FIFA mund ta hetojë, Granit Xhaka rrezikon ndeshjen me Portugalinë

3 Dhjetor 2022, 09:39Sport TEMA

FIFA mund ta hetojë, Granit Xhaka rrezikon ndeshjen me Portugalinë

Një lajm i keq mund të peshojë shumë në botërorin e Zvicrës pasi Granit Xhaka mund të vendoset në qëndër të hetimit nga disiplina e FIFA-s për gjestet e tij në ndeshjen me Serbinë.

Sipas “Bild.de”, lojtari me origjinë shqiptare që u vu në shënjestër të serbëve, mendohet se i provokoi ata në lidhje me një skandal seksual që ka plasur në kampin e skuadrës ballkanase ku mendohet se Vlahovic ka nisur një histori me bashkëshorten e portierit të dytë.

Në këtë mënyrë, Xhaka mendohet se i është referuar këtyre zërave duke ngjallur zemërimin e lojtarëve serbë që e sulmuan. Gjithsesi, tashmë është FIFA që duhet të thotë fjalën e fundit.

27 Komente

 1. G
  Genti

  Nëse Xhaka ka provokuar serbët me thashetheme të këtij karakteri do dënohet dhe nuk ka pse të na vijë keq. Futbollistët janë njerëz normalë ose edhe më pak se kaq pasi nuk shquhen për zgjuarsi. Biles jo rrallë kanë më pak materie gri se topi pas të cilit vrapojnë 90 min.

  1. R
   Rrumpallat serbe

   O Gent, Te paska bere dëm buka me miellin serb. Nderro dyqan shoku, dhe ha bukë italjane, se Ike per lesh. Do hetoka FIFA se pse Xhaka u paska thene qe ju shkerdheni grate e njeri tjetrit. Po kete nuk e tha Xhaka. Këtë e tha gazeta. Xhaka mund t'i thote FIFAs qe "unë s'kisha pune me ata. Une vetem po lexoja lajmet ne gazetë. Po ata, mua me ndjekin, kur lexoj lajmet?"" Ndersa FIFA qenka bere si Organizata e Frontit të lagjes, qe merrej me thathetheme, kush fjeti me kë.

   1. G
    Genti

    Ti qenke nje palle dupi pa tru ne koke si shoket e tu qe vrapojne si bole pas topit.Une mendoj se futbolli nuk duhet kuptuar si shesh beteje per te shfryre inatet e c'do lloji perfshi ato personale,rraciste,fetare dhe nacionaliste.Nese sporti ka kete qellime te tilla perplasjesh ne sfond me mire te mos zhvillohen kopeticione nderkombetare,Sporti duhet ti bashkoje popujt e jo te kthehet ne arene perplasjesh dhe dhune. Nese nuk je dakord ha corben turke qe te kane gatuar vellezerit serbe.

    1. R
     RA

     More Genti Po atehere pse serbet nuk brohorisnin per futboll por brohorisnin Kosove eshte Serbi Vrisni vrisni shqiptaret Pse traneri serb kure ata kaluan ne avantazh festoi duke share nenat kurva shqiptare Pra ata corbat ta kane perzier koken https://www.reddit.com/r/soccer/comments/zazu3e/serbias_fans_chanting_kill_kill_kill_albanians/

   2. L
    Lymi

    Jo me lale joooo! E pe me syte e tu gjithçka pse dyshon te vetja jote edhe kerkon FIFA: luftë e përjetshme me zagarët mongolë që na lehin nga mbrapa hajdarit se sngopen duke na kafshu bolet!

    1. t
     teco

     Kemi nje bastard anti shqiptar,nje mafioz ne krye te FSHF. Nqs Duka do te kishte pak moral duhet te kishte bere kerkese ne FIFA per denim te Serbise qe dje.Shikoni ne video kur serbet therrasin Vriti,Vriti,Vriti Shqiptaret(«ubij, ubij, ubij šiptara»).Turp edhe per mediat shqiptare qe e fshehin kete fakt. https://www.watson.ch/sport/fussball/338664875-wm-2022-4-kontroversen-beim-schweizer-sieg-gegen-serbien https://www.reddit.com/r/soccer/comments/zazu3e/serbias_fans_chanting_kill_kill_kill_albanians/

    2. .
     .

     Janë një mute si Turqit shqip foles si Serbt. Njerze primitive as gjë Evropjane dhe njerzore nuke vjen nga këta (njerze)?

     1. V
      Vezhgusi I Temës

      Sa bukur Tema ! Foto ku tregon si serbët kapin për fyti shqiptarin. Ju lumtë Tema….

