Paramilitarët e Albin Kurtit i kanë “specialitet” gratë e guximshme dhe katundarët

8 Gusht 2021, 11:50Politika TEMA

Nga Kimete Berisha

Albin Kurti i urren katundarët.

Kjo dihet. Katundarët e kanë vërejtur, por ju s’di a keni vërejtur apo ju nevojitet edhe pak kohë për ta vërejtur se  Albin Kurti e identifikon katundin me pasul, e jo me intelektualë.

Kurse, paramilitarët e tij i ka stërvitur t’i urrejnë gratë e guximshme dhe të pamposhtura.

Na “mbytën”!

Shamjet që t’i bëjnë këta kriminelë, nuk t’i bën kush!

Këta të “masakrojnë” me fjalët më të ndyra që ekzistojnë.

Veç kush e ka provuar llavën e tyre të urrejtjes, di të tregojë se çfarë gjestesh bëjnë këta “trima”.

Është e pabesueshme kafshëria e paramilitarëve të Vetëvendosjes!

Këta janë “ushtri e urrejtjes”!

Këta të “maten” me t’mbyt me fjalë…..e qysh thotë populli “më keq është me t’u matë sesa me t’ra”!

Prandaj, asnjë punë të mirë nuk e kanë bërë deri tash. Ama, asnjë hiç.

Sherri i urrejtjes që e kanë!

Çdo Insitucion e mbajnë të “pushtuar” me urrejtje dhe me neveri.

Prej urrejtjes nuk ka hair!

Edhe Ganimete Musliu i “tërheq” paramilitarët e Albin Kurtit, sepse është e guximshme, besnike dhe e pathyeshme.

Nuk është Ganimetja si Mimoza Kusari (askush nuk është si Mimoza Kusari) që i ka ndërruar fjalët dhe partitë, pa rreh çerpikë… që ka fytyrë sot flet për bordin e ri të AKP-së, e dje akuzohej se ka qenë njëra nga keqpërdorueset e privatizimit…

Ka fytyrë ta përbijë zotimin e Albin Kurtit se do ta shuaj AKP-në, e lëre që nuk e shuajti, por e mbushi me shokë e jarana.

Sa herë e kanë sulmuar Mimozën – e kam mbrojtur.

Kur erdhi puna dhe më kërcënuan me vrasje “njerëzit e saj”, ajo nuk e çeli gojën.

Është mosmirënjohëse, prandaj e pret mosmirënjohja.

Ama me stilin e ri t’frizit, së fundi i ka bë konkurencë serioze “gospodjica Smilkës”!

P.S. Për mua qeveria ka “rënë” dje, kur Kuvendi nuk e miratoi Marrëveshjen e Washingtonit!

Ama, kryesore Kosova nën qeverisjen Kurti, me te tana tana sillet si – “kontinent”! E refuzon edhe Amerikën-abeja!

Një litër vaj në Kosovë kushton më shtrenjtë se në Gjermani…

Energjia elektrike për një muaj në Kosovë kushton më shtrenjtë se sa në Evropë, ama shqiptarët që e vjedhin vetveten kah t’rrotullohen dhe që e kanë shkatërruar vendin… nën hije, merren me ca tema estetike, me ca dilema muzikore, me ca tema luksoze…aman

38 komente në “Paramilitarët e Albin Kurtit i kanë “specialitet” gratë e guximshme dhe katundarët”

 1. Roberto says:

  Albin Kurti me paramilitare??? Po ku ka bythe ky pleh. Le te kruhen “paramilitaret” e Albinit se do e shohin ate vrimen nga kane dale. Llumi me llumin rri dhe llumi perkrah. Albin llumi fundin e tij politik nuk do ta kete te gjate po nuk i thirri mendjes nese i ka mbetur ndopak. Per ata “paramilitaret” e tij do e pesojne sic e pesoi Shiku i Gazidedes ne 97′ dhe paramilitaret e ardhur nga Kosova per te ” mbrojtur jugun ebShqiperise” se po i sulmonte Greku????. A e kuptoni tani se c’fare intelekti kane keta paramilitaret atdhetare???? Kjo eshte per te qeshur dhe per te qare njekohesisht me idiotlleqet e tyre. Le te kruhet njeri.

