Ç’mu desh që i besova, lajmeve të këqija për Jalën!

29 Gusht 2023, 09:40Turizëm TEMA
Ç’mu desh që i besova, lajmeve të këqija për

Shumica prej nesh Jalën e njohin nga protalet, edhe une nder ta, dhe ky publicitet me kishte bere qe mos ndaloja asnjehere ne Jale, kam vizituar gjithe jugun, vetem Jalen jo, sepse ca skisha lexuar.... skandal, cmime etj.

Vendosa kete here te shkoj edhe thjeshte per ta pare me syte e mi dhe u shokova!

Jala plazhi me i bukur dhe me normal qe mund te mendoja!

Mendoja se ketu cdo gje ishte shume shtrenjte, njerezit te pasjellshem, plazhi vetem luks...

nderkohe sa zbita nga makina nga nje ane kam shezllonet, ne anen tjetet plazhi publik i cili eshte plot. Sic e shihni njerezit kane dhe termuset e tyre me vete... cfare do te thote kjo?

Se ka mundesi per te gjithe!

Shume here njerezit zgjedhin vendet me luksoze, postoje fature dhe thone 500 leke uji... dhe behet buje, uaaaa ne Jale 500 leke uji... nderkohe Jala ka disa mundesi: lux, shtrese e mesme pra nje restorant normale & shezllon dhe familjar me te ardhura normale do thoja qe marrin buken dhe ujin me vete, dhe asgje te keqe ska ketu!

Sa here e lexoni: jugu skandal, Shqiperia skandal me cmimet sherbimin etj. Pafundesisht! Pre e ketij publiciteti negativ kisha rene dhe une sa i perket Jale dhe shume te tjere si une e kane evituar duke menduar se nuk e perballojne sepse eshte per "vipat" & bosat.

Sot takuam dhe italian ne Jale, turist nga Kosova dhe te gjithe shume te kenaqur!

Ky pra eshte ai publiciteti negativ qe ne i bejme vendit tone dhe prej ketij publiciteti une skisha shkuar asnjehere ne Jale, por mendoni sa te tjere stepen per te mos shkuar ne vende te tjera te Shqiperise, sa te huaj lexoje apo degjojne emigrantet vete qe thone: Shqiperia skandal (shume sms te tille kam une ne DM), jugu skandal, shume shtrenjteeee , me shtrenjte se ne Italiiii...

Keshtu qe njerez permbahuni, ne Shqiperi shkoni atje ku jua mban xhepi, nese shkoni ne vende luksoze paguani per te dhe mos u qani.

Ka mundesi per te gjithe!

Ne fotot keni dhe menune e nje restoranti normal ne Jale.

Marrë nga instagrami i Erida's Kitchen

30 Komente

 1. Ju lutem artikuloheni dhe shkruajeni mire emrin e plazhit, pasi nuk quhet Jala, sic i thone keto frekuentueset e reja me buze te fryra dhe by..e te trasha. Ai vend quhet JALI.

  1. I
   Ikni se u iku truri këtyre

   E megjithatë Jala është negative

   1. v
    vunjotesi

    Quhet Jali dhe jo Jala Plazhi e ka emrin Jal ,Jali .Pyesni vendasit se si e quajne

    1. v
     vunjotesi

     Eka emri Jali plazhi

     1. S
      Spiro

      Vetem nga Vunoi nuk je ti o fshatari Tepelenes

      1. D
       Deine M.....! ter !

       Spiro pyhet Spiunin Kriminelelin Llazar Angjeli se ai te pergjigjet me mire se askush...Se qe kure zbriti si penecilina me valixhe druri ne ne Gramsh dhe me vone ne Tirane ,,kushedi sa veta i ka mare ne qafe duke i Spiunuar...SPIRO _JE _ VETE ! apo e kam gabim !

       1. D
        Deine M.....! ter !

        Spiro pyhet Spiunin Kriminelelin Llazar Angjeli se ai te pergjigjet me mire se askush...Se qe kure zbriti si penecilina me valixhe druri ne ne Gramsh dhe me vone ne Tirane ,,kushedi sa veta i ka mare ne qafe duke i Spiunuar...SPIRO _JE _ VETE ! apo e kam gabim !

