Çmime ‘të kripura’ dhe shije e keqe, tifozët tregojnë pakënaqësitë për ushqimin në Katar: Kjo është dëshpëruese

18 Nëntor 2022, 18:21Sport TEMA

Çmime ‘të kripura’ dhe shije e keqe, tifozët

Katari mirëpret nga 20 nëntori Kupën e Botës. Eventi më i rëndësishëm i futbollit në botë ka sjellë edhe shqetësimin e tifozëve, që janë tanimë në qytetet ku do zhvillohet kompeticioni.

Në rrjetet sociale dhjetra tifozë që tanimë janë në Katar kanë shprehur shqetësimin për shijen e ushqimit, përbërësit dhe çmimet e tyre të larta.

Në zonat e tifozëve, aty ku do jetë edhe përqëndrimi më i madh i sportdashësve kanë nisur ankesat për cilësinë e ushqimit. “Kjo është dëshpëruese”, shkroi një tifoz sa i takon ushqimit. “Më mirë sesa të paguani për një tik blu në Twitter, kushton shumë dhe nuk ka shije”, tregojnë të tjerët.

Kujtojmë se alkooli nuk do lejohet brenda dhe rreth stadiumeve, ndërsa tifozët mund të përdorin birra me zero alkool.

Vetëm në zonat e caktuara për tifozët dhe në hotelet me licencë për pijet, do mund të gjenden pijet alkoolike gjatë Kupës së Botës.

4 Komente

 1. S
  Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

  Katar....qe ne greqisht do te thote mallkim (bourdhelo islamikesh) si ne "restohanet" e Albanistan athere cfare prisnit ju se do te kenaqeshit...!?

  1. T
   T

   I ke.marre.me shume zet muslimanet se ata pjerdhen hic ministrin tend? E lane atje si vk.. Helbete si te zinj qe Jeni..sju do njeri

   1. q
    qefliu

    I ka marre inat se e ka lene dashnori arab, pasi i eshte bere marmida si tubi i shkarkimit te nevojtores.

  2. S
   Sara

   epo aty ke burdello islamike vendosen kristianet franke te behet orgjia e rradhes o nip/sternip bordellosh

   Lini një Përgjigje