  1. Cerrikasi says:

   E keqja shqiperise i vjen nga muhamedanet islamike te kosoves ! Jo më kot Europa i ka Izoluar keta primitive te levizin lirshem. Nuk ka faj Serbi joooooooooo se keta shpellare te ardhur nga anadolli jane rrace e pabese !

 2. Neutrino says:

  Shtet i pjerdhur.

  1. The Republic islamic of kosovo says:

   Al-bin islamiku po kruhet shume por po vazhdoj keshtu ky kokeshtypur do ti shkerdhehet familja !!! ketij funderrine arabo-turke i duhet ndaluar rreptesisht hyrja ne Territorin Shqipetar!! Fekajlet islamike te VV duhen rrahur barbarisht po e kruajten bythen ketej nga Shqiperia!!!

 3. Visi says:

  Kjo “nusja” gjithë përkrahjen që ia dha Albinit në fushatë duket se e paska bërë me shpresë se do të mer ndonjë post ministreje e tani që nuk u shpërblye edhe për çmimin e energjisë elektrike e ka fajin Albini edhe pse është i njejti çmim qe 10 vjet.
  Duket se ka gjet donatorë sepse është duke i bërë konkurencë edhe Mero Bazes.

  1. qytetar says:

   Cashtu bre mendon Visi …si per vehdi.

  2. IB says:

   Kjo ka kthyer 100 % dhe eshte kopje e shemtuar e Meros.

  3. Epirioti II says:

   Kjo “nusja” i qan shkrimet e saj dhe eshte mire per kedo qe e do Kosoven, ta lexoj me vemendje kete grua trime dhe te zgjuar.
   Me ben pershtypje qe sa me bukur dhe sakte shkruan Kimetia, aq me shume zagaret e Albinit bejne postime denigruese per Kimeten.

   Ka patur raste qe Kimetia ka bere shkrime te zakonshem ne nivel medioker dhe pothuajse asnje koment per shkrimin.
   U dhemb ne shpirt albinisteve kur dikush u thote te verteten.

 4. Visi says:

  Kjo “nusja” gjithë përkrahjen që ia dha Albinit në fushatë duket se e paska bërë me shpresë se do të mer ndonjë post ministreje e tani që nuk u shpërblye edhe për çmimin e energjisë elektrike e ka fajin Albini edhe pse është i njejti çmim qe 10 vjet.
  Duket se ka gjet donatorë sepse është duke i bërë konkurencë edhe Mero Bazes.
  Mere mend kush qenka idoli i saj:
  GANIMETE MUSLIU.

 5. KIM ME M.... says:

  GJYNAH QE JE GRUA ME KETE LIGESI QE PASKE MASKUAR KAQ KOHE NEN PETKUN E NJE FEMRE GJYSEM BAXHELLE E GJYSEM BERISHE
  A NUK TE VJEN NEVERI NGA VETJA KUR SHIHESH NE PASQYRE APO KUR LEXON ATON QE KE SHKRUAJTUR DERI TANI PER VV E ALBINI
  VETEM TI ME BERE TA BESOJ ATE AFORIZMEN QE THOTE ‘/O PABESI EB KE EMRIN GRUA!
  MJERIM QE JU BASHKOVE GRIGJES SE EGERSIRAVE E ARMIQVE TE CESHTJES SE VATANIT
  SHKO E PUTHU TANI ME THAQOVICAT,HARADINALOPET E ISAGOMERET E TRADHETARET
  ME DHEMB NE SHPIRT MUTACIONI YT
  NGA JASHTE ENDE DIKUSH TE TRAJTON SI KIMETE POR NE GEN PERJETESISHT MBETESH…B E R I S H E………
  NE TE SEMES TE QOFTE…..TY MEGJITHE ATO QE TE INDOKTRINUAN
  VATANI NGA VEMJE SI TI VETEM DOBI KA KUR E CJERRIN MASKEN E SHQIPTARISE.

 6. Jimi says:

  Je burrnesh moj Kimete !

 7. Angjelini says:

  E ke qare! Te lumte pena. Bjeru pa meshire ketyre banditve.

 8. Edlira says:

  Pupupupu…kush mendon qe ka potencial mendor te meret me analiza te rangut te larte politik…o Zot! ??‍♀️?

  Ti qenke nje mediokre e thekur zonje.

