Lefter Maliqi "luan" shansin e fundit për deputet i LSI: Bojkotojeni këtë Kryemafioz që vazhdon të tallet me shqiptarët, duke bërë fushatë me brekushe, dajre e humor kaps

12 Tetor 2020, 09:59Politika TEMA

Deputeti Lefter Maliqi e ka lëshuar gojën keq ndaj kryeministrit Rama përmes një postimi në rrjete sociale.

Maliqi shkruan se nuk ka vend në botë që një kryeministër që ka keqqeverisur për 8 vite me radhë, të kërkojë një mandat të tretë.

Jo vetëm kaq, por Maliqi i sugjeron Ramës të mbyllet në bunkerin e tij në Surrel dhe të merret me pikturat e tij.

Postimi i plotë i Maliqit:

Bojkotojeni këtë Kryemafioz që vazhdon të tallet me shqiptarët, duke bërë fushatë me brekushe, dajre e humor kaps…

Të dashur miq!

Kryemafiozi i ashtuquajtur Kryeministër, pasi e zhvati dhe e rropati këtë vend, po tallet në mënyrën më të neveritshme me shqiptarët.

Ashtu si në 2017-ën, ky njeri po bën fushatë vetëm me muhabete kafeneje dhe të degjeneruara, pa asnjë program zhvillimi.

Në fakt, ky edhe programin më perfekt të hartojë, s’ka njeri mbi tokë që e beson apo e merr më seriozisht.

Por përtej kësaj, ky Kryemafioz po kërkon mandatin e tretë vetëm duke marrë një mikrofon në dorë e duke folur çfarë i vjen për mbarë një të diagnostikuari me ‘probleme mendore’, me batuta bajate, me humor kaps, e me një gjuhë ordinere ndaj kundërshtarëve të tij politikë.

Ku ka vend në botë, që një Kryeministër, pasi ka keqqeverisur 8 vite, kërkon një mandat të tretë, duke bërë një fushatë vetëm me brekushe-çitjane, e me fjalime lajthitëse të degjeneruara.

Pas tepsisë, kërkoi timonin me brekushet e Enverit dhe pa asnjë program, duke e kthyer skenën e fushatës në një parodi të nivelit karagjoz.

Ky del para shqiptarëve si Kryetar i Rilindjes, dhe tallet me një gjuhë ordinere, e në fund duartrokitet dhe gajasë vetëm çetën e tij të korruptuar, sepse socialistëve i vjen turp kur e dëgjojnë, e jo më ta votojnë.

Pasi janë braktisur e grabitur për 8 vite, shqiptarët kanë nevojë të dëgjojnë alternativ qeverisëse, me program si në çdo vend normal të botës, e jo të dëgjojnë karagjozlliqet e këtij Kryemafiozi 24 orë në ditë.

Duke parë opozitën përditë që ofron alternativën e detajuar e me fokus ekonominë, që ky e ka grabitur e ndarë me bandat dhe oligarkët e tij, ky Kryemafioz po ziliqoset dhe ka filluar që sa hapë sytë në mëngjes, urdhëron ushtarët e tij të prrallisin ndonjë gjë në Facebook, me gjoja investimet imagjinare që ka bërë qeveria e Rilindjes.

Koha kur bëje fushtë për tepsi e timon, me brekushe e humor kaps, ka përfunduar.

Ti o Kryemafioz, edhe po të blesh gjithë ekspertët më të mirë në planet, për të hartuar një program dinjitoz qeverisjeje, ti nuk ke më shpëtim, sepse CV-ja jote e 2 mandateve është bloz.

Prandaj, unë them që as fushatë të mos bësh, por mbyllu në bunkerin tënd të vetmisë e përbuzjes së madhe, dhe zhgarravit ndonjë pikturë si ato që do të ti grisin sapo të hyjnë në zyrën tënde për të qeverisur pas 25 prillit.

2 komente në “Lefter Maliqi “luan” shansin e fundit për deputet i LSI: Bojkotojeni këtë Kryemafioz që vazhdon të tallet me shqiptarët, duke bërë fushatë me brekushe, dajre e humor kaps”

  1. berati says:

    Do te doja te ishe ne liste por kot e ke o figure,nuk te afron as Luli as LSI….Te kam thene ik e mblidh ullinj se kane sezonin.

  2. ce says:

    Qendrojini afer se eshte ne delir ky Lefter hunderr maliq kokexhufka si Nafije dybeku qe thoshte se me ndryshimet e reja ne kod leshilikes do mare 100 mandate , po pse atehere te gjithe ne kor keni vene kujen se me dryshimet e reja do ndryshoje sensi i rrotullimit te tokes o mjerane te pashprese qe jeni te coroditur totalisht. Gjigandi Edi Rama shkon i sigurte ne mandatin e trete kurse Nafije dybeku do mburret ne fushate vetem me kampingun me te turpshem te planetit , haremin erotiko naziskino te Jales qe ka ndertuar leshelija kur ishte ne pushtet me leket qe vodhi ministri superhajdut i leshitlikes ne tenderin fallco te rruges Elbasan Tirane duke e lene rrugen rrugeve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje