Gazetari shqiptar dënon veprimin e serbëve ndaj Xhakës: Sjelljet e tyre ishin kafshërore

3 Dhjetor 2022, 12:49Sport TEMA

Gazetari shqiptar dënon veprimin e serbëve ndaj Xhakës: Sjelljet

Ndeshja mes Serbisë dhe Zvicrës u mbyll me një pamje aspak të bukur.

Tensionet zënë vend në fushë dhe lojtarët serbë vërshojnë të gjithë drejt Xhakës për t’u konfrontuar fizikisht.

Altin Sulçe i ka komentuar këto pamje si kafshërore gjatë emisionit “Botërori Katar 2022” në “Ora TV”.

“Deri tani, sa kam parë ndeshje në Kampionatin Botëror, në asnjë nuk kam parë të bëhej ajo. Aty ishte jashtë realitetit.

Pamjet ishin kafshërore në fund fare. Vajtën për ta rrethuar Xhakën, sikur donin ta vr.isnin djalin.

Tani ka mbetur edhe vetëm, se më përpara ishin shumë shqiptarë.

Tani kishte mbetur vetëm në fushën e lojës. Shaqiri ishte ndërruar”, është shprehur Altin Sulçe.

2 Komente

 1. D
  Drini

  Kafshet serbe nuk behen njerez! Duhen shekuj qe te civilizohen. Mentalisht populli mi prapambetur i Evropes. Kujdes kur beni miqesi me ta.

  1. b
   ben

   na keni ća trapin me kto lajme jo xhaka kshtu jo serbi ashtu, shifni mor futboll se patriotizmi duket ne koh tjeter.

   Lini një Përgjigje