  Nuk mund te te quaj as “katundare e lindur”,se ka katundare me zgjuarsi natyrore te thelle dhe nuk jane mendjeceketa si ti… shkurt e me nje fjali:

  Nuk mund te analizosh nje intelektual te mirefillte si Albin Kurti,sepse nuk ke formatin mendor dhe as brumin per ta bere dicka te tille!

  Do ishte njesoj sikur analizonte nje nxenes/student i dobet nje Profesor…nuk shkon.?

  Nuk shkon dhe eshte e pafalshme nje analize e tille mediokre…pale kur permend dhe fasulet ne kete kuader!

  Na vret syte ne lexim…keshtu qe kij pak meshire,se na semure fare me stomakun…???

  1. Naseri says:

   Moj znj Edlira, pa na e defino njëherë moj se çfarë nënkupton ti me intelektual?! Nëse edhe Albin Kurti hyn në radhët e intelektualëve, atëherë Kosova paska me dhjetëra-mijëra të tillë! Pa na e thuaj ndonjë titull libri të shkruar nga Kurti, vetëm një të lutem!

  2. Roberto says:

   Albin Kurti Intelektual????? me debil e me idiot se ky nuk me kane zene syte ndonjehere. Shume shpejt po vazhdoi me hunden perpjete do e thyej.Mbani mend dhe do e shikoni si do iki si i dhjere ose do perhulet si legen. C’ti besh atyre qe jane genjyer dhe kane menduar se Albini do na behej edhe Kryeminister i Shqiperise se Bashkuar hahahhahaha kjo i bie qe te gjithe ne t’ja fusim vetes.Nje idiot ne krye???? Vetvendosja eshte cerdhja e llumit komunist te viteve 60′ dhe duhet nxjerre jashte ligjit.

 9. luli says:

  vazhdo perpara sepse ndyresirat ate pune kane,jane pa karakter dhe te mbushur me urrejtje primitive ,ju keni mbeshtetjen e gjith shqiptarevet te tjere pervec ketyre plerave servile ,ty ke qef te lexosh gjithmon kur shkruan,je gjigande !!!

 10. Vini says:

  Prit orit se skeni pare gje akoma,kta te vvv jane me keq se komunistet e enverit

 11. Ne Shqiperi shikoj surratin e shkerdhymit prej vicidoli
  qe e ka si pidh e shym gomarice vicidoli nga kuajt serb dhe surratin e ilir metes ,
  ose te karikatures basha dhe ktyre te Kosoves al bin Kurthit dhe trashaluqes osmani ,
  dhe kupton qellimin Perse Bota e Huaj na sjell ne krye te Shtetit surratet me te shemtuara !
  Sepse dihet tashme psikollogjikishte surrati ershte shprehje e shpirtit .
  Mirpo ne shqiptaret mbare , nuk njohim ala forcen tone si popull ,
  sepse po ta njihnim mire , sdo na maltretonin as Te Huajt e as kto qelbesirat drejtuesit e shtetit
  qe jane vegla te te Huajve ,atyre qe i sjellin ne pushtete.
  Vete e kemi ne dore si popull ,te pranojme poshterimin e ktyre egersirave ,ose te zhdukim nga kjo toke kto egersira
  qe po na shkaterrojne jeten

 12. Ne Shqiperi shikoj surratin e shkerdhymit prej vicidoli
  qe e ka si pidh e shqym gomarice vicidoli nga kuajt serb dhe surratin e ilir metes ,
  ose te karikatures basha dhe ktyre te Kosoves al bin Kurthit dhe trashaluqes osmani ,
  dhe kupton qellimin Perse Bota e Huaj na sjell ne krye te Shtetit surratet me te shemtuara !
  Sepse dihet tashme psikollogjikishte surrati ershte shprehje e shpirtit .
  Mirpo ne shqiptaret mbare , nuk njohim ala forcen tone si popull ,
  sepse po ta njihnim mire , sdo na maltretonin as Te Huajt e as kto qelbesirat drejtuesit e shtetit
  qe jane vegla te te Huajve ,atyre qe i sjellin ne pushtete.
  Vete e kemi ne dore si popull ,te pranojme poshterimin e ktyre egersirave ,ose te zhdukim nga kjo toke kto egersira
  qe po na shkaterrojne jeten

