VIDEO: “Vrite, vrite shqiptarin”, FSHF hesht ndaj koreve shoviniste nga tifozët serb

3 Dhjetor 2022, 11:38Sport TEMA

VIDEO: “Vrite, vrite shqiptarin”, FSHF hesht ndaj koreve shoviniste

Në një moment kur nervat kapluan lojtarët në fushë, në sfidën Zvicër-Serbi, mendësia shoviniste u vu në pah nga tifozët serbë, të cilët thërrisnin me korin e marrëzishëm “vritni, vritni shqiptarët”.

Spikeri zyrtar në stadiumi i bëri thirrje atyre të ndalin të gjitha ofendimet dhe gjestet diskriminuese!

Një gjest skandaloz që FIFA duhet të marrë masa ndëshkuese.

Gjithashtu, edhe Federatat Shqiptare e Futbollit duhet të reagojnë pas këtyre ngjarjeve të shëmtuara.

Në eventin më të shikuar, para syve të botës, bëhen thirrje raciste për të vrarë e zhdukur shqiptarët dhe është detyrë e FSHF-së që të mbajë një qëndrim zyrtar për t'i kërkuar FIFA-s masa ndëshkuese.

7 Komente

 1. s
  shqiptar

  Kryetari i federates shqiptare eshte dashnorja e Sales ,ky i fundit eshte mut serbi ,ndaj ska se si te reagoje kjo picka me emrin Duka

  1. E
   Eni

   Presidenti federates I pastronte xhaketen Rames apo jo?

  2. E
   Eshte koha kur Tifozet Kuq e Zi te ngren zerin

   Federata Shqiptare ose te reagoje menjiher prane FIFA-s dhe kerkoje Denimin e tifozeve Serb me pejashtim nga Stadiumet (ndryshe eshte Pale me ato Thrijje Histerikesh -trima te droguar) ) ose FSHF te japi menjiher dóreheqje . Nqs dike ne Europe Tifozat do kerkonin shkarkimin e X -presidenti Klubi apo Kombetareje ajo do rrespektohej . Maskarenjte e dhjamur me Miljonat e shqiptareve qe jan shndruar ne Sheike ne FSHA e Politike , duhet te perballen me Realitetin e Drejtesine . Shqiptaret kerkojne te rrepektohen jo injorohen nga cilido qofte ,ku per secilin ne kte Bote te vlejne rregullat e rrespekti , Nqs FSHF nuk reagon ,atehere menjiher Presidenti duhet te largohet e dofrezoj Postin ,sepse ai nuk perfaqson Shqiptaret ne ate poste

   1. S
    Semi

    Po qeveria Shqiptare o Mero? Apo Mandi I ka fajet...

    1. S
     Sebastia

     Kush te reagoje? Bastardet e dhjamosur qe nuk mendojne gje tjeter pervec vjedhjeve dhe pasurimit personal.

     1. D
      Dardania

      Federatat Shqiptare e Futbollit e njejte eshte sikur shume polikan ne kete cope Shqiperie,.. shume e kane merak shkjaun. Shume nga keta kane dashni oer shkjaun. Dhe kjo dashni po ju shkon kot. Se shqiperit e verteta u lane jasht kufijve.

      1. F
       Fisnik

       Brohoritja shoveniste serbe është kjo: "ubij, ubij šiptara da hrvat nema brata!" Shqip:"vrite, vrite shqiptarin, që kroati mos të ketë vëlla!".

       Lini një Përgjigje