        1. A
         Aron

         Spiro bythqiri, sipas Beleris edhe Progonati i Tepelenes nga ai zberet eshte greke, se keshtu thoni ju graqiret qe u jane qire grate.

      2. I
       Iken iliri del monika

       jala njihet me shumr si kampi i stervitjes se hajduteve te rinj te monikes,prandaj edhe njerzit e urrejne ashtu sic urrene edhe familjen hajdute te ilirfloririt

       1. S
        Standard

        Ankohet per Munges Kulture kjo Gruaja qe punoi si moderatore e "Big Brother".!!???!! E vetmja "Kulture" qe perfaqson kjo Grua, per aq rrall qe un e kam pare ne media, eshte Nje Hingëllim Pele "Ha Ha Ha Ha Ha...." Moderatorja e nje programi që përfaqson çdo gjë Tjetër përveç Kulturës, e ngre zërin për mungesë Kulture....Kjo ndodh vetëm në Shqipërihanen Tënë. De ec e mbaj të qeshurën po Munde...ha ha ha ha ha ...ahhhhhh!!!

        1. L
         Lipton Ice Tea

         Ke ngaterruar postim plako. Ja ke fut si kau peles.

         1. P
          Pickaxhiu

          Lere dreqin mos e ngacmo se eshte mosh e thyme

          1. l
           lani

           ktu ka gallad e ka bgterru mavria si kau peles

         2. m
          marievaso@hotmail,com

          Nuk thuhet Jala por Jal,Jali .Pyesni vendasit se si e quajne Sa per plazhin Jali eshte nje mrekulli

          1. X
           Xhindi

           Edhe une ashtu mendoj. Jala eshte nje mrekulli.

           1. P
            Plak

            Eh moj Xhinda...

          2. T
           Tironci

           Ktu jan negativ gazetaret qe marin para nen dor e bejn propaganden e grekut dhe serbit kan 30 vjet.

           1. v
            vunjotesi

            Quhet Jali dhe jo Jala .Emrin plazhi e ka Jal,Jali .Pyesni vendasit se si e quajne

            1. B
             Ben

             Me.duket se punon ne ministrinee turizmut. Nuk jam fare ne Shqiperi por ky lloj shkrimi eshte tipik I stilit komunist. Kritikat nga populli dhe te gjithe stakeholders e ben qeverisjen te permiresoherlt.. Ti nuk e thua se sa I madh eshte plazhi publik dhe sa o madh eshte ai privat. Perse ia kane dhene reren privatit? Kush perfiton nga privatizimi I reres ne Shqiperi?

             1. e
              edmond( koder rreshen)

              Jali (xham ne Greqisht) ! Sa me shum te germosh ne Jug,aq me shum Greqi po gjejm kohet e fundit ?!

              1. s
               shqip

               Edhe Moreja, qe shtrihet ne tere bregdetin verior qe sot ndodhet nen Greqine tende, eshte fjale shqipe. Po krahina e Sulit, qe permendet ne dokumentet historike, qe shtrihet ne malesine e Janines, a mos perkthehet gje ne greqisht? Ka shume toponime te tjera gjeografike ne te gjithe Ballkanin qe kane mbetur qe nga koha e Mbreterise Bullgare apo te asaj te car Dushanit serb. A mos valle edhe keto troje na i perkiskan Bullgarise apo Serbise? Edhe vete emri juaj, nese eshte i vertete eshte emer latin, francez. A mos valle edhe juve jeni italian apo francez? Qe nga deklarimi i pamvaresise ne 1831, Greqia i ka zgjeruar 5 here siperfaqet e saja detare e tokesore; te gjitha ne kurriz te fqinjeve. E ka bere kete me ndihmen e Britanise dhe te tjera fuqive te medha Europiane, qe shpiken nje histori te Greqise nga hici. E thene ndryshe; Greqia nuk ka histori para 1821-shit kur filloi Revolucioni i ashtuquajtur grek (i bere nga shqiptaret allvanitas, shumica prej Sulit qe permenda me siper), por mitologji. Si nga Rresheni qe qenkeni zotrote, duhet te dish te besh nje kerkim ne Google se cfare ndryshimi ka midis ketyre dy fjaleve: histori dhe mitologji. Ne kohen e pushtimit romak, Greqia ishte nje toponim gjeografik per te treguar nje zone te gadishullit tone, pasi ajo kurre nuk ka qene nje shtet ne asnje kohe para 1831-shit, nderkohe qe ka patur qe ne antikitet disa Mbreteri Ilire qe njihen nga shkenca e historise boterore.