     2. F
      Fofa te hetoje HInat serbe qe e sulmuan

      Fifa duhet te hetoje kafshet Serbe neper Stadiume qe pellasin Vrite Shqiptarin dhe mos lejoje me te qelbin Stadiumet e Botes sepse jane Kafshe Histerike dhe gjak Shteti kriminelesh . Xhakes ju krruajten Bolet dhe i krruajti dhe kjo eshte qesharake qe Syte e Fifies te jen Fixuar ke Bolet e Granitit ! Qe Syte e Hienave Serbe ishin Fiksuar ke Bolet e Shqiptarit , kjo eshte e Kuptueshme ,por Fifa ? Kjo eshte QESHARAKE . Fifa eshte institucion Sporti e Futbolli dhe jo Politike e akoma me pak te merret me te tilla idiotizma te nxitur nga Serbet ! Kaq poshte s'duhet t'i lejoj vehtes te bjere Fifa edhe pse dijme mire ,se te gjithe jane pjes e Mafies Nderkombetare ku Politika e Fifa pallohen ne te njejten Hale te Njerzimit ,prandaj qelbin ne cdo Rast gjithcka .

      1. x
       xhoxhi

       Sjellje të tilla nuk e nderojnë Kosovën përkundrazi e dëmtojnë shumë.Sërbia na vjen nuk na vjen mirë bën ligjin në europën lindore dhe prandaj edhe europa e shikon me sy tjetër.Ai është lojtar dhe sjellje të tilla dënohen kudo.Po të ishin kaq patriotë këta lojtarë luanin me Kosovën dhe jo me Svicrën.Luajti e Irani me USA por nuk pamë veprime të tilla.Fusha është për futboll dhe jo për luftëU bë një luftë dhe u vranë shumë njerëz dhe pas luftës duhen haruar të kaluarat dhe duhet ti regullojmë gjërat.Kështu do vazhdohet me luftë?Atëhere kot u bë ajo luftë.

       1. s
        skelari

        Nuk eshte thjeshte lufte ushtrish ajo qe ka ngjare, por genicid. Dhe pala agresore nuk jep as minimumin e shenjave te pergjegjesise per ate qe ka bere, madje ndihet krenare dhe i jep te drejte vetes te demtoje ne vazhdim viktimat e saj. E vetmja force qe ne duhet te nderojme eshte ajo e fuqise me te madhe demokratike qe na ndihmoi e ndihmon. Vari karin megallomanise sllave dhe ortodokse ne pergjithesi.

        1. O
         Olsi

         Skelari na hapet barkun me kete viktimizmin , genocid e genocid cohuni shkoni ua beni sic jua kan ber, jo te beni terr terr si viktima ghithmone , shko merre hakun zotrote , kush ua ka ndaluar , cfare prisni se na cate koken me kete genocid gjithmone duke luajtur rolin e viktimes. Shkoni po jeni burra merrni hak jo me llafe me vepra, jo te beni rolin e qaramanit gjithmone, vetem kete degjoje nga kosovaret na kan vra , na kan pre , dhe genocid kujtoni se i vine keq botes per ju api cfare, bota qesh nga mbrapa me ju qe mbetet duke u qare.

        2. R
         RA

         Xhoxhi Jane ne pyetje Fashistat serb e jo sportistet e Amerikes dhe Iranit https://www.reddit.com/r/soccer/comments/zazu3e/serbias_fans_chanting_kill_kill_kill_albanians/

        3. T
         Tironsi

         Fifa institucion fashist e i korruptuar, po thirjet ne kor te tifozerise serbe : “ vritini shqiptaret “ nuk duhen denuar te pakten 1 vit ti zhvillojne ndeshjet pa tifoze ????

         1. S
          Shaqo

          Mua si shqiptar, jo vetem qe nuk me nderon kjo sjellje e Xhakes, por me ul shume poshte ne sy te botes. Ne nje krah na pelqen te integrohemi ne qyteterimin perendimor, nga ana tjeter sillemi si talebane. Eshte e turpeshme per mua. Sa do te me shijonte e lumturonte kjo fitore pa keto gjeste.

