VIDEO/ Trajneri i Serbisë ofendoi shqiptarët, trajneri kosovar e shan live në studio: Ro.. ku ti ketë

3 Dhjetor 2022, 12:06Sport TEMA

VIDEO/ Trajneri i Serbisë ofendoi shqiptarët, trajneri kosovar e shan

Trajneri i Serbisë ka sharë nënat shqiptare pas shënimit të golit nga Vlahovic. 

Ky gjest i tij ka sjellë reagime të forta në Kosovë.

Trajneri kosovar Ismet Munishi, teksa ishte i ftuar në studion e Botërorit, ndezi studion me sharjet kundër trajnerit të Serbisë. 

Ndiqni videon.

8 Komente

 1. L
  Lani

  Bravo ????! Keta po qe janë trajnerë???????? Bravo dhe gazetarit qe na shkruan lajme kaq interesante????

  1. K
   Kola

   Ik ti ore Loqe kandari jetu eshte ballkan nuk eshte Danimarka. Aty zgjidhen problemet me kafe ketu me kallash. Po ishe Homo Te hengri serbi. Mire ja beri Shkaut Te Uraleve

  2. R
   Rorirota

   Këto veprime nuk na nderojnë si shqiptarë. Sharja nga sllavët në përgjithësi njihet, ka qënë një nga veçoritë, që studjuesit e botës e marrin si shembull. Po ne pse duhet të bëjmë si ata? Pse i fryni gjërave negative? Ky lloj trajneri me këtë sjellje mos pret ta falenderojnë për figurën pa nivel që përcjell? Turp! Shfaqjet negative nuk janë më shumë se gjërat pozitive, por duke i shpërndarë në rrjetet sociale, i fryni dhe ekzagjironi dhe ata që rrinë gjithë ditën me celular në dorë, zgjasin zinxhirin e sharjeve, duke na u hequr si patriotë. Sporti nuk duhet të ushqejë urrejtje, bravo golashënuesve zviceranë, s’ishin vetëm shqiptarë që shënuan. Mjaft me nacinalizmin primitiv që ushqehet nga disa kosovarë që mbase për para shesin gjithshka. Nacionalizmi i tepërt të çon në fashizëm.

   1. D
    Dardania

    Krejt rrotë ka.i qenke ti Rirota. Mjere kjo Shqiperi qfare edukimi prej vazali te paska dhene. Primitivizem shfaqen kafshet shkije se shkau eshte kafshe primitive qe kur kane zbrit nga uralet. Shkjau ishte kafsha qe shante kudo shipyaret. Ne fushe, ne bankine, ne stadium e gjithendej.

   2. Y
    Y.H

    Te lumte ajo goje, vec se jam pak larg se nje dopjo me raki rrushi kisha per te ta dhene.

    1. Y
     Y.H

     Te lumte ajo goje, vec se jam pak larg se nje dopjo me raki rrushi kisha per te ta dhene.

     1. X
      Xhuliano

      FIFA duhet ti dënojë të dyja skuadrat. Një sport kaq popullor, të degradojë në nivelin e dy gomerëve, duke sharë e me komentues që thonë; shum mir ja bëre. Turp për kush i sheh e kush i dëgjon, dy popuj që kan jetuar bashkë e sot për shkak të politikës, tregojnë sektin kafshëror.

      1. Pse nuk ngre padi FSHF-ja në FIFA apo nuk ankohetë EDI për sharje të shqiptarve? A nuk jan ata shqiptar?

      Lini një Përgjigje