Gazetari arab: Ndeshja hapëse e Botërorit është e trukuar, del 1-0, kanë blerë 8 lojtarë të Ekuadorit për 7.4 milionë dollarë

18 Nëntor 2022, 21:01Sport TEMA

Gazetari arab: Ndeshja hapëse e Botërorit është e trukuar,

Pas deklaratës së ish-presidentit të FIFA-s, Blaterit, se Katari bleu të drejtën për të organizuar Kupën e Botës, të tjera akuza vijnë për shtetin nga Lindja e Mesme. 

Paratë janë e vetmja gjë që nuk mungon në Katar dhe duket se dëshirojnë ti përdorin sa më shumë për të pasur sukses. Një lajm i bujshëm vjen nga Amjad Taha. 

Gazetari arab pretendon se lojtarët e Ekuadorit janë korruptuar për të lënë ndeshjen hapëse me rezultatin 1-0.

“Katari korruptoi 8 lojtarë të Ekuadorit me 7.4 milionë dollarë për të humbur ndeshjen hapëse (1-0, gol në pjesën e dytë). Pesë të brendshëm nga Katari dhe Ekuadori e kanë konfirmuar. 

Shpresoj të jetë gënjeshtër. Shpresoj ta shpërndajmë këtë dhe të ndikojmë te rezultati. Bota duket ta kundërshtoje korrupsionin e FIFA-s”, shkruan Amjad Taha. Ende nuk dihet nëse ngjarja është e vërtetë, apo mbetet thjesht një pretendim nga gazetari arab.

3 Komente

 1. z
  zhaku i pamposhtur

  Me ne fund u degjua nje ze qe demaskon korrupsionin.. per tu habitur eshte fakti se zeri nuk doling nga 'djepi I demokracise' perendimi apo evropa por doli nga bota arabe...le te shpresojme qe njerezit te kthjellohen dhe te dalin prej gjumit te thelle e hipnotizues te globalizmit..llumi dhe haleja po drejtojne boten dhe ne rrime si guhaker e jemi komplet te paafte te ndryshojme gjerat...

  1. a
   anti25642654censurë

   "ne rrime si guhaker e jemi komplet te paafte te ndryshojme gjerat..." zhaki nuk ndryshohet gjëndja me gomarllëqe si të tuat!! nëse do ta ndryhsosh botën për mirë?!mos ha mut me alfred cakizma!!janë këto që po e çojnë në shkatërrim!janë idiotësit e tilla si këto që thua ti që po lejojnë dhe ndihmojnë korrupsion e mashtrim!! toka është e rrafshtë??

   1. g
    ganiu

    zhaku, nuk doli gjo? Thu të ken ndëruar mendje ekuadorianët?

   Lini një Përgjigje