          1. S
           Shqiptaret e Bashkuar serbogreket bithqirat e hidh

           Shaqo = pederast greqie ! _ Ty s'te llogarit askush ne kte Bote si njeri dhe akoma me shume te dij se cfar mendon bytha jote per Bolet e Xhakes sepse ajo eshte e kuptushme . Hik e shkerdheu brenda noj WC-je pderast i flliqur . Mendimi jot s'ka vlere dhe s'eshte Relevand per shoqerine Njerzore . Ti turperohu se je Hipokrit ,se je Tinzare ne Komentet e tua se nuk perfaqson ktu asnji Shqiptare dhe je nji pederast i peshtire ,qe ndyni Mediet Shqiptare me pranite tuaja ,pasi paguheni nga Firma Sufllaqet e Janullatosit . Ke edhe surrat e tregon Qytetarimin Perendimore ti zvarranik haleshe ,qenie e peshtire . Talibanet e ke ne shtepine tende dhe azy ku falesh gjarper greqiresh

           1. b
            ben

            te qift Greqia motren ku ta kesh turk muti

            1. U
             Una jam shqiptare nderkohe qe ti je nji MUT

             ben , Greqia ta qi ty or pederast monorikaris se un dhjes mbi Greqine tende klysh kurve . S'e hiqni dot ate te Turkut nga goja ju pederastet e Botes , Beni durin se do ju vije e shkerdheje me radhe

          2. X
           Xhaka serioz

           Unë them se Xhaka nuk ka pse sillet si çun lagje. Ai ka krijuar një simpati të cilën nuk duhet ta shpërdoroj.

           1. V
            Vanja 23 kjo Kreature Kafshe e Shemtuar !

            Nuk me kan pare syt Kreature me te Shemtuar ne kte Bote se ky Kafshe Terrorriti Serb ,qe ben si Trim ne Fushe . Mor Kafshe te Perkedhelura nga Fifa , je ne Fushe per te Luajtur Futboll , jo provokuar sherre duke i kerkuar Politikes se Fifa-s ,te ferkoje Bythen o ju a shkerdhefte Dreqi fare o Kafshet e Njerzimit ,qe nuk mesuar njiher te ndali Sportin nga Politika juaj e Ndyre pre Kriminelesh te Peshtire . Sillu si Njeri o Kafshe ne fushe jo si egersire , Kafshe ne pamje - kafshe ne Sjellje ptuuuuuuu rbt

            1. R
             Ramthithsi

             Po kshu esht xhaka u rras karin ngoj serbve, vuciqi i rras karin ngoj rames!

             1. R
              Ramthhdgstdbj . Nqs te pelqen ajo gjihe

              Ramthithsi eshte gopist saleh Sllobodanka eshte Karthiths serbi o qenie Pirimitive kur di edhe ti te shkruash e komentoshe ktu

             2. S
              Shqiprija ne serbi

              Serbet kane te drejte! Shqiptarvet duhet tu ndalohet marrja pjes ne kampionat! Kryeministri edi rama duhet te protestoje te fifa qe te ndalohet pjesmarrja e cdo lojtari me origjine shqiptare qe cenon sadopk nderin e serbve! Edi rames i bej thirrje qe te ngrej zerin. Te bashkohet me kryeministrin Vuqiq dhe se bashku te ndalojne kete turp dhe krim te shqiptareve. Ne jemi me serbine jemi nje komb nje gjak dhe sna lidh asgje me kosovaret! EDI RAMA BEJ PUNEN DHE ZHDUKI KOSOVARET NGA HARTA!! RROFT SERBIA E MADHE DHE PROVINCA E SAJ E DHJER SHQIPRIJA

              1. B
               Ballkani hapur

               Serbet kane te drejte! Shqiptarvet duhet tu ndalohet marrja pjes ne kampionat! Kryeministri edi rama duhet te protestoje te fifa qe te ndalohet pjesmarrja e cdo lojtari me origjine shqiptare qe cenon sadopk nderin e serbve! Edi rames i bej thirrje qe te ngrej zerin. Te bashkohet me kryeministrin Vuqiq dhe se bashku te ndalojne kete turp dhe krim te shqiptareve. Ne jemi me serbine jemi nje komb nje gjak dhe sna lidh asgje me kosovaret! EDI RAMA BEJ PUNEN DHE ZHDUKI KOSOVARET NGA HARTA!! RROFT SERBIA E MADHE DHE PROVINCA E SAJ E DHJER SHQIPRIJA

               1. P
                Prej Talet

                O zoteri, fifa nuk eshte plaku mere. Nuk do boj asgja kunder Xhakes. Serbet le te hane mut sa te done, Xhaka i vetem i bani me lujt menç.

                1. M
                 Mirmroma

                 Ore na catë karin, mirë bën, presion psikologjik.

                 1. A
                  Alex

                  Po futbolli nuk ka lidhe me politiken dhe po nga ai pozicion mund tju tregosh koqet karin e cfare do ,po mos harojme qe serbi I shkedheu mbare e prape keta qe tregojne koqet ne tribuna ,ti bejne hajer Nato qe nderhyri, o Turq anadolli kurva

                  Lini një Përgjigje