FOTO LAJM: Nuk ka dyshime, FIFA zgjedh Granit Xhaken më të mirin e ndeshjes

2 Dhjetor 2022, 23:32Sport TEMA

FOTO LAJM: Nuk ka dyshime, FIFA zgjedh Granit Xhaken më të mirin e

Granit Xhaka është përzgjedhur si lojtari i ndeshjes në përballjen mes Zvicrës dhe Serbisë. Mesfushori shqiptar që mbante shiritin e kapitenit për Helvetët shkëlqeu gjatë gjithë 90 minutave duke qenë rrezik konstant për kundërshtarin.

FIFA ka vlerësuar paraqitjen e lojtarit të Arsenalit duke i dhënë në fund të takimit edhe trofeun simbolik. Padyshim një natë e mrekullueshme për të, ku nuk munguan as përplasjet me serbët gjatë sfidës.

Kujtojmë që Zvicra fitoi me rezultatin 3-2 kundër Serbisë duke u kualifikuar më tej në Kupën e Botës “Qatar 2022”.

3 Komente

 1. j
  jean-paul

  Bravo, si vllau yt ne Beograd ku mbrojti flamurin i IQ, edhe ti ia tregove me sport e me trup injoranteve se se ishe me i forte.

  1. S
   Shmil Pollogasi

   I drejtohem KOPESË së Ramë VUCIcit. LE ta kuptojnë mirë e mirë se DARDANIA ILIRE është VATRA e ZJARRIT KOMBËTAR; DJEPI i SHQIPTARIZMIT ARBNOR. Dy LUANË GJERDANI dhe XHAKA na i OKSIGJENUAN GJAKUN dhe ua HELMUAN SHPIRTIN e TRURIN BISHAVE SHOVENISTE të SHKIEVE SERVË: ZOTI ju SHPËRBLEFTË, djemtë e SHQIPTARIZMIT.

   1. P
    Pollogasi

    GËZIMI dhe KËNAQËSIA JONË KOMBËTARE. Përshëndetje me kranari, djali i SHQIPTARIZMIT.

    Lini një Përgjigje