              2. V
               Vunjotsi

               Ti nuk duhet te pranohesh aty se nuk i di as emrin! Shkruhet "JALI' ".

               1. X
                Xhindi

                Na ke rrujt karin 20 here me te njejten gje. Jala, ashtu duam ta therrasim.

                1. D
                 Djale

                 Eh moj Xhinda...dhe ti s'bie poshte

               2. S
                Spak

                Plazhi quhet "plazhi i pirateve Sali-Like

                1. T
                 Tutu

                 Sic duket i paske pasur te gjitha qyl… ne Jale parkimi kushton 500 leke ora ( ne korrik )…dhe tagrambledhesit jane si banda…

                 1. E
                  E verteta dhemb.

                  A e dini o njetez kush eshte e keqja me e madhe... E keqja me e madhe eshte se po reklamohet nje shtet si Shqiperia me 1001 te zeza...me nje turizem qe eshte per faqe te zeze dhe pa diskutim eshte ne nivelet me te uleta dhe te turpshme ne gjithe Boten...eshte nje vend si Shqiperia qe nuk ka asgje te perbashket me kodin, rregullin, etiken dhe standartin qe ka e gjithe Bota...eshte nje vend I deshperuar dhe I varfer si financiarusht ashtu dhe moralisht...qe shtiret dhe hiqet si nje vend me bum turustik...po mire more kujt I thoni turizem juve...??? Atyre qe vijne per tu tallur apo atyre qe vijne me nga 300 euro ne xhep e ikin pa paguar...apo atyre cunave te Londres qe jane pa dhembe ne goje dhe ju vjen goja ere pusete por na shiten si milionere duke varur zinxhire floriri dhe duke blere Ferrari... pooor... mbas disa ditesh keta milionere ose I shef ne gazeta me plumbin ballit ose shesin florinjte dhe Ferrarin per te paguar avokatin...heee ky eshte turizmi I Maldiveve...??? Sa me e forte te jete drita e kuqe...aq me e piste eshte BORDELUA...keshtu qe mos kakarrisni shume si gjeli maje plehut se qelbet dynjane...

                  1. b
                   ben

                   Shume drejt e keni; "E verteta dhemb" shume dhe prandaj na del ketu neper forumet tona si fanti spathi me lloj lloj gomarlleqesh qe hedh vend e pavend. Shqiperia po rritet dhe do ece perpara, nderkohe qe Greqia jote po shkon poshte e me poshte cdo dite. Zotrote vazhdo qe te llapesh sic llap cdo dite, se ndryshe afendikojte e Athines ti presin 300 evrot qe te japin per te lehur si qen.

                  2. M
                   Magellan 2

                   Mund të zbuloj një gjë për turizmin: Shqipëria ka “humbur motorë dhe dërrmim” në turizëm! Plazhet u bënë kantier ndërtimi, njerëzit notojnë brenda plehrave që lumenjtë i transportojnë në det, u shërbejnë njerëzve të patrajnuar, uji është vetëm në shishe, peshqit janë nga "liqenet" dhe çmimet janë të krahasueshme me Greqinë. Kuriozë do të vijnë një herë, pasi nuk do të fluturojnë as mbi Shqipëri me këtë përgatitje! Turizmi fillimisht ka nevojë për investime politike!

                   Lini një Përgjigje