Pas talljes në tribunë me tifozët, tani Armand Duka shfaqet si bamirës

28 Shtator 2022, 10:39Sport TEMA

Pas talljes në tribunë me tifozët, tani Armand Duka shfaqet si

Ekipi jonë kombëtar po kalon një periudhë të errët dhe në një krizë totale rezultatesh. Kuqezinjtë e mbyllën edicionin e Ligës së Kombeve në vendin e fundit duke mos arritur dot që të marrin asnjë fitore.

Mbrëmjen e djeshme tifozeria kuqezi protestoi ashpër ndaj stafit drejtues dhe lojtarëve për këtë gjëndje që po kalojnë, duke u kërkuar që të marrin përgjegjësitë.

Ndërkohë, që nga trajneri dhe disa futbollistë janë shprehur të gatshëm për të marrë përgjejgsi, vetëm një njeri nuk po reagon dhe i cili është përgjegjësi kryesorë për këto dështime të Shqipërisë. Është kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka, i cili gjithë këtë situatë e ka marrë duke u talluar me tifozët shqiptar.

Përqeshja e tij në tribunën VIP mbrëmjen e djeshme tregon qartazi se si ky njeri e ka degraduar ekipin kombëtar.

Pas qeshjeve dje, sot Armand Duka ka dal si bamirës.

I shoqëruar nga sekretari i përgjithshëm, Duka ka dal duke shpërndarë disa ndihma për Ukrainën.

Në fakt ndihma më e madhe që duhet të bëjë në këtë momente është të largohet, pasi e ka zhytur Shqipërinë në gjëndje të turpshme. (TemA)

3 Komente

 1. v
  vepron tamam si Mafiozet ne Sicili

  jane te njejtat Metoda qe dikur ndiqnin Boset e Mafies ne Itali . Ky maskara e mafoze qe i mori fytyren shqiptareve e sportit shqiptare ,nuk mundet te laje surratMutin e tij me shurre gjasme per bamiresi . Jane bo te gjithe kta plehra si saleh berisha lol kujtojn se mashtrojne shqiptaret mbasi vjedhin vrasin shkaterrojne Shqiperine . Spak ku je mer ju a shkerdheft dreqi faren .Ju paguajme 8-milj euro ne muaj per te bere Drejtesi o putana te bande se Mafies qe jeni bo Gangrena e shqiptareve .

  1. Z
   Zana

   Po pse policia kerkon Ervis Martinajn, kur e ka ne mes te Tiranes miliarderin Armand Duka?!

   1. M
    Me pelqen futbolli

    Kam vite qe se shikoj me kombetaren prej ktij qeni Duka e dhimbshme por bojkotoheni o ju tifoze kete qen duka ky eshte shkaktari I fundosjes se kombetares

    Lini një Përgjigje