Fanella me mbishkrimin “Jashari” që çmendi serbët, Granit Xhaka sqaron festën e tij pas fitores

3 Dhjetor 2022, 09:42Sport TEMA

Fanella me mbishkrimin “Jashari” që çmendi serbët,

Granit Xhaka ka reaguar pasi festoi me një fanellë me numrin 26 që lexonte “Jashari”, pas fitores së Zvicrës ndaj Serbisë.

Xhaka ka sqaruar në konferencën për shtip se nuk kishte asgjë politike në këtë festë, e cila ishte e dedikuar për Ardon Jasharin, një tjetër futbollist shqiptar, i cili konsiderohet si një ndër talentet e rinj dhe është ftuar në Botëror nga Zvicra, edhe pse nuk ka luajtur asnjë minutë.

“Jo, nuk kishte asgjë politike brenda kësaj. Ishte një referim dhe dedikim për Ardonin, i cili është një i ri që po rritet shpejt, e të cilin e këshilloj shumë dhe që meriton shumë respekt për atë që është duke e bërë”, tha Xhaka.

Ai ndau edhe një foto në Instagram, ku shprehu krenarinë për skuadrën e tij.

“Nuk mund ta përshkruaj sa e mirë është kjo ndjenjë. Shumë krenarë për djemtë e mij. Raundi i 1/16-ave të Kupës së Botës. Ia dolëm”, shkroi Xhaka.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Granit Xhaka (@granitxhaka)

11 Komente

 1. H
  Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

  E para, nuk paska gje me të bukur qe t'ja plasesh serbeve ne fytyre Adem.Jasharin, dhe të justifikohesh para FIFAs kaq mjeshterisht me Adon Jasharin. Ha ha ha ha. Granit Xhaka madheshtor. E dyta, pse duhet të terbohen serbet se çfare fanelle vesh Granit Xhaka? Po qe se terbohen, per qentë e terbuar ka ilaç kunder terbimit. Ose i vret Bashkia kur behen të rrezikshem. E vetmja familje ne Shqipëri qe është hidheruar nga fitorja e Zvicrës është familja Berisha, dhe lakeu i tyre Nul Noka. Te gjithë të tjereve u është bere zemra Mal.

  1. G
   Graniti s'ka perse t'i sqaroj askujt si feston

   SD'e kuptoj se c'eshte kjo mani e Medies ktu mir Zagreve Srb qe s'dijne gje tjeter vetem te merren me idiotizma e nxjerin prej tyre mut qe te hane ! Cdo Lojtar i Botes sot eshte nji njeri i Lire dhe Fetston si ja do Cari ,vishet e c'vishet si t'ja doje qejfi i tij ,pa pjerdhur fare se do i pelqej dikujt ne kte Bote apo se cfar do mendojne te tjeret . Asnji nuk ka te drejte te japi mendim ,mbi ate se si Feston Graniti apo kushdo tjeter .Kjo eshte Marrezi e Qesharake ! Kujdes ju te medieve se po Rrezikoni te bini ne Histerine e Lajthitjen e Srebeve , qe me sa duket ,marrin "Droga Psikopatesh" dhe e kane te domosdoshme nji Kontroll ke Psiqiatri hahahahahaah Eshte Kulmi qe kjo Epidemi Histerike serbe te infektoje Mediet etj idiote . Ore i keni Trut ne vende ju ?

   1. L
    Lani

    Djalë i mrekullueshëm!!! Ka fituar me punë dhe sjellje respekt te jashtezakonshëm! Te lumte Granit! Te rinjte duhet te te kene shembull!

    1. R
     Ramthithsi

     Po kshu esht xhaka u rras karin ngoj serbve, vuciqi i rras karin ngoj rames!

     1. S
      Shqiprija ne serbi

      Serbet kane te drejte! Shqiptarvet duhet tu ndalohet marrja pjes ne kampionat! Kryeministri edi rama duhet te protestoje te fifa qe te ndalohet pjesmarrja e cdo lojtari me origjine shqiptare qe cenon sadopk nderin e serbve! Edi rames i bej thirrje qe te ngrej zerin. Te bashkohet me kryeministrin Vuqiq dhe se bashku te ndalojne kete turp dhe krim te shqiptareve. Ne jemi me serbine jemi nje komb nje gjak dhe sna lidh asgje me kosovaret! EDI RAMA BEJ PUNEN DHE ZHDUKI KOSOVARET NGA HARTA!! RROFT SERBIA E MADHE DHE PROVINCA E SAJ E DHJER SHQIPRIJA

      1. s
       shqiptaret ju shkerdhejne ju gr-srb

       Shqiperija ne serbi ! Qeke shume idiot por edhe qesharake me ate lloj vetironi prej nastradini serb. Kujtoni se me te tilla komente qesharake po arrini dicka ktu ne forumet e Mediet Shqiptare ? Hahahah . Edi Rama duket se ju ka rrasu thell Carin ju serbeve dhe grekeve , sa nuk po ju del shpirti , pa pellitur kunder tij . Je shume injorant qe te besh komente te tilla ktu . Nji keshille miqesore ; Ndrysho se ngreni ne ate Hale qe je se ndoshta te jep efekt

      2. V
       Vezhgusi

       Ore ca behet keshtu,kosovarce mund te pjerdhi njeri apo ne shqetesohet serbi .Por nje gje te kemi parasysh:mos te behemi me keq nga ata se me shume vler i japim.

       1. S
        Shume mire ka vepruar Xhaka .

        Xhaka shume mire jua beri...I rasi carin edhe me Golat edhe me veprimet . Kush eshte kundra mos te komentojne.. Rama jua rasi ne Beograd dhe Xhaka shpeshe here ne Futboll Xhaka te lumnte cari...Se Femrat Serbe merak te kane .Trim..Bravo..

        1. S
         Shume mire ka vepruar Xhaka .

         Xhaka shume mire jua beri...I rasi carin edhe me Golat edhe me veprimet . Kush eshte kundra mos te komentojne.. Rama jua rasi ne Beograd dhe Xhaka shpeshe here ne Futboll Xhaka te lumnte cari...Se Femrat Serbe merak te kane .Trim..Bravo..

         1. S
          Shume mire ka vepruar Xhaka .

          Xhaka shume mire jua beri...I rasi carin edhe me Golat edhe me veprimet . Kush eshte kundra mos te komentojne.. Rama jua rasi ne Beograd dhe Xhaka shpeshe here ne Futboll Xhaka te lumnte cari...Se Femrat Serbe merak te kane .Trim..Bravo..

          1. K
           Kot fare

           Vetem per futboll nuk flitet ketu.Kjo politike e dhjerre i qiu nenen dhe sportit.Ai serbi na ka shartuar ne njerez me masakra monstruoze ne i pergjigjemi me fanela kush eshte i fituar?Sportin mos ngatroni vetmja gje qe bashkon njerzit pa dallim eshte thjeshte nje loje.Ka plot vende te tjera ku mund te shpalosesh ndjenjat e tua per kombin por qe te jesh me te.

           Lini një Përgjigje