 13. KIM ME M.... says:

  IKU DHE QIMETJA
  ME PLEHRAT U BASHKUA
  ME VJEN PAK GJYNAH
  SEPSE ISHTE GRUA

  E BERI SI LOPA
  SI DERDHI KUSINE
  NUK E BEN MINISTRE
  TANI SHAN ALBIN

  ESHTE VENDIMI YT
  DORE NGA VETJA HOQE
  FAJIN E KA ZOTI
  QE NUK TE DHA KOQE

 14. Votuesi says:

  Njehere diku ke shkruar se e adhuron Edi Ramen.
  Ne te vertete po te kishe dy gram tru do e kishe marre vesh se nuk ka politikan shqiptar qe I urren katundaret dhe malsoret me shume se Edi i Kristaqit.
  Sa per Albinin duke se te qenkan ngaterruar telat.

 15. Lani says:

  Te lumte moj vajze per guximin dhe penen qe godet te keqen kudo qofte ajo ne Kosoven qe njeh me mire por dhe ne Shqiperi.

  1. Pargall says:

   Problemi o kimete eshte qe ti je erdoganiste dhe albini islamiste mos na cani trapin ne shqiptareve se kosovaret per politike dhe dipllomaci Jane zero i shkojne gjonat komplet ndryshe nga realitet i

 16. Jakova says:

  Po thua se Albini i urren katundaret…
  Moj moter,katundaret i urrej edhe une.Te jesh katundar jo domosdo ke lindur apo jeton ne fshat,pra “katundari “nuk eshte nje term gjeografik.Termi “katundar”me shume nenkupton nje grumbull tabiatesh e kompleksesh qe zhvillohen te njeriu.Qe te kesh nje pasqyre me te kjarte te katundarit,merre si shembull Edvin Kristaq Ramen : menyren se si veshet, shijen e tij muzikore, kompleksin e inferioritetit ….

 17. ce says:

  Mos i bini ne qafe Albin kundrapedalit se tash per tash ai eshte shume i zene me 5 genocidet qe ka bere Serbia nga viti 1878 e deri me sot ne kosove. Dhe deri sa te gjunjezoje Serbine per te kerkuar falje per sejcilin genocid bile duke dhene demshperblim nuk ka kohe Albin kundrapedali te merret me zhvillimin ekonomik te Kosoves , me heqjen e vizave, me mirqenjen e qytetareve te kosoves, me nismen open Ballkan . Prandaj pas nja 12 vjetesh kur ta kryeje problemin e 5 genocideve Serbe atehere Albin kundrapedali ta po i kthehet dhe problemeve te Kosoves. Prandaj qytetaret e kosoves duhet te jene pak te durueshem me strategun e madh nderplanetar, nderkombetar, kozmik, leshelik, babaxhik te Kosoves qe i duket vetja se ka zbritur ne Kosove nga Alienet dhe ai duhet te jete dhe prisji i Serbise, Maqedonise, Shqiperise, Bosnjes, e ndoshta dhe i Kroacise e Bullgarise. Zot na ruaj nga ky revanshizem i ri ne Kosove. Ju qofte per hajr motra hajri, s’ta ka shoqen ne 12 shtepi thote nje kenge. Ju qofte per hajr Albin djali
  Qe nuk din me zbrit nga kali
  Ky Albin kundrapedali
  Ka per te rene shume shpejt nga mali.

 18. patriot says:

  Albini eshte i perzgjedhur i UDB-s per te drejtuar e cakorduar shqiptaret nese nuk e ben ja shkerdhejne gruan me origjine Ruse e jo Filandeze.Ate vozen presidente ka zgjedh vete qe te maskohet e talle bythen me lopen pa qumesht.Ne shqiperi do te zbathen breket o Bine trapi,pasi je kelysh i ndyre i serbise.

 19. Trotski says:

  Respekte Znj.Kimete.Shkurt dhe Qarte.Fjalet e tua jane te sakta dhe godasin ne Shenje.E kam verejtur shpesh qe paramilitaret e Albinit jane tamam Naziskine..Kane perqasje antishqiptare ,pale po na dalin dhe kundra SHBA-ve qe i solli lirine dhe Pavarsine Kosoves.Po te mos ishte Klintoni me Tony Blair as per 500 vjet nuk merrte Pavarsi Kosova .Thirrini Mendjes te Nderuar Kosovare.Albin Kurtin duhet me e lane ne Budallallekun e vet se nuk i duhet gja Kosoves dhe Shqiptarise.

