VIDEO: Trajneri i Serbisë ofendon shqiptarët e Zvicrës

2 Dhjetor 2022, 23:15Sport TEMA

VIDEO: Trajneri i Serbisë ofendon shqiptarët e Zvicrës

Trajneri i Kombëtares së Serbisë, Dragan Stojkovic shpërtheu ne një lumë të sharash ndaj lojtarëve me orgjinë shqiptare të Zvicrës në momentin që Dusan Vlahovic shënoi golin e dytë të ndeshjes për skuadrën e tij.

Xherdan Shaqiri shënoi i pari duke i dhënë avantazhin Zvicrës, por më pas Aleksandar Mitrovic dhe Vlahovic përmbysën përkohësisht, para se Embolo dhe Remo Freuler të sillnin ripërmbysjen.

Gjithashtu gjatë takimit, tifozët serb janë dëgjuar tek brohorisnin “vritini shqiptarët”.

24 Komente

 1. s
  serbet jane thjeshte Histerike Psikopate

  Ju na jani KARIN neve Shqiptareve o histerike kurvash . ju a rrasen Karin Dy shqiptaret ne goje serbe te peshtire ptuuuuu Hiena te peshtira ,qe nuk u bet dot kurr Njerez o kafshe .

  1. E
   Edhe Serbet jane jeve Ruse si Turqit shqip foles

   Serbet, islamike dhe komunistat e Lindjes jane një mut i ndare në 3 pjese nuke ja vlen të merresh me ta. Kane mentalitet primitive barabar. Sharje dhe dhune dine të prodhone.

  2. S
   Saranda

   Tregojani Edi rames qe eshte shoku i serbis

   1. M
    Moisi Golemi

    T'ia tregojne p!dhit te sat'em, o Saranda.

    1. H
     Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

     O Moisi Golemi, Mban nje nga emrat me të dashur të historisë arbërore. Mos u merr me këtë idiotin, se ky është klluf i Sali Serbit. Kllufat e Sali Rrumpalles nuk kane tru ta kuptojne qe Saliu ben lojen e Serbise.

    2. R
     Rrespekt Granit e Shaqiri

     Saranda , ktu nuk eshte tema e Politikes o trim ,por i Futbollit .Boterorit ne Katare ky Dy Luanet e Kosovesh shkerdhyen 11 hiena serbe me gjith Trainerit Psikopate qe i ngjan nji kafshe te peshtrie . Xheste prej nji rrace Kafshes qe nuk diten kurr te sillen si Njerez ,sidomos ne Stadiume ,ku gjithmone humbin para shqiptareve . (nuk e dim kte qe dike ti Saranda mbi Ramen por dime qe ja plasi ne Beograd i tha si asnji sÄkishte guxuar deri me sot , se Kosova eshte e Pamvarur e Sovrane ,nderkohe qe ju pellisni kot ) hajt shnet saranda , e dil ne Proteste mos harro se do keni nji traste me sufllaqe dhe dy birra nga serbi saleh brrisha )

     1. R
      Raimond Vlonjati

      Atehere , kur te vijne serbet per pushime ne Shqiperi , beharin tjeter i prisni me plumb kokes . Ju shkerdheni motrat

      1. O
       Olti Hipopotam Curri

       Ti te ha mutin idiot kelysh i Saliut u plake portal me portal duke komentuar traplliqe.

     2. v
      vezhguesi

      Boll folet gomarlleqe. A nuk ishte Edi Rama i pari politikan shqiptar qe jua tha serbeve mu ne mes te parlamentit te tyre se Kosova eshte e pamvarur, doni apo nuk doni juve? Salihu jot, se pati kurre burrerine ta bente nje gje te tille. Pastaj Rama ben politike dhe prandaj sillet sikur e ka mik Vucic-in, por ne te vertete ja ka bere mutin mu ne koke, sa here qe i eshte dhene rasti.

      1. F
       Fener Zizi

       Edi te Qi ty edhe Serbin o Saranda Kurva.

      2. a
       armand

       Rama eshte shqiptari i vetem qe ka kerkuar njohjen e Kosoves ne mes te Beogradit. Thua ta kete bere per hir te miqesise me Vuciqin ? Si thua ti sarànda , ku qendron e verteta ?

       1. S
        Spektatori

        Oooooo Sarand ! Ngushellime te “thella” per humbjen! Ne se je Shqiptare mos e kruaj kot!

       2. c
        colo

        Tifozet serbe kendojne ne stadium: Vriti Shqiptaret.Vriti Shqiptaret. https://old.reddit.com/r/soccer/comments/zazu3e/serbias_fans_chanting_kill_kill_kill_albanians/

        1. t
         tifozi

         Lereni Saranden te haje mut sa te doje se kesaj here qerasin Granit Xhaka me Xherdan Shaqirin. Nuk e di se cfare mundet te kete thene ky qojsa serb kur helvetet i rrasen dy petlla me vone? Fakt eshte se cunat tane i derguan per here te dyte katunaret e Europes ne shtepi qe te qajne ke shkinat e tyre.

         1. K
          Ket

          Ja futem nbyth karin e prem

          1. L
           Lani

           Popull primitiv!

           1. J
            Janulla Karipidhis

            Kafsheria sllave eshte e njohur ne bote. Duke filluar qe nga kafshet ruse e perfundojne te kafshet sllave. Fatkeqesia eshte se kemi shume gjakprishur shqipfoles qe i adhurojne keto kafshe

            1. F
             Fisnik

             Trajneri i Serbisë Stojković : "Jebem vam majku šiptarsku u pičku!". Përkthimi shqip: "Jua qifsha nënën shqiptare në pidh!".

             1. M
              Mitrovicë

              Fisnik, bere mire qe ua perktheve kesaj gazete. Se kjo gazete nga frika prej shkjaut e ka pershtat qellimisht keq titullin dhe po thot se " ofendoj shqiptaret e Zvicrres". E tash e dijn qe ua ka sha te gjithe shqiptaret bashk me kete artikullshkruesin- nqofte se eshte shiptar.

             2. B
              Bylykbashi

              Viçit Stojkov ju q* nana prej dy shqiptarëve të Zvicres!

              1. S
               Shmil Pollogasi

               Bashkatdhetarë të dashur! Shikoni me kujdes miset (vijat) e fytyrës të këtiij HOMO EREKTUS, krahasoni me majmunët e stadit erectus, krahasoni me Putnin, si model ndërmjet, dhe përfundimi është i vetëkuptueshëm. Krijesa instinktesh shtazarake.

               1. G
                GEZUAR BAFTJAR

                Shqipetaret mysliman kunder atyre ortodokse........................,.....................................

                1. K
                 Kosovë

                 Ore Baftjar, ik more shkja e mut e serbosllavogrek a cka je. Shqiptare se pari eshte shiptar sipas gjakut.Bindjet fetare e ckado tjeter kurr nuk kane ndare vellazrine shqiptare. Ti mujd te jesh shpijun serbosllavogreko mongol.

                2. S
                 Sali Berisha agjenti juaj.

                 O Serbe loqe, ju dhe Ruset jeni kombet me te urryera te te gjithe rruzulit tokeso. Nuk ka me qofte tek daja siç kini bere me pare. Tani pirdhni ne uje, legena. Ne qofte se doni te kaloni mire me shqiptaret, hiqni dore nga urrejtja primitive, me gjithe zullumet qe kini bere, akoma nuk vute mend. Ju shqiptareve u rruani topet, qafira. Yyyt rac e keqe.

                 Lini një Përgjigje