh Varrmihesit. Mbas tre dekadash, shkombtarizim, te kendohet himni ne shkolla, po ne fshatra, kush do ta kendoje more lugeter? Atje, qajne muret, qajne shtepite, rruget e cdo qe mbante ere njerezore dikur, prandaj o pensionist pa pension, rri urte e mos na caj trapin me pordhiotizmin tend. Se per pak harova, himnin e flamurit otoman qe perfaqeson Rama, Berisha e CO, e kendon hoxha turko-arab tek xhamia e stermadhe, "dhurata" e Erdoganit ne krahe te parlamentit brekeulur, kete duan trushpelaret dhe t'i lesh te vjedhin, cdo gje pastaj eshte ne rregull ne Albanistanin tone!

                        1. R
                         Remo

                         Pensionist, ndonje rritje pensioni ke pare apo leh si qen kot. Sa per himnin e flamurit, kjo eshte hipokrizia e radhes e Edvin Saleh Varrmihesit. Mbas tre dekadash, shkombtarizim, te kendohet himni ne shkolla, po ne fshatra, kush do ta kendoje more lugeter? Atje, qajne muret, qajne shtepite, rruget e cdo qe mbante ere njerezore dikur, prandaj o pensionist pa pension, rri urte e mos na caj trapin me pordhiotizmin tend. Se per pak harova, himnin e flamurit otoman qe perfaqeson Rama, Berisha e CO, e kendon hoxha turko-arab tek xhamia e stermadhe, "dhurata" e Erdoganit ne krahe te parlamentit brekeulur, kete duan trushpelaret dhe t'i lesh te vjedhin, cdo gje pastaj eshte ne rregull ne Albanistanin tone!

                        2. P
                         POPULLI

                         BRAVO; KETU NE KANADA KENDOHET C"DO MENGJES.

                         1. A
                          Azio

                          Ju zagar qe doni te vini ne tallje dheofendime vendimin e kryeministrit Edi Rama per himnin kombetar cdo gje mu nd te jeni,vetem shqiptar jo. Ju jeni palaco qe keni dale nga bytha e kriminelit Sali Karaxhicit serb. Shkerdhata,bij kurvash,plehra.

                          1. E
                           Edvini ia merr ne goje Vuqiqit sa here ka halle

                           Na hongsh karin e Sales mbetje komuniste. Ik te te qij Vuqiqi bashke me Edvinin. Ju qifsha ropt Partise Punes, Spiunave, Specialistave! Merrja ne goje nipit te Spiro Kolekes, mbeses se Beqir Ballukut e gjithe fares komuniste qe te shkerdheu per 50 vjet plus 17 vjet gjoja demokraci.

                          2. R
                           Ramski (Beogradski Partizan)

                           "Nacionalizmi eshte streha e fundit e maskarenjve..." por eshte qesharake kur kete e tentojne edhe ata qe jane Balte nen kepucen e te tjereve (c'do perqasje e Rames me Vucic ne kete rast nuk eshte vetem rastesi)

                           1. D
                            Demokrati me mend ne koke

                            U ngjall enveri

                            1. I
                             Ilirjan vela

                             O TRAP atdheun duhhet pa detyrime,

                             1. a
                              asrtiti

                              sa keq ndjehen disa kur edi ben te mira . kjo e himnit eshte mrekulli .dashte zoti nuk tolerohet

                              Lini një Përgjigje