 20. qytetar says:

  Cashtu bre mendon Visi …si per vehdi.

 21. demokrati says:

  Znj.Berisha cfare do Te mbjellesh do korresh.Ju znj,Berisha jeni nga pionieret e para te anti shqiptarizmes ne Kosoven e pasluftes.

  1. Alfonsi says:

   Demokrati I Hales qe mban ne goje topet e vicidolsit

 22. Kimetes nuk i hiqet katunarllaku says:

  Kjo Qimetja mbetet nga llumi i shkrimeve kjo është vetëm mercenare kjo as që meriton ti thuhet gazetare

 23. Shqiptar says:

  Qeveria ka rènè Kimete?

  Tek kufiri me Serbinè, vèllai i ish shefit tè Ganimete trimes qè ka probleme me gjuhèn e mèmès, nuk “tè rruan dhe tè qeth” mè, nè tè thatè.
  Shqiptarèt kalojnè me makina pas njè odiseje tè gjatè maratonè, dhe nè vend tè gjobès 30€ nga vèllai i presidentit, marrin njè buzèqeshje dhe MIRÈSEERDHÈT.
  Paramilitarè tè VW?
  Çfarè ishin ata qè burgosnin Albin Kurtin dhe vrisnin nè qeli Astrit Deharin?
  Ishin KATUNDARÈT e Hashim Thaçit, Kimete.
  Paramilitarèt, kur luftojnè pèr njè çèshtje kombètare dhe shteti qè i pèrdor i kontrollon,,,tè paktèn pèr bashkèkombasit e tyre, janè heronj, edhe pse bota jashtè i njeh pèr kriminelè lufte.
  Paramilitarèt qè vrisnin Deharin dhe burgosnin Kurtin,,,nuk vepronin pèr çèshtje kombètare, Kimete, ata vepronin si hijenat e pushtetit tè Hashim Thaçit..
  Je gabim, Kimete.
  Tè bèhesh avokat i Ganimete Musliut, nènkupton tè jesh soecialiste qerresh por jo qè tè ngatèrrosh politikèn e lartè me tè.
  Kjo, nuk nènkupton urrejtje pèr katundarèt, aspak edhe pse pèr tè, realiteti ka dhènè shumè arsye.
  Katundari, kur hypèn lart diku,,,fillon e beson se Zoti vetè, ia dha atè zyrè.
  Kèshtu si ju, qè besojnè se gjithçka iu bie ndèrmend, janè perla.
  Respekt Kimete.

 24. Pargall says:

  Problemi o kimete eshte qe ti je erdoganiste dhe albini islamiste mos na cani trapin ne shqiptareve se kosovaret per politike dhe dipllomaci Jane zero i shkojne gjonat komplet ndryshe nga realitet i

 25. Gjergji thimio says:

  je e vetmja Kim-ete qe ja vlen per ate pune

 26. preshevali says:

  Oj Çymete moj, mos u mer me elefantë se do ti djegish qelizat e trurit se ato nuk regjenerohen, Albini elefantë eshte per ty. Hajt tash meri lekët nga cincari Edwin Kristaqis dhe futja xhumë, i benë mirë trurit.

 27. Bejtullahu says:

  Salam Alejkum. vllazen ma mir o Goran Bregoviq me ardh n Shipni e me knu se amerikant italijant gjermant. Serbija o ma miqsore me muslimant e islamin se amerika italija, shikoni si e nimon Serbija palestinen i nimon muslimant e linjes mesme, jo si evropa shtrig se e nimon israelin kunra muslimanve. Edi Rama i do muslimant allahu e shperbleft ato e Bregoviqin. Miresevjen Bregoviq

  1. Shqiptar 100 % says:

   Po mor Bejtullah , po Palestina njohu serbin e jo Kosoven. Je aq i trashe sa nuk e di sa shqiptar je e i ben duva serbit o pilaf.

 28. Gipa says:

  Oj Kimete nga washingtoni ama dy kokrra men nuk i ke edhe spo tregon asgja ama asgja sa po ja fut anej po ja fut me inatin knej e askund gjuja me nji vend spo te bashkohet. Bile q
  Udi qe shum shkruajn ma mire se ti shqip sepse ti e perzien here gegnisht e here kishe me gramatike por ne fund mos ja fut kot.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje

Blog Tema