FOTOT: Në Tiranë festohet për eleminimin e Serbisë

2 Dhjetor 2022, 22:41Sport TEMA

FOTOT: Në Tiranë festohet për eleminimin e Serbisë

Kualifikimi i kombëtares së Zvicrës është festuar edhe në Tiranë.

Mijëra qytetarë ishin mbledhur në shehin "Skënderbej" për të ndjekur këtë duel, i cili u mbyll me rezultatin 3-2 në favorntë "helvetëve".

Tifozët shqiptar i janë gëzuar këtij suksesi, pasi me Zvicrën luajnë dy lojtarët me orgjinë shqiptare Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

Shaqiri ishte dhe protagonisti kryesorë në ketë fitore me golin e tij të parë.

Një 90- minutësh të jashtëzakonshëm bëri edhe kapiteni Granit Xhaka. (TemA)

19 Komente

 1. L
  Loro

  Pse gezohen kafshet, mos luante gje Albania. Njerez te prapambetur the pa klas.

  1. M
   Moisi Golemi

   Loro, gezojne se te shkerdhyen tet'em.

   1. A
    Artan

    Kafshet e sateme,kelysh i qenve serbe

    1. L
     Lymi

     Jo po sa her ju shofim ju mongoleve na kujtohen Svetllanat qe ju kan pjelle...edhe na bohet hajdari edhe zemra mal

    2. H
     Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

     Familja Berisha është në zi. Serbia e tyre e dashur I eliminua. Ndersa rrumpallat injorantë të Foltores nuk e kane idenë se luhet edhe futboll. Lere pastaj qe të shohin Kupen e Botes.

     1. D
      Detari

      cfare kuptimi ka kjo feste ne tirane?

      1. s
       shqip

       ka kuptim se ishin 2 djem Shqiptare qe luanin me zvicren... ne po festojme fitoren pjese e se ciles ishin djemt tane. besoj dicka normale apo jo Detar. respekt

       1. A
        Al

        Pune qejfi plako. Po deshe mos dil se nuk e ben bashkia mos ki merak nuk ti ha leket ty

        1. K
         Kapedani

         Detari rrot kari kishte feste se u eleminuan kafshet serbe ,ata qe bertisnin ne stadium vritini shqiptaret.Prandaj o palle kari dy pare mend ne koke gezonim ne ,gezonim edhe se ne kete ekip ka lojtare me origjine shqiptare .Po ti o moter qire qe hapesh bythesh familjarisht te kane shkerdhyer shqiptaret femrat e shtepise prandaj edhe na urren .Por neve ja ku jemi dhe do jemi gjithmone .Tani ik e qihu morr bythe.

        2. M
         Marrin Iden

         Kuptimin qe kemi shqiptare qe luajne me Zvicren. Me Serbine nuk kemi asnje.

         1. N
          Niko Shpiragu

          Ky eshte kulmi i injorances. Dihet nga te gjithe se serbet dhe greket jane ultranacionaliste, por ne kete menyre edhe ne tregojme se nuk jemi pas, bile me shume akoma.

          1. K
           Koli

           Ti Dekari do Vite ti kuptosh Festat e Shqiptarve.Si Shpellar i PD se Sali Kerrmes,pyet Plaken pse festojne Shqiptaret.

           1. M
            Mondi

            Po ti Loro cpate.Tu dhimsen Servet e Saliut.Gezohen Shqiptaret,jo se jane Kafshe,por se jane te zgjuar.Nuk do zgjuarsi or Loro,qe dy lojtare te Zvicres jane Shqiptare,dhe kjo eshte dhe si nje Perfaqesim per Kombin tone.Pastaj doni apo sdoni ju,jane gezuar Shqiptaret se u Shkerdhy Serbia,shtet i cili ka vra me mijra Shqiptare.Cfare te te sqaroj me or Loro,shoh dhe nje Detari ketu siper,qe eshte nje PD i Saliut,qe ju qani se u mund shteti nga e ka Preardhjen Buca Saliut.Gjume te embel Loro dhe Detari,te rrojne Shqiptaret e Zvicres or ju PRderaset e Saliut.

            1. T
             Tironci

             E megjithatë serbet marrin pjese ne kampionat boteror dhe tregojne se jane te zote.

             1. F
              Femijet komentojne..

              Mos u tregoni te trashe sa fija e m.....kure te ze barku.... Normal qe e Festojne per Respekt ngaqe Jane dy lojtare Shqiptare edhe pse Jane ne Skuadren e Zvicres.... Zvizra fitoje ,Shqiptaret Festojne Serbet na honkshin m..... Fundja Tifoze behesh me ke te duash , normal me Serbet Jo...

              1. t
               tata luigji

               Megjithate serbia ka futboll te mire pavarsisht se jane serb Ke inatin foli hakun Por ne jemi mesuar e kemi racizmin shume lart, nuk funksionon keshtu

               1. P
                Pollogasi

                TATA, pse nuk e kishin shkiet këtë INAT kur u përballën me Brazilin, Kamerunin, Portugalinë, or mut. INATI i TYRE është vrerë shovenist, inati ynë se e përshurëm dhe e veshëm me mut shovenizmin e tyre.

               2. L
                Landi

                Ku e sheh Racizmin Shqiptar ti Z Tata Luigji.Po e pate pare gjithe ndeshjen,beri gol Shaqiri,nuk beri asgje te keqe.Beri gol Kurva Serbise Vllaovic(Kapi Koqet duke i shkuar ne balle tifozeve te Zvicres,duke ju thene me kete veprim qe jua rrasa).Pastaj sa here qe Serbet kapeshin me Xhaken shonin direkt per Konflikt nga 5 per nje here,vetem qe Xhaka te bente ndonje veprin dhe te nxirrnin nga loja.Ne sherrin e fundit,portieri Serb qe luan tek Torino e kapi nga fyti(ky portier direkt duhet te dilte me te kuqe).More Z Tata,lerini Shqiptaret te gezohen per Shqiptarin,mos i quani Raciste Shqiptaret se nuk eshte e drejte:Te gezohesh se u me nden Serbet,qe si Komb kane Vra me Mijra Shqiptar,nuke me duket Racizem or Tata.Megjithate mvaret si e kupton,

                1. B
                 BABALJA

                 Kur fiton ZVICRA ka fitu SHQIPERIA po kur ZVICRA mund SHQIPERINE kush ka fiutare

                 Lini një Përgjigje