VIDEO/ Zvicra “gjunjëzoi” Serbinë dhe e eliminoi nga Botërori, festë “e çmendur” në rrugët e Prishtinës

3 Dhjetor 2022, 09:25Sport TEMA

VIDEO/ Zvicra “gjunjëzoi” Serbinë dhe e eliminoi nga

Rrugët e Prishtinës kanë shpërthyer në festë pas fitores së Zvcirës ndaj Serbisë në Kupën e Botës. Ndeshja përfundoi me rezultatin 2:3 për zvicerianët, që u kualifikuan më tej në fazën me eliminim direkt.

Dy shqiptarët Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri ishin në formacionin titullar dhe ky i fundit shënoi një nga golat e fitores.

Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes në trojet shqiptare ka filluar festa, jo vetëm për të mbështetur Xhakën dhe Shaqirin, por edhe sepse kjo ndeshje ishte më shumë se futboll, me tensionet dhe provokimet që nuk munguan në fushën e lojës.

8 Komente

 1. J
  Ju Lumt Kari . Rrofte Kosova

  Yjet Kosovare hedhin ne Gropen e Mutit serbine

  1. G
   Genti

   Të çuditshëm ne shqiptarët që gëzojmë për fitoret e të tjerëve mjaft që të mundin armikun tonë.

   1. L
    Lapraks

    Primitive te pandreqshem

    1. Q
     Qytetari

     Festuan sikur te ishte kualifikuar vete Kosova

     1. T
      Tjetri

      O qytetar nga fshati... festuan sepse ishin pjese e fitores.

      1. Q
       Qytetari

       Nuk u kualifikua as Shqiperia as Kosova tjerat skane rendesi

      2. D
       Dardani

       O "Qytetar"! Kosova, XHaka e Shaqiri munden Shkinin.

       1. E
        Edison80

        O dardani po te ishin patriot vinin e loznin per kosoven , jo per zvicren. Po pranuan zvicren per qellime personale, se me zvicren ju vente me mire interesi personal, edhe vete zvicra e di shume mire qe i ka thjesht si mercenar, dhe i mban vetem per talentin qe kane, prandaj i lini folklorizmat patriotike e terci verci duke bere shqiponjen me vend e pa vend. Po te ishit aq patriote shkonit i benit serbise ate qe ju beri , jo me gjeste e me llafe e me patriotizem folkloristik, derisa jeni bere bajat .

      Lini një Përgjigje