VIDEO/ Rikthimi i Brojës, trajneri i Chelsea, Pochetino: Kush është Federata Shqiptare?

15 Shtator 2023, 18:49Sport TEMA

VIDEO/ Rikthimi i Brojës, trajneri i Chelsea, Pochetino: Kush

Armando Broja nuk është ende gati për të qenë pjesë e skuadrës së parë për këtë sezon. Pas dëmtimit të gjatë që e mbajti prej muajsh jashtë, sulmuesi i Kombëtares duhet të presë edhe pak ditë. 

Në Angli, i janë drejtuar pyetje Pochetinos në lidhje me Brojën, për të cilin vetë presidenti Armand Duka u shpreh se pritet të rikthehet shpejt në fushë. Trajneri i Chelsea, nuk i ka kursyer edhe notat e humorit në konferencë, duke pyetur edhe se kush është Federata Shqiptare. 

“Armando Broja, shefi i Federatës Shqiptare tha se do të jetë në stol të shtunën”, ishte pyetja e gazetarit.

“Kush e tha këtë? Kush është Federata Shqiptare? Presidenti, trajneri? Nuk e kam dëgjuar. Ka respektin tim. Njoh Sylvinhon dhe Zabaletën, trajnerët në Shqipëri dhe kam një marrëdhënie të mirë, por jo, jo ende, jo ende”, u shpreh Pochetino.

12 Komente

 1. R
  Real

  Federata eshte pi.. hi i s.. t eme apo i gruas tende . Zgjidh se cila eshte more shkerdhate qe ben si i rendesishem. Maskara

  1. p
   pjeter

   E Poketino sipas rezultateve qe po merr te kjo skuader, po tregon qe deri tani eshte fare "poketino" e nuk eshte se ja vlen te beje ate superiorin e ç'muar , sepse mund edhe ti te thone edhe atij, e Pochetino kush eshte??!!

   1. T
    Tirona

    Sa bukur javka fut Karin tranjeri i Celsit federates tone. Ore Duka, edhe tek formacioni i Celsit do me fut hunët

    1. S
     Shqiptari i ndershëm.

     I NDERUAR përkthyes E dëgjova Pochetinon në videon që ju përcillet.Nuk kishte asnjë shenjë ironie apo nenvleftesimi.Ishte një pyetje sqaruese,për të ditur ,kush ,cili nga FSHF e kishte thënë !? Që të mbeteni të nderuar,mos bëni keq interpretime,sepse injoroni vehten tuaj dhe turpëron organin ,që ju paguan.

     1. P
      Pilo Lala

      Ky trainer ka deshtuar me Tottenham, shume shpejt do e pushoj edhe Chelsea.

      1. E
       Edi

       SHIKONI SI QESHIN NJERZIT E PUNES KUR PERMENDET MUTI KREU I FSHF DUKA TE TERE QESHIN TE RROFSHIN PARAT E VJEFHURA KUR NUK KE PIK PERSONALITETI NE BOTEN REALE TE FUTBOLLIT. PIECES OF SHIT. OSE COPE MUTI.

       1. P
        Po

        Po te drejt ka nga ta njoh Duken ai.

        1. D
         Dashnori

         O presh Lushnje, Poçetinua e ka anglishten cope-cope po ti je me ne hall. Pergjigjja e pyetjes se Federata Shqiptare thote qe Broja do te jete ne stol, a eshte e vertete? eshte: (me anlishte te rregullt) Kush nga Federata Shqiptare - Trajneri, presidenti?

         1. s
          simon

          Ska gje per tu habitur sepse ky idjot eshte.

          1. L
           Lala i Lushnjes

           Ka dëgjuar për Dukën që bashkpunon me sheikët dhe pret ndonjë llomkë të mirë.

           1. p
            preshevali

            Zhabar muti.

            1. E
             Erdogan

             Po te kesh anglishten cope-cope zoti me comentin Dashnori dhe cfare! Cdo komb ka gjuhen e Tij. Kur Greqia shkruante Ilyadhen dhe odhisean nga Omiros ne shekullin e 8-te P.E.S dhe zhvillonte Olimpiaqes Agones nga gjithe Mesdheu keta barbare hanin banane ne peme. Cfare ti besh colonizatoreve angles me skllever nga afrika qe kane degjeneruar Evropen e Politizmoit (Culture "shqip") Greke dhe Greko-Romake. Anglishtja edhte cope-cope per vete. 80% Italisht.

             Lini një Përgjigje