1200 turistë britanikë zbarkojnë në Himarë

2 Qershor 2022, 13:12Turizëm TEMA

1200 turistë britanikë zbarkojnë në Himarë

Kryeministri Edi Rama thotë se 1200 vizitorë britanikë kanë mbërritur përmes portit të Himarës në vendin tonë.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan se vetëm në javët e para të Qershorit, në vendin tonë pritet që të vijnë 5 mijë turistë.

“1200 vizitorë britanikë kanë mbërritur përmes portit të Himarës. Në ditët në vijim do të presim edhe 5000 turistë të tjerë që do të vizitojnë bregdetin tonë në javët e para të qershorit”, thotë Rama në një postim në Facebook.

3 Komente

 1. K
  Komentator Politik ????????

  Kam qënë në Londër dhe Manchester. Shum nga Shqipëria kan paguar mbi 25 000 euro për kokë për tu larguar nga Brukseli për në Angli., ku disa në pas de calais kanë vite ndaj franca i thërret xhunglë.

  1. a
   anti25642654censurë

   paske qënë gjithandej dhe na tregon përvojat e tua!! na trego dhe ato që ke kaluar në PSsatëme!? aman të keqen,se unë i njoh vetëm si hyrës!pra nga jasht brënda,kurse ti do na tregosh nga brënda jashtë!

  2. D
   Detari

   cdo turist pendohet ne skiperi, plehra kudo, arabe dhe xhami ne cdo cep dhe pellitje arabi nga megafonat pa pushim shto ketu dhe te nxehtin e djellit plehrat

   Lini një Përgjigje