FOTO LAJM: Granit Xhaka, në fund të ndeshjes vesh bluzen me mbiemrin Jashari

2 Dhjetor 2022, 22:49Sport TEMA

FOTO LAJM: Granit Xhaka, në fund të ndeshjes vesh bluzen me mbiemrin

Granit Xhaka vazhdon të jetë protagonisti kryesor i kualifikimit të Zvicrës, pasi kjo e fundit sot mposhti Serbinë 3-2.

Ylli shqiptar përçoi një mesazh të llojit të vet duke veshur fanellën me emrin, Jashari.

Ai dhuroi një moment gëzimi vetes, duke përçuar një mesazh më shumë se simbolikë në momentin e shkrepjes së fotografisë të ekipit kombëtar helvet me rastin e festimit të kualifikimit.

Kësisoj, Granit Xhaka veshi fanellën e mesfushorit Ardon Jashari pikërisht për shkak të asaj çfarë simbolizon ky mbiemër për shqiptarët dhe për vetë historinë që është akoma e freskët.

10 Komente

 1. P
  Perpara Graniti Kosoves qi robt serbit

  Kur e rrethuan Xhaken bythqimat Serb ,na u ndez gjaku zjarr para TV ,do deshem te ishim atje , te shtrinim pertoke hienat serbe edhe pse LUANI KOSOVES i dhjeu ne surrat ,as qe donte t'ja dinte . Rrespekt Granite ,Rrespket Shaqiri qe jeni bere tmerri i serbeve .Suksese ne Boteror

  1. R
   Rrumpallat serbe

   Shumë e saktë. Respekte. Xhaka më beri të me mbushen sytë me lot. Dashuri dhe krenari. Trim djalë. Syri TV transmeton muzike funebre sot. Pronaret e Syrit fiken televizorin kur mbaroi mdeshja.

   1. L
    Luanet e Kosoves shkerdhyen 11 hienat serbe

    Syri jane pederastet e berish serbit ,Ne pidh te grave te shkojne bashke me sllobodanken .

  2. G
   Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

   Zemra mu bë mal.

   1. t
    tifozi

    Prandaj ne i adhurojme keta djem per patriotizmin qe perfaqesojne edhe ne nje kombetare te huaj.

   2. A
    AJET DELAJ

    Gjeja me madheshtore ne tere kete histori jane dy fitoret e Zvicres qe e gjuajten Serbine jasht boterorit . Kjo eshte arritur me pune e djerse e gjithcka tjeter eshte folklorizem gje qe eshte mjaft bukur kur e ke mposhtur kunderahtarin Respekte

    1. B
     Beni

     Kafshet Serbe bashke me kriminelet Ruse jane njesoj

     1. S
      Shqiptari i Gjermanisë

      Komentatoret gjermane pas ndeshjes e thane disa here se ekipit gjerman “i duhet nje Granit Xhaka” duke lene te kuptohet rolin e tij si Fyhrer ne ekipin e Zvicrës.

      1. V
       Varja

       Ca pret nga nje injorant qe flet me Kozakun ne tik tok

       1. T
        Trimi

        Xhaka no.1 gjigand!

        Lini